168 Rapport der CommisBie. Daar uit een Missive van de Rector der Latijnse School, die tevens lid der Plaatselijke Schoolcommissie is, blijkt, dat het gebrekking onderwijs in de levende talen op het Stedelijk Instituut (de Franse Kostschool voor Jonge Heren) aanleiding is tot genoemd voorstel, wordt geadviseerd om: 1. Curatoren en Plaatselijke Schoolcommissie te doen onder zoeken welke verbeteringen op het Stedelijk Instituut mogelijk zijn. 2. Bij negatief resultaat hiervan te besluiten tot vereni ging van het onderwijs in oude en nieuwe talen. 3. Plaatselijke Schoolcommissie te verzoeken met Curatoren in overleg te treden. Rapport ter inzage der leden gelegd. Braadslaging hiervan in volgende vergadering. R 6-6-1844 8. Besloten om, alvorens aangaande het door de Commissie voorgestelde een besluit te nemen, de Plaatse lijke Schoolcommissie te verzoeken om te berichten aangaande de klachten ten aanzien van het Instituut van de Heer Singels. (Missive dezerzijds 12-7-1844. No.83/642). R 4-7-1844 5. Toezending door Plaatselijke Schoolcommissie van Missive van hun medelid Mr. J.C.G. Boot, die als weer belast met het toezeicht op de Franse Scholen, het best in staat is dienaangaande inlichtingen te geven. Plaatselijke Schoolcommissie staat achter deze Missive, zonder echter vooralsnog over het al dan niet noodzakelijke van het onderwijs der nieuwe talen op het Gymnasium alhier een oordeel uit te spreken. R 12-9-1844 6. Besloten wordt alvorens een besluit te nemen aan Plaatselijke Schoolcommissie te verzoeken om op te ge ven of er op het gedachte Instituut ook gebreken bestaan, en zo ja, welke middelen tot herstel hiervan kunnen worden aangewend. R 10-10-1844 11. Rapport der Commissie aangaande het onderwijs in nieuwe talen aan de Latijnse School. Commissie is van oordeel, dat het bedoelde onderwijs, als het gegeven zou worden door ofe Hoofdonderwijzer der Franse School, voor beide scholen nadeel zou opleveren, waarom een aparte docent wordt voorgesteld. Curatoren zijn van dezelfde mening, en doen een voorstel tot verandering door het inzenden van een concept Regle ment, waar volgens het onderwijs in de Nederlandse, Franse en Duitse Talen, en misschien ook nog het Engels, zou kun nen worden gegeven in uren, aansluitende aan de gewone schooluren (8-9* 1-2, 6-7). Voorgesteld wordt als traktement voor de docent Fl.500,- met emolumenten, en het recht om privaatlessen te geven. Het lid der Commissie, Mr. C.J. van der Veen verenigt zich niet met de conclusie van zijn medeleden, en zendt een apart rapport in, waarin hij voorstelt de lessen te doen geven door de Hoofdonderwijzer van de Franse School, of in het gebouw der Latijnse School of in dat der Franse School, maar dan apart voor de oudere leerlingen aldaar. Ter inzage der leden gelegd en in advies gehouden. R 8-5-1845 9. Door Raad besloten aan Curatoren mede te delen, dat Raad zich met het voorstel niet heeft kunnen ver enigen. R 5-6-1845 11. Toezending door Gouverneur van 2 exemplaren van K.B. 23-5-1845 (St. No.25) omtrent de toelating van studenten aan de Hoge Scholen en Athenea, met verzoek deze toe te zenden aan Curatoren der Latijnse Scholen. Toegezonden onder mededeling, dat B. en V. zich refereren. 11-6-1845 1.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 168