Navolging van voorbeeld van Rotterdam. Gesteld in handen van een Raads Commissie: Mr. J.H. van Boelens,J, Eekma, Jr. H.M. Speelman Wobma. R 26-9-1839 6. Rapport Raads Commissie: Het voorstel wordt toegejuicht, maar tot dusver is geen geschikt gebouw te vinden. Daarom wordt voorgesteld de in het Tournooiveld te bouwen Tussenschool te verenigen met de Bewaarschool: deze laatste op de onderste, de Tussen- school op de bovenste verdieping. In advies gehouden. R 28-11-1839 10. Plaatselijke Schoolcommissie verzocht een commissie te benoemen om te confereren met de door de Raad benoemde Commissie over de beste inrichting van een Bewaarschool tot oprichting waarvan is besloten door de Raad. Bespreking op Ma. 4-5-1840. 30-4-18*10 13. Op voorstel der Plaatselijke Schoolcommissie is tot wederopzeggens benoemd als hoofdonderwijzer van de alhier op te richten Bewaarschool: Everdina van der Zeef, Wed. Overberg, op jaarlijks traktement ad F1.2Ö0,-, benevens vrije woning, ingaande op de dag dat de betrekking wordt aanvaard Tot wederopzeggens is aangesteld als helpster: Anna Geertruida Overberg, op jaarlijks traktement ad Fl.78,- ingaande de dag van aanvaarding der betrekking. Aangezien de Tussenschool en de Bewaarschool tegen 1-5-1841 zullen gereed zijn, is dit medegedeeld aan de Plaat selijke Schoolcommissie, teneinde aan B. en een voordracht te doen aangaande de onderwijzers en het materiaal. 13-10-1840 12. Verder besloten benoemde spoedig naar Deventer te zenden, om daar tot Mei a.s. de inrichting der aldaar be staande Bewaarschool te bestuderen, waarvoor wordt toegelegd Fl.30,- reiskosten heen en terug en Fl.7»- per week kostgeld. Aan Plaatselijke Schoolcommissie daartoe ordonnantie van Fl.100,- afgegeven. 29-12-1840 22. Missive Plaatselijke Schoolcommissie aangaande het personeel, meubilair en de leermiddelen van de nieuwe Bewaar- s chool In advies gehouden. 13_4_i84l 5, Aangaande het personeel, meubilair en de leermiddelen gaan B. en accoord met het voorstel der Plaatselijke School commissie, maar over het schoolgeld besloten het gevoelen van de Raad in te winnen. 17—4—I84l 15. Naar aanleiding van Missive Plaatselijke School commissie door Raad bepaald, dat op de Bewaarschool school geld zal worden geheven, en wel ad Fl.0,05 per week, te ont vangen door de hoofdonderwijzeres, die het aan de Stad zal moeten verantwoorden. R 24-4-1841 2. Bericht door Plaatselijke Schoolcommissie van het in werking brengen der Bewaarschool en van de in functie treding der schoolonderwijzeressenmet voorstel om de hoofd onderwijzeres schadeloos te stellen wegens de vrije onbe zwaarde woning, die haar tot nog toe niet kon worden verschaft Op de voldoening der traktementen orde gesteld, en besloten de hoofdonderwijzeres t.z.t. de huishuur te vergoeden. 12.7.1841 11. Voorstel Plaatselijke Schoolcommissie om in over weging te nemen, gelijk in andere steden van het land ge schiedt, voor het toezicht op de Bewaarscholen enige Dames in de Commissie te doen zitting nemen. B. en Vgaan hiermede accoord en zullen voorstellen daartoe t.z.t. inwachten. (Zie verder: Gecommiteerden Stedelijke Bewaarschool). 13-7-1841 14.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 71