maandelijkse schouwingen der postwagens. B. en W# adviseren Ged. Staten, dat deze retributie met ij- kan worden verminderd, wegens het thans zoveel vermeerderd aantal diligences. 17-3-1849 8 Mededeling door Ged. Staten, naar aanleiding van 2 aldaar ingekomen adressen van postwagendienst-onderne- mersdat zij van oordeel zijn, dat het tarief van de be loning van de deskundigen voor de maandelijkse schouwing wel voor enige verlaging vatbaar is, zodat een nieuw tarief wordt aanbevolen. B, en rapporteren hierop, dat in 1832 een tarief van Fl.1,- is vastgesteld, dus per jaar Fl12- voor elke dienst. Deze retributie, toen billijk, is thans, nu er zoveel meer diensten zijn, te hoog. Dit is dan ook de reden van het adres van Evert van der Wal c.s. aan Ged. Staten, om deze tarieven voor de helft terug te brengen. B. en W. zijn van oordeel, dat dit te veel is, maar ver mindering met gedeelte wel billijk, zodat wordt voorge steld het tarief te bepalen op Fl.0,75» In advies gehouden en ter inzage der Raadsleden. R 7-6-1849 2 Besloten B. en W, te verzoeken aan Ged. Staten te berichten, dat de Raad zich onbevoegd acht in deze, aange zien de keurlonen een beloning zijn voor de diensten der deskundigen, en derhalve niets hebben te maken met de ge meente- financiën R 7-7-1849 4 Door B. en W. besloten, in verband met het boven staande, het aan de Raad aangeboden tarief ter goedkeuring aan Ged. Staten in te zenden. 14-7-1849 17 Goedkeuring door Ged. Staten van dit bij Missive 20-7-1849. No.78/726 ingezonden tarief. Besloten afschriften te zenden aan de Commissaris van Po litie, de beide deskundigen alhier en aan de diligence- ondernemer E. van der Wal, met uitnodiging aan deze tot mededeling aan zijn mede-ondernemers. 2-8-1849 6 Beschikking door Ged. Staten op het verzoek van E. van der Wal c.s. en N.J. Hoedemaker, ondernemers van diligence—diensten, om vermindering van het bij de maan delijkse schouwingen aan de deskundigen uit te betalen bedrag. Aan Raad medegedeeld. 9-5-1849 8 Schouwingen der diverse diligences. Inzending der Commissaris van Politie van 3 pro- cessen-verbaal van maandelijkse schouwing der diligences van: a. Evert van der Wal: Leeuwarden-Groningen. b. idem: Zwolle-Leeuwarden. c. J.K. Smit te Groningen: Groningen-Leeuwarden. In 't algemeen verkeerde alles in goede staat, behalve enkele kleine gebreken, die de eigenaren zullen verhelpen. 24-3-1832 16 Inzending door Commissaris van Polt-ie van 3 pro cessen-verbaal van schouwing van materiaal van: a. de diligence Leeuwarden-Zwolle. b. de diligence Leeuwarden-Groningen No.2. c. Idem, No.3. Alles in goede toestand bevonden. 28-4-1832 9 Inzending der processen-verbaal van schouwing van materiaal der diligences: Leeuwarden-Groningen No.1. (Leeuwarden-Zwolle No.3). Beiden verkeren in goede toestand. 2-6-1832 9 Inzending door Commissaris van Politie van 4 pro cessen-verbaal van maandelijkse schouwing der diligences op

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 138