Besluit Ged. Staten, houdende beschikking op Missive dezerzijds 8-11-1845 No. 21/1148, waarin wordt voorgesteld om in het belang van de bakkers in 't algemeen de vereiste maatregelen te nemen tot het jaarlijks doen plaats hebben van een proefbakkerij Met betrekking tot de zetting van het roggebrood, en alzo thans de rogge van het gewas 1845 te onderzoeken, In advies tot volgende vergadering. 6-7-1846 6. Besluit Ged. Staten aangaande een door de broodbakkers alhier bij hunningediend adres aangaande zettingprijs van het roggebrood, waarbij de adressanten worden verwezen naar het Stedelijk Bestuur van Leeuwarden. 3-2-1847 7« Verzoek van J.H. Fortuin, Y. Ypes Pzn.E.R. Harkema, namens de broodbakkers alhier, met overlegging van een af schrift van een door hen in Nov. 1846 aan Ged. Staten inge diend adres, verzoekende dat het bestaande tarief der brood zetting voor deze gemeente mag worden herzien en, zo mogelijk, een belasting op de invoer van roggebrood van buiten mag worden geheven. In handen der Commissie: MrsJ.H. van Boelens, J. Eekma, C.J. van der Veen. R 4-3-1847 15* Rapport der Commissie. Adressanten vrezen vermoedelijk, dat verhoging van het tarief der zetting het doel niet kan bereiken, maar ondersteund moet worden door belasting op, of verbod van invoer. Commissie deelt deze mening, maar belemmering van de invoer mag niet, dus moeten de voordelen van een verhoogde brood zetting wegvallen, wanneer die verhoogde zetting niet over de gehele provincie plaats vindt. Commissie stelt voor de zetting af te schaffen, gelijk in de provincie Overijssel reeds lang is geschiedt, en stelt voor te besluiten: 1. dat van het tweeledig doel der adressanten het eerste ontijdig is, en het tweede in strijd met de Grondwet. 2. Indien het denkbeeld: de prijs aan de vrije con currentie over te laten aannemelijk blijkt, B. en te verzoeken een concept voorstel aan Ged. Staten daartoe te ontwerpen. In advies gehouden, en ter inzage der leden. R >6-5-1847 13 Aangehouden tot gelegener tijd, in verband met de thans zo buitengewoon hoge prijzen van het brood. R 3-6-1847 10 Missive Gouverneur ten vervolge en in verband met diens Missive van 24-6-1847 aangaande het werk der brood zetting. Hieraan zal worden voldaan. 7-7-1847 7 Missive Gouverneur aangaande de regeling der brood zetting, zowel van roggebrood als Zwitsers brood, welke rege ling noodzakelijk is geworden bij het thans bestaande verschil in prijs der rogge, gebruikt voor de verschillende broodsoorten 28-7-1847 11 Voorstel van Burgem. om het nog steeds in advies zijnde rapport aangaande de broodzetting thans te behandelen. Aangezien de meerderheid der leden nog geen voldoende kennis heeft om een uitspraak te kunnen doen, is besloten de behande ling nog tot aan de volgende vergadering uit te stellen. r 10-6-1848 7 Verzoek van B. en V. te Amsterdam om enige inlichtingen aangaande het werk der broodzetting hier en in andere plaatsen der provincie. In handen van Secretaris om een ontwerp op te maken. 22-8-1849 10

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 33