77, van Koophandel alhier, op zodanige bezoldiging als door de Kamer in overleg van het Bestuur van Leeuwarden zal worden bepaald. In de Missive wordt verder opgemerkt, dat van de toegezegde Fl.200,- in elk geval Fl.50,- voor kleine uitgaven moet gereserveerd. Aangezien de Kamer zich hierover niet met B. en V. heeft verstaan, blijkt het dat deze aangelegenheid steeds buiten B. en W. om wordt behandeld, uitgezonderd de aanvraag tot betaling der Fl.200,-, die door de Kamer werd gevraagd bij Missive van 11-3-1848. Bij Raadsbesluit R 4-5-1848. 10 werd door de Raad hier tegen bezwaar gemaakt voor, 1847» wat door B. en V. bericht is per Missive dezerzijds 10-6-1848 No.29/674. Bij Missive van 14-7-1848 aan B. en gaf de Kamer te kennen de oorzaak te zoeken in een misverstand en wees erop, dat de werkzaamheden terstond na de installatie waren begonnen, zodat er derhalve onkosten waren gemaakt. Verzocht wordt deze materie thans definitief te regelen. Raad heeft dus getoond wel te willen medewerken. Evenwel dient de Provincie ook bij te dragen: het Raadsbesluit, dat Fl.200,- toestaat ter gedeeltelijke bestrijding der kosten, is voor geen andere uitleg vatbaar. Kanneer men echter de kosten voor een Kamer voor de gehele Provincie, waarvan 2/3 der leden van buiten de stad komt, door de stad alleen wil laten betalen, dan is deze niet meer gebonden door de gedane toezegging. Gouverneur stelt voor op bovengenoemde gronden het verzoek schrift van de Kamer af te wijzen en de Kamer te doen weten, dat zolang de bestaande toestand ongewijzigd blijft, de Raad ongenegen blijft bijdrage te leveren. Commissie bespreekt verder K.B. 3-7-1846. No.158, waarbij o.m. de leden der Kamer zijn benoemd. Voor Leeuwarden zijn dat: H.G. Knorre, gepatenteerd als koopman. (Tarief B, klasse 4) en als reder(Tarief B, klasse 13) J. Wybrandi, gepatenteerd als koopman in 't klein. (Tarief B, klasse 11) J.H. Heuveldop, gepatenteerd als fabrikant in: onderscheiden voorwerpen (Tarief A, klasse 6) als cichoreifabrikant (Tarief A, klasse 6) als koopman in 't klein. (Tarief B, klasse 12) D. Zeper, gepatenteerd als zeerzieder, (Tarief A, klasse 7) binnenlands koopman in 't klein (Tarief B, klasse 12) Deze vertegenwoordigen lang niet de gehele handel en nijverheid in de stad. Vil meer leden van buiten benoemen, dan moet het getal der leden niet 12 bedragen, maar 20, waarvan 10 te Leeuwarden. De belangen der stad zijn geheel aan die der Provincie opgeofferd. Terwijl verder de machtiging van Z.M. op de Min. van Binnenl. Zaken om te beschikken over gelden uit de Stadskas voor de Kamer in strijd is met de Grondwet. Commissie stelt daarom voor een afwijzend Raadsbesluit te nemen en een Commissie te benoemen om het K.B. van 3-7-18b6 en de bezwaren, die daaruit kunnen voortvloeien, nauwkeurig te onderzoeken. Door Raad is dit besluit genomen, en als leden der bedoelde Commissie de Commissileden zelf benoemd. R 2-11-1848 11. Mededeling door Gouverneur van de benoeming op nieuw van: H.A. Tromp, A. Harmens, A.J. Rodenhuis en J. Wybrandi tot leden der Kamer van Koophandel en Fabrie ken alhier. 31-1-1849 2. Missive Gouverneur, houdende mededeling van het be drag door de Provincie te verstrekken voor de Kamer van Koophandel alhier en verzoek te bevorderen, dat door Raad voor 1849 Fl.150,- en voor 1 850 Fl.300,- wordt toegekend.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 77