Informatie door Commissaris van Politie naar de maat der aardbeikoppen, vastgesteld in een oude opgave van markt- gelden alhier van 1752. Deze is in onbruik geraakt. Er wordt gewacht op de nieuwe Nederlandse maten, waaronder die ook voor de aardbeikoppen. (K.B. 8—^—1826 St. No.16). 9-6-1827 12 Inzending door Commissaris van Politie van proces verbaal wegens overtreding van Art. 1 van K.B. 18-12-1822. (St.52) tegen Hiltje Kienstra, Wed. Joosten, wegens het in haar winkel aanwezig zijn van 6 afgeschafte gewichten en een toonbanklade met een afgeschafte el. Tegen Jitske TeunisWed. Huisman, wegens aanwezigheid in haar winkel van een nieuwe el, waarop de oude is afgetekend. Tegen Nicolaas Laarmans, wegens aanwezigheid in zijn winkel van 6 afgeschafte gewichten. 30-6-1827 9 Inzending door Commissaris van Politie van processen- verbaal wegens het in uitstalling hebben van afgeschafte ge wichten, tegen: Grietje Atzes, vrouw van Murk Poppes Zijlstra, te Harlingen. Johanna Voerman, vrouw van Johannes Vermeulen alhier. Grietje Kok, vrouw van Hendrik Kok, alhier. Tetje Martens te Joure. Antje Gerbens, Wed* Sijtze Pieters Idzinga, Tzum. Alida Hartog, Wed. Emanuel Levy, alhier. Aan Gouverneur en Justitie gezonden. 31-7-1827 5 Inzending door Commissaris van Politie van 5 pro- cessen-verbaal van overtredingen op het stuk van maten en ge wichten, tegen: Sake Veenstra. Gerrit Baukes de Vries. Gerben Andries Bloemstra. Albert Hoekstra. Hendrik Riel. 25-8-1827 Toezending door Commissaris van Politie van proces verbaal wegens overtreding der Wet op de maten en gewichten, tegen: Nicolaas Leurs. Hendrik Flieringa. Antoon Weber. Sijbren Sijbrens Landstra. Wed. Vonk. Johannes Spijker. Sabina Toonmans, Wed. van der Klamp. Johannes Petrus Visser. Jan Offringa. Dirk Errits de Vries. Oene Geerts Plekker. Willem Bakker. Rinske Swart. Jan Iemes van der Molen. Lammert Lolkes Vellinga. Stijntje Hendriks, Wed. Rooseboom. Sijbren Sijbrens Landstra. (2e maal) Johannes Martinus Klosbach. David Vonk. Aaltje Jans, Wed. van Seggeren. IJde Willems van der Veen. Jan Wiebenga. Riekje Koning. Isakus Cornelis Russing. Rijk Klazes Beers. Pieter van der Broek. In handen Justitie. Afschrift aan Gouverneur. 29-9-1827 10 Aan Ged. Staten bericht, dat de invoering der nieuwe maten en Richten hier geregeld verlopen is, dat alle gewichten geijkt zijn, en dat de korenmolenaars en korenmeters hun maten naar standaard hebben doen ijken. 13-10-1827 26

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 9