Toezending door Ged. Staten van Besluit Min. v. Fin. houdende concessie aan Directeur der Friese Kanaal Stoom boot-maatschappij te Joure, tot uitvoering van een dienst met ijzeren barges tussen Sneek en Leeuwarden, in verband met hun stoombootdiensten tussen Joure, Sneek en de Lemmer. 21-5-1842 Klacht van Commissaris van Politie over de trage vaart van de ijzeren barge Leeuwarden-Sneek, met verzoek om door het samenstellen van een Reglement daarin te voor zien. Is reeds doorgegeven aan Gouverneur ter bespoediging der zaak. (Missive 26-7-1842. No.16/653). 30-7-1842 Besluit Ged. Staten in antwoord hierop. 6-8-1842 Toezending door Gouverneur van een rekwest der ge zamenlijke trekschippers Leeuwarden-Sneek, zich beklagende over de willekeurige handelingen der in deze provincie ge vestigde Friese Meer- en Kanaal Stoomboot Maatschappij etc., met verzoek om bescherming en handhaving in hun goed recht. In handen van Directeur van Politie gesteld. 17-12-1842 Aan Gouverneur berichten overeenkomstig het rap port van Directeur van Politie. 20-12-1842 Toezending door Ged. Staten van het door de Directie der Friese Meer— en Kanaal Stoomboot Maatschappij te Joure ingezonden Reglement op de dienst van de ijzeren barge Sneek-Leeuwarden Verzoeke advies. Door B. en V. aan Ged. Staten enkele bedenkingen bericht. (Missive No.16/265). 14~3~1843 Toezending door Gouverneur van verzoek der Directie der Friese Meer- en Kanaal Stoomboot Maatschappij aan Min. v. Fin, om wijziging in de tijd van overvaart der ijzeren barge Sneek-Leeuwarden, en wel door het tijdsbestek, te re kenen vanaf de tijd, dat de lijn is vastgemaakt en afgeslage B. en V. antwoorden, dat het verzoek billijk is; de tijd van 2y uur is te kort. Het voorgestelde middel is echter in verband met de sur veillance niet aan te raden. Daarom wordt geadviseerd: de tijd der overvaart te stellen op 2 i uur. 21-3-1843 Mededeling door Ged. Staten, dat Min. v. Fin. de tijd van overtocht heeft vastgesteld op 2-£ uur. 6-5-1843 Mededeling door Directeur van Politie aangaande de willekeurige handelingen van de ondernemers der ijzeren bargedienst Sneek-Leeuwardendie thans weder, eigenmachtig, de uren van afvaart te Sneek hebben veranderd, en overigens volkomen te werk gaan, zoals zij voor hun belangen wense lijk achten, wat bij gebrek aan een Reglement ongestraft kan plaats hebben. Dit door B. en V. bericht aan Ged. Staten. 25-8-1843 Missive Directeur van Politie in antwoord op het in zijn handen gestelde Reglement voor de dienst der ijze ren barge Sneek-Leeuwarden, aan B. en V. door Ged. Staten gezonden Door B. en V. aan Ged. Staten bericht in de geest van de Missive van Directeur van Politie. I9_i2-1843

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 103