Burgem. Rotterdam gaan accoord, Ged. Staten Zuid-Holland even eens, maar vinden de boete boven Fl.50,- te hoog. Door Burgem. besloten deze te verminderen tot Fl.50,- en daarna het Reglement weer in te dienen. 11-11-1823 Goedkeuring door Ged. Staten. Door Burgem. het Reglement toegezonden aan Burgem. Rotterdam ter druk king en publicatie. 20-12-1823 Mededeling van Burgem. van de goedkeuring door Ged. Staten van het Reglement aan de Raad. In dit Reglement is o.a. het volgende bepaald: - Er zullen 4 schippers zijn, elk met een ervaren knecht. - Iedere schipper betaat Fl.500,- cautie. - Afvaart 1 x per 8 dagen; Nov.-Febr. 1 x per 14 dagen. - Vertrek s-Zondags bij opening van de boom., - Reis Leeuwarden-Rotterdam en terug moet volbracht zijn binnen 3 weken. - Leiden, 's-Gravenhage en Delft worden aangedaan. - Vervoer Rotterdam-Leiden, en s-Gravenhage-Delft is verboden. - Er mag alleen maar een bovenlast zijn van lege vaten, en wel alleen in de 8 zomermaanden. - Vervoer van goederen buiten de beurt is verboden. - Vrachtlijst met tarief. R 29-12-1823 Er zijn 2 beurtschippers op Rotterdam. 16-5-1826 Mededeling B. en W. Haarlem, dat Raad aldaar zich heeft ver enigd met de dezerzijds voorgestelde wijzigingen in het concept-Reglement voor de beurtschippers op Amsterdam. Geinformeerd wordt naar de beslissing der andere steden. Door B. en W. in advies gehouden, totdat deze zullen zijn ingekomen. 10-12-1833 Mededeling B. en W. Schiedam, dat zij accoord gaan met het gewijzigde concept-Reglement voor het beurtveer Leeuwarden-Rotterdam, Schiedam, Haarlem. Door B. en 'W. in Raad gebracht. 15-4-1834 Aanbieding door B. en W. van het ontwerp Reglement aan de Raad. Hierin is o.m. bepaald: - Er zullen 4 schippers zijn, waarvan 2 door Leeuwarden en 2 door Rotterdam en Schiedam benoemd. - De schepen moeten minstens 75 ton zijn. - Iedere schipper moet 1 goede knecht hebben. - Borgtocht Fl.500,-. - Afvaart iedere Di. van Leeuwarden en Rotterdam, met opening van de boom. - Dec., Jan. en Febr. 1 afvaart per 14 dagen. - Route: Leeuwarden-Rotterdam-Sehiedam-Rotterdam-Leeuwarden - Van 's-Gravenhage, Delft, Leiden en Haarlem is alleen vervoer op Leeuwarden toegelaten. - Met lijst der vrachtprijzen. Door Raad is het ontwerp goedgekeurd, aangezien de vereniging der veren op Rotterdam en Schiedam zodanig is, daar het laatste veer niet kan be staan. R 28-4-1834 Toezending door Ged. Staten van de door hen goedgekeurde vrachtlijst van het veer Leeuwarden-Haarlem-Rotterdam-Schiedam, ont worpen door de Raden dezer steden, ingezonden bij Missive dezerzijds 7-7-1834. No.17/493. Door B. en W. verzonden ter goedkeuring door Ged. Staten van N. en Z.-Holland. 26-7-1834 Mededeling B. en W. Rotterdam, dat Ged. Staten van N.-Holland bezwaar maken het Reglement goed te keuren, tenzij een bepaalde tarief wijziging wordt aangebracht. B. en W. zullen, alvorens tot verandering van het tarief over te gaan, eerst het gevoelen van Ged.,Staten vragen. 22-11-1834 Ged. Staten Friesland gaan accoord.. 29-1 1-1834 Toezending door B. en W. Haarlem van het door de provinciale en stedelijke autoriteiten goedgekeurde Reglement voor het beurtveer Leeuwarden-Rotterdam - Schiedam - Haarlem, met verzoek om 15 gedrukte exemplaren.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 151