Adres van Andries Gratama, kassier en kalkbrander, houdende, dat hij onlangs heeft gekocht de kalkbranderij van Mevr. Bolman, Wed. Blok, en dat de Commandeur der Turfwerkers voor het consent tot inslag van iedere lading turf 2e soort 3e klasse ƒ1,ontvangt, hoewel deze alleen maar het consent heeft af te geven, terwijl de opmeting geschiedt door Commiezen, waarvoor hij 1,50 moet betalen. Hij heeft deze z.i. onbillijke schatting vol daan, maar reclameert. Op grond van het rapport van een der Wethouders wordt geantwoord, dat de vordering van de Commandeur op het reglement is gegrond, en dat door B. en W. daarin geen verande ring kan worden gebracht. 23-12-1846, 8. Besluit Min. van Financiën, houdende afwijzende beschikking op het verzoek van B. en W. om vrijstelling van accijns voor 300 mudden coaksdoor de Directie der Gasfabriek geschonken ten behoeve der Armen van de diverse gezindten alhier. Medegedeeld aan de Armbesturen. 17-2-1847, L Verzoek van-F. Gambey, Directeur der Gasfabriek, om restitutie van in Januari en Februari betaalde accijns wegens uitvoer van 155 mud coaks, aan diverse Armbesturen afgestaan, bedragende 31,behalve het zegelrecht. Aangezien de coaks gratis is afgestaan als liefdadigheid, wordt restitutie verleend. 15-9-1847, 20. Verzoek door GedStaten om het ter goedkeuring ingezonden Reglement van belasting op Turf en Steenkool op de aangegeven wijze te veranderen, en daarna 2 exemplaren ter goed keuring in te zenden. Gesteld in handen van MrsJ.H. van Boelens, J. Eekma, G.N. Muiier, om rapport, en daarbij tevens rapport uit te brengen over de missive van Commies Controleur, houdende voorstel tot verlaging der belasting op coaks. R6—1—1848, 2. Rapport dezer Commissie. Commissie verenigt zich met het voorstel van Ged. Staten: om in Art. 1 aan te haken het tarief, vastgesteld bij K.B. 23-12-1834, N80, waarnaar de belasting zal worden geheven. Verder gaat de Commissie accoord met enkele kleine wijzigingen in de redactie. Commissie staat afwijzend tegenover het voorstel van de Commies Controleur, om de accijns op coaks te verlagen op de helft, daar op grond der Wet van 26-12-1834 (St. 73) bij ver laging der accijns op coaks, ook die op schaalkolen, grove muntkolen, en kolengruis even eens zoveel zou moeten worden verminderd. Commissie oordeelt het doelmatiger, dat alle gasfabrikanten zich wenden tot Z.M voor deze vermindering Verder merkt Commissie op, dat alleen die steenkolen, coaks, etc., die hier ingevoerd wor den, worden belast, maar niet die, welke hier worden geproduceerd. Daarom stelt zij voor, hoewel dit buiten haar opdracht valt, hiervoor een bepaling in te lassen. Verder wordt een strafbepaling bij overtreding voorgesteld. Door Raad besloten zich te verenigen met dit rapport, en dit te b^richtgn^aai^ GedStaten. Bericht Ged. Staten, dat aldaar weliswaar geen bezwaar bestaat, maar dat deze heffing als verandering op het eenmaal vastgestelde tarief aan de goedkeuring van Z.M. moet worden onderworpen Verzocht wordt toezending der voordracht en der deliberatie in duplo. Gesteld in handen Commissie. R6-4-1848, 3. In verband met het rapport der Commissie ingevolge Raadsbesluit R6-4-1848, 3., is door Raad besloten te herzien de bepalingen aangaande de accijns op turf en steenkolen, goedgekeurd door Ged. Staten 25-1-1835, en aan dit reglement toe te voegen een bepaling, dat, van coaks of sintels, die de gasfabriek te Leeuwarden, of ander dergelijke op te rich ten fabrieken, opleveren, een belasting wordt geheven van 0,20 per mud, uitgeslagen voor gebruik in de stad, onder korting van zodanig gedeelte van de accijns, als daarvan bij de uitslag als steenkolen reeds is betaald. Dit zenden aan Ged. Staten, om de goedkeuring van Z.M. te vragen. R13-4-18483. Toezending door Ged. Staten van K.B. 8-6-1848, N83, houdende goedkeuring. Goedkeuring door Ged. Staten van het reglement op deze belasting, en machtiging het ten uitvoer te leggen. R3-8-1848, 4a. Rapport van B. en W. aangaande de moeilijkheid, die er is ontstaan voor het in werking brengen van Art. 6 van het Reglement voor de belasting op Turf, en wel aangaande het vinden van een ligplaats voor de aldaar bedoelde turfschepen. Gesteld in handen van de Commissie, belast met de herziening daarvan. R5- 10- 18482. Aangezien het B. en W. nog niet gelukt is een paar geschikte afgesloten ligplaat sen aan te wijzen voor turfschepen, is besloten het reglement ten uitvoer te leggen zonder deze aan te wijzen, en aan B. en W. over te laten inmiddels een der beste ligplaatsen (hoewel niet afgesloten) voor deze schippers te bestemmen. R9-11-1848, 7. Besluit Ged. Staten, waarbij de dezerzijds ingezonden reglementen voor de Stedelijke belasting op Turf, Steenkolen, Coaks of Sintels voor kennisgeving worden aangenomen. Verzocht wordt nog toezending van een authentiek afschrift van het nieuwe en van een exemplaar van het oude reglement, ter toezending aan de Min. van Financiën. 29-11-1848, 11.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 214