Toezending door Ged. Staten van de gewone 3-maandelijkse staat, aanwijzende het bedrag der verplegingskosten van de uit deze gemeente in het krankzinigengesticht te Deventer geplaatste krankzinnigen, benevens de inlichtende staat van hun tegenwoordige toestand. Ordonnantie zal worden opgemaakt, en een inlichtende staat aan de Armbesturen toegezonden. 13-8-1845 2 Machtiging door Ged. Staten tot overbrenging van: Antje Stellingwerf alhier naar het krankzinnigengesticht te Deventer, in antwoord op Missive dezerzijds 8-8-1845. No.55/825. 19-8-1845 11 Missive van Officier van Justitie aangaande de onder curatele stelling van de in het krankzinnigengsticht te Deventer verpleegd wordende krankzinnige Antje Stellingwerf. 13-9-1848 19 Missive van Gouverneur aangaande de afhaling van de krank zinnige bedelaarskolonist Pifeter Postma, uit de Ommerschans. Daarote zullen maatregelen worden genomen, en daarom wordt aller eerst een nieuw geneeskundig attest van de Med. Doctor in het gesticht gevraagd. 16-9-1845 7 Besluit van Ged. Staten aangaande de opzending van de krank- krankzinnige bedelaarskolonist Pieter Postma, van de Ommerschans naar Deventer. 22-10-1845 9 Missive N.H. Diakonie in antwoord op Missive 5-12-1845 aangaande de verpleging van de bedelaarskolonist Pieter Postma in het krankzinnigengesticht te Deventer. In advies gehouden totdat de rekening der verpleegkosten is in gekomen. 24-12-1845 4 Besluit van Ged. Staten aangaande de verpleging voor het vervolg van de te Deventer voor rekening dezer gemeente in het krankzinnigengesticht aldaar geplaatste Pieter Postma, alhier onderstandsdomicilie hebbende, op het contract tussen Ged. Staten en Bestuurders. Aan Secretaris wordt de regeling opgedragen. 11-4-1846 6 Missive van Officier van Justitie aangaande de onder curatele stelling van de krankzinnige Pieter PoStma, alhier on derstandsdomicilie hebbende. Door Secretaris is medegedeeld, dat de schoonbroeder van de pa tiënt hiervan is geinformeerd en het nodige zal bevorderen. 1-11-1848 11 A&anvraag door N.H. Diakonie tot plaatsing van een krankzinnige vrouw: Martha Walles Visser in het gesticht te Deventer op het contract van Ged. Staten. Door B. en W. wordt geantwoord, dat vooreerst geen opzending op het contract mogelijk is, daar er nog 4 5 aanvragen aanhangig zijn. Zodra een plaats open is, zal terstond kennis worden gegeven. Bovendien kan opzending bij volstrekte noodzakelijkheid altijd geschieden tegen normale verpleegkosten. Ged. Staten wordt verzocht om t.z.t. op te geven, wanneer deze persoon kan worden geplaatst. 29-11-1845 11 Toezending door Ged. Staten van de gewone 3-maandelijkse staat van verevening, aanwijzende het door deze gemeente ver schuldigde wegens verplegingskosten van krankzinnigen in het ge sticht te Deventer. Toezending door Ged. Staten van de inlichtende staat aangaande de tegenwoordige toestand van de uit deze gemeente aldaar ver pleegd wordenden. Op de verevening van de eerste wordt order gesteld, en van de laatste wordt een extract toegezonden aan de Armbesturen. 22-10-1845 8 Missive van Officier van Justitie aangaande Trijntje Bakker, in het Stads Armhuis in de Haniateeg verpleegd, die dus danig krankzinnig is, dat opzending naar het gesticht te Deventer waartoe de President in Okt. 1.1. machtiging heeft gegeven nood zakelijk is. Verzocht wordt een geneeskundig attest toe te zenden.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 19