66 Mededeling door Gouverneur, dat door Min. van Binnenl. Zaken machtiging is verleend tot ontslag van de koloniste: Adriana Gezina Jetske Ladenius, mits haar schuld bij de Maat- schappij ad f1.1,29 wordt afgelost. 21-1-1832 4. Inzending door Commissaris van Politie van proces verbaal wegens bedelarij door: Janke de Graaf, 69 jaar, koopvrouw in bezems, die opzending verkoos zonder vonnis* Aangezien deze vrouw geen beroepsbedelaar is, is zij door B. en W. voor ditmaal ontslagen met een vermaning. 24-3-1832 17. Toezending door Gouverneur van lijst van personen in de koloniën der Maatschappij van Weldadigheid, die krankzinnig zijn, waarop van hier voorkomt: Petronella Bergmans, die bestendig krankzinnig is. Besloten Gouverneur te verzoeken of zij daar kan blijven, daar zij dit reeds was 7 jaar geleden bij haar opzending, terwijl in Friesland geen gelegenheid is voor opname. 16-6-1832 3. Machtiging door Dep. van Binnenl.Zaken aan de Perma nente Commissie van Weldadigheid om de koloniste Janna Gardina Feith, te ontslaan. j_9_1832 8. Mededeling door Commissaris van Politie, dat is ge arresteerd: Antje Leenderts de Vries, huisvrouw van Douwe Eisma, wegens bedelarij, die vrijwillige opzending heeft verkozen. Betrokkene is door B. en W. uit arrest ontslagen met last om op a.s. Dinsdag op het Raadhuis te verschijnen. 22-9-1832 8. Zij is geen beroepsbedelares. Bij opzending zou het hele gezin (6 kinderen) moeten worden opgezonden, wat fl.300,- zal kosten. Daarom is zij in vrijheid gesteld, en aan Ned. Herv. Diakonie op gedragen het gezin behoorlijk te onderhouden. 29-9-1832 27. Informatie door Gouverneur naar 3 kolonisten. Door B. en W. wordt bericht, dat: B.P. Embdenaar moet worden ont slagen. H.R. Zettelaar en GHendriksdie een schuld hebben van fl. 118,75-5 het best in de kolonie kunnen blijven, daar ze anders toch spoedig weer moeten worden opgezonden. 29-9-1832 3. Mededeling door Gouverneur, dat Willem Ollemans in zijn verzoek om ontslag uit de bedelaarskolonie voor zijn moeders zutser:Akke Harmens, beweert, dat deze was gaan bedelen op raad van een politiebediendeteneinde opzending te kunnen verkrijgen. Verzocht wordt dit te onderzoeken. Door B. en W. wordt bericht, dat dit weinig waarschijnlijk is, daar de politiebedienden alle bekend zijn met de mogelijkheid van vrijwillige opzending. 2-10-1832 1. Toezending door Gouverneur van beslissing van Dep. van Binnenl. Zaken op het adres van W. Ollemans om ontslag uit de kolonie van Weldadigheid van: Akke Harmens. Uitreiking wordt verzocht. 17-11-1832 7. Verxoek van Gouverneur om te onderzoeken of: Klaaske Meurs, Wed. Koppè, die verzocht heeft om het ontslag van Akke Harmens uit de kolonie van Weldadigheid, in staat is deze vrouw te onderhouden. Door B. en W. ontkennend beantwoord. 12-10-1833 5. Mededeling door Gouverneur, dat door Dep. van Binnenl. Zaken de Permanente Commissie van Weldadigheid is ge machtigd tot ontslag uit de koloniEvan: Willemina de Lang. Geweigerd is het ontslag van: Stukje en Zelle. 2-10-1832 2. Mededeling door Gouverneur dat door Min. van Binnenl. Zaken het ontslag uit de bedelaarskolonie is geweigerd van: M. Tjommes en G. Fopma, en toegestaan aan L. Ouding. 8-6-1833. 5. Mededeling door Burgemeester dat zich heeft aange meld voor opzending naar een bedelaarskolonie: Dirk Huisman, 59 jaar, met vrouw en 5 kinderen, onderstandsdomicilie Terwispel. In verband met de grote onkosten der opzending van deze voor de gemeente Opsterland wordenzij voorlopig niet opgezonden, maar wordt bericht gegeven. 9-10-1832 5.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 66