Erkenning door Groningen, dat het domicilie van onderstand aldaar is. Stads Armvoogdij wordt om opgave der kosten verzocht. 7-2-1829 9 Aan Burgerl. Armbestuur te Groningen is last gegeven tot restitutie aan Stads Armvoogdij alhier van f1.16,50 R.K. Armbestuur aldaar kan geen hogere uitkering geven dan fl.0,50 per week. 11_4_1829 8 Mededeling door Stads Armvoogdij, dat door hen onderstand wordt verleend aan: Dirk Jans Groustra, domicilie Oostdongeradeelen Jan Jaras de Vries, domicilie Ferwerderadeel Wordt aan resp. besturen bericht. 27-12-1828 9 Mededeling door Oostdongeradeeldat Arm voogdij Nijkerk zal overnemen in onderhoud: Dirk Jans Groustra, zodra de gelegenheid om over te komen beter zal zijn. 3_3_1829 6 Mededeling door Stads Armvoogdij dat door hen wordt onderhouden: Jan Jans Kaspers, domicilie Opsterland, en Trijntje Rommertsdomicilie Ferwerderadeel. Wordt medegedeeld aan de betrokken gemeentebesturen, met verzoek om ontheffing. 3-1-1829 14 Mededeling door Ferwerderadeel, dat de Arm- voogdijen Marrum en Blija in onderhoud zullen overnemen: Jan Jans de Vries en Trijntje Rommerts, met restitutie der verschotten, waarvan de rekening moet worden inge zonden. Wordt medegdeeld aan Stads Armvoogdij, en deze wordt verzocht alle onderstand aan deze personen te staken, maar hen te verwijzen naar de plaats waar zij behoren. "13-1-1829 5 Mededeling door Opsterland, dat door Armvoog dij Bakkeveen in onderhoud zal worden overgenomen: Jan Jans Kaspers, met restitutie. Aan Stads Armvoogdij wordt bericht betrokkene verder te verwijzen naar Bakkeveen. 17-1-1829 11 Beslissing door Ged. Staten, dat het domicilie van onderstand van: Aaltje Roelofs, wed. Jan van der Linde, is Leeuwarden, door verjaring aldaar, aangezien zij later wel k jaar in Doniawerstal woonde, maar in 2 dorpen: St. Nicolaasga en Idskenhuizen, die elk voor hun eigen armen zorgen. B. en W. gaan in beroep bij Z.M., aangezien dorpen slechts zijn gelijk te stellen met wijken van een ge meente. 13-1-1829 2 Toezending door Gouverneur van Missive van Administrateur Armwezen aangaande de verplichting tot onderstand van: Tijmen van Beveren en vrouw. Door B. en W# wordt geadviseerd dat domicilie van on derstand is Rotterdam, dat tot restitutie is verplicht. 7-2-1829 6 Mededeling door Stads Armvoogdij, dat door hen worden onderhouden: Harmen Jans Meeles, domicilie van onderstand Nijezijl, Janke Klazes en Pieter Pieters de Vries, domicilie van onderstand Anjum. Wordt medegedeeld aan de besturen. 7-2-1829 13 Mededeling door Oostdongeradeeldat Armvoog dij Anjum weldra Janke Klazes in onderhoud zal over nemen, maar dat: Pieter Pieters de Vries aldaar onbe kend is Aan Stads Armvoogdij wordt onderzoek naar Pieter Pieters de Vries opgedragen. 1/|_3_1829 7

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 206