2 Raad verenigt zich niet met het meerderheids rapport wegens de vele bezwaren daartegen en besluit, dat Genees-, Heel- en Vroedkundige bijstand aan meer dan 1 persoon zal worden opgedragen. Daartoe wordt het rapport in handen gesteld van de zelfde Commissie om de nodige veranderingen aan te br engen In verband hiermede wordt het geval besproken van een werkman, die onlangs boven van het in aanbouw zijnde Gerechtshof is gevallen, en aan wie niet tij dig de nodige heelkundige hulp is verleend, hoewel de Stads chirurgijn H.D. Wijndels reeds vroegtijdig was gewaarschuwd. Aan B. en W. wordt opgedragen hiernaar een onderzoek in te stellen. R. 7-9-1848 9. Rapport der Commissie. De meerderheid (Mr. J.H. van Boelens en Mr. C.J. van der Veen) stelt voor de bezoldiging sterk te vermin deren, en wenst 2 Med. Doctores, waarvan de een te vens de zieken in het Ziekenhuis en Armhuis moet be handelen, terwijl de andere belast wordt met de ver loskundige behandeling, beiden op een traktement van f 1.400,-. Verder 2 heelkundigen op traktement ad fl.250,-, die afwissiend jaarlijks het Ziekenhuis en het Armhuis zullen behandelen. Verder wordt voorgesteld de gewone praktijk vrij te laten tot op een afstand van 1 uur gaans buiten de stai Het Commissielid N. Ypey is van oordeeldat nog een derde geneesheer op een traktement van fl.300,- moet worden aangetsle.d Verder is bijgevoegd een concept van wijzigingen in de Verordening. Het Commissielid N. Ypey hecht minder waarde aan het diploma in de verloskunde der artsen, maar wil de verloskundige taak aan een der artsen opdragen, waar door de beide anderen de handen meer vrij hebben. Verder is de vervanging van de geneesheer bij ziekte van een dezer dan beter mogelijk. Dit ter inzage gelegd der Raadsleden tot volgende ver gadering. 9_11-1848 2 Door Raad besloten te herzien de Raadsbe sluiten: R. 10-2—1848. 2. R. 6-7-1848. 11. R. 7-9-1848. 9. aangaande de genees-, heel- en vroedkundige behande ling van behoeftigen. Besloten is om: a. In te trekken de bestaande verordening, vastgesteld bij Raadsbesluit R. 3_3-l842. 0. b. Ter vervanging vast te stellen de door de Commissie ontworpen verordening, waarin nog zijn op te nemen de bepalingen: 1. De behandeling wordt opgedragen aan 4 genees-, en heelkundigen. 2. Later zullen door B. en één of meer dezer worden aangewezen voor de vroedkundige praktijk. 3. De benoeming geldt voor 3 jaren. 4. De benoemden mogen geen practijk buiten de ge meente uitoefenen verder dan y uur gaans buiten de stadsgracht. 5. In bijzondere gevallen kan de Burgemeester van het laatste ontheffing verlenen, mits betrokkene zorgt voor een waarnemer.

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 30