573 Missive van R.K. Armvoogdij, voorstellende een verandering in de verkiezing van Armvoogden en Voogdessen Armhuis, in verband met het zeer kleine aantal beschikbare bekwame krachten. 1. J.W. Joosten treedt per 1-1-1821 af als president der Kerk-collec- terende Voogden en wordt vervangen door S. Ter Horst, thans presi dent der Collecterende Voogden. 2. De naam BUITENVOOGD wordt afgeschaft en vervangen door: Kerkcollec- terend Voogd. Goedkeuring wordt verzocht. Burgem. gaan hiermede accoord. 27—12—1820 8 Missive van R.K. Armvoogdijmededelende, dat M. Hettema heeft- bedankt als lid. Verzocht wordt dit te aanvaarden wegens zijn ontevreden en twistziek humeur. Burgem. gaan hiermede accoord. 27-2-1821 5 Mededeling door R.K. Armvoogdijdat zij hebben benoemd tot Armvoogd inplaats van M. Hettema: Jan van Gruisen. Burgem. gaan hiermede accoord. 6-3-1821 4 Missive van R.K. Armvoogdij, verzoekende de goedkeuring van de benoeming van: N.L. Metz, herbenoemd tot Administrerend Voogd, J. Vellage en J. Kesler, benoemd tot Kerkcollecterende Voogden, inplaats van: J.G. Heuveldop en T.G. Huisinga. 29-12-1821 17 Missive van R.K. Armvoogdij, houdende mededeling van Aftreden als Administrerend Armvoogd van: J.A. van Marcke, die vervangen is door: J.W. Hoepermans. Inplaats van J.W. Hoepermans, Collecterend Armvoogd, is als zodanig gekozen: L. Metz. N. Orie, die moest aftreden als Collecterend Armvoogd, blijft als zodanig continueren. Voor Mejvan Marcke,als Voogdes van het R.K. Armenhuis aftredend, is benoemd de huisvrouw van Sietze Ter Horst. J.A. van Gruisen blijft voor 1824 continueren als Rentmeester. Goedgekeurd door Burgem. 27-12-1823 8 Benoemd tot R.K. Armvoogd: Everhardus Terhorst. Mede voorgedragen: J.G. Nasselte, Jacobus Bruinsma, George Lodewijk Feijens, inplaats van: Jac. Bruinsma, aftredend. R. 20-12-1824 15 Mededeling door R.K. Armvoogdij, dat door hen gedaan zijn de volgende benoemingen per 1-1-1825: - Administrerend Voogd: D. van Erp, inplaats van J.A. van Gruisen, aftredend. - Voogdes R.K. Armhuis: MejNasette, inplaats van Mejvan Gruisen, aftredend - Collecterende Voogden: G. Langmeyer en F. Tjepkema, inplaats van: D. van Erp en J.G. Repperhorst, 'aftredend. Goedgekeurd door B. en W. 28-12-1824 10 Mededeling door R.K. Armvoogdij, dat: - N.L. Metz, die moest aftreden als Administrerend Armvoogd, als zo danig weer voor 4 jaar is benoemd. - N. Orie, die moest aftreden, weer is benoemd als Collecterend Voogd. - benoemd is als Armvoogdes: MejLangemeyer, inplaats van MejTer Horst, aftredend. - J.W. Hoepermans het komende jaar de post van Rentmeester zal waarnemen. Goedgekeurd door B. en W. 31—12—1825 12 Mededeling door R.K. Armvoogdijdat door hen is gekozen als Administrerend Armvoogd, inplaats van G. Ter Horst Rzn., aftredend; J.H. Doodkorte, thans Collecterend Armvoogd. - Gekozen als Collecterede Armvoogden: G. Lankhorst en J. Ter Horst, inplaats van de aftredenden: S. Ter Horst en N. Orie. - Gekozen als Collecterend Armvoogd: Johannes Wortelaar, inplaats van: J.H.^Doodkortebenoemd tot Adminsitrerend Armvoogd. - Benoemd als Voogdes van het R.K. Armhuis: Juffr. Metz, huisvrouw van L. Metz, inplaats van Juffr. Vellage, aftredend. Door B. en W. voor goed aangezien. 30-12-1826 11

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 87