793. in verband met de toebereiding en in verband met het verzoek om daarvoor een schadeloosstelling, of het beschikbaar stellen van de voorwerpen in ongekookte toestand, en het betrekken van brood van een Israëlitische bakker, is besloten om, aangezien het vermoedelijk verlies op de uitdeling deze winter fl.2200,- zal bedragen, aan de Israël. Armvoogd!j op grond van het opge geven aantal behoeftigen, fl.125,- ter beschikking te stellen. 28-1-1846 7 Missive B. en Sneek, in verband met de dezerzijds gevraagd wordende restitutie voor het verstrekken van warm voedsel aan onderscheidene behoeftigen, aldaar onderstandsdo micilie hebbende. 21-1-1846 5 Verzoek door Gouverneur om op te geven het bedrag van het voordelig saldo der Rekening 1845 van de voedselvertrekking dit jaar. 9-5-1846 4 3 Missives van Baarderadeel aangaande de verevening van de plaats gehad hebbende verstrekking van warm voedsel tijdens de afgelopen winter aan: J.L. DE GRAAF, onderstandsdomicilie te Bergum, K.Y. DIJKSTRA, gedomicilieerd te Oosterwierum A. RODENHUIS, armlastig te Weidum. Wordt gevolg aan gegeven. 11-8-1846 10 In verband met de duurte der levensmidcëLen, gebrek aan werk, en meer dan gewone behoefte bij die ingezetenen, die niet rechtstreeks onder de behoeftige klasse kunnen worden gerang schikt, maar thans toch op tegemoetkoming kunnen aanspraak maken, is door Raad besloten een commissie van 5 leden te be noemen, ter bestudering van deze zaak, t.w. Mr. J.H. van Boelens, O.P. WalIer, Mr. J. Eekma, Mr. C.J. van der Veen, Mr. G.N. Muiier. R. 3-12-1846 10 Door de Commissie wordt voorgesteld om de niet—be deelden (voor deze zorgen de armvoogd!jen)die in de regel 's-zomers voldoende verdienen, maar 's-winters onvoldoende, terwijl de laatste tijd de arbeidslonen omlaag zijn gegaan, maar de prijzen der levensmiddelen omhoog (onlangs b.v. heb ben de turfhandelaren de prijs van de turf verhoogd met fl.0,10) tegen verminderde prijs roggebrood te verstrekken, mogelijk la ter, in overleg met de commissie tot Nut der Armen, een paar maal per week soep en turf, waarvan een voorraad in de Stads- turfschuur aanwezig is. Raad gaat hiermede accoord. Commissie wordt verzocht orm alvast de uitvoering voor te bereiden, om daarna, wanneer de gegevens zijn ingekomen, aan de Raad een voordracht te doen voor het verkrijgen van de benodigde geldmiddelen. R. 10-12-1846 13 Mededeling door van BOELENS en WALLERwelke maatrege len tot dusver door de Commissie uit de Raad ter bevordering van de belangen der behoeftige niet bedeelde ingezetenen, ge nomen, en leggen over een op naam van B. en W. op 15-12-1846 aan de Wijkmeesters alhier gerichte Missive en naamlijst. 16-12-1846 9 Besluit Ged. Staten aangaande het voordragen en heffen van buitengewone personele omslagen ter voorziening in de be hoeften van onvermogende ingezetenen gedurende de a.s. winter. 16-12-1846 4 Verzoek door Ned. Israël. Armvoogd!j om, in verband met de weldadige maatregelen, dezer dagen te nemen door het Stadsbestuur, een geldelijke toelage, aangezien hun armen geen gebruik kunnen maken van de voedselverstrekking. Door B. en W^ wordt geantwoord, dat voor brood tegen lagere prijs kaartjes, geldig bij alle bakkers, zullen worden ver strekt; dat dé verkoop van turf geen bezwaar oplevert; en dat waarschijnlijk geen warm voedsel zal worden verkocht, zodat het verzoek voor vervallen kan worden gehouden. 23-12-1846 6

Besluiten Leeuwarden 1811-1850 (Repertorium de Roos) | 1811 | | pagina 55