rBokma Meer dan 100 nieuwe abonnees Bent U al abonnee Ons zoekplaatje In memoriam A. H. Kienstra 'T KLEINE KRANTSJE Knikker op het dak 9 Vergeet bij uw speuren naar voordelige restanten BOKMA niet. Vertrouwd - Modieus Fantastisch Kwaliteit - Klasse is na iedere werk dag de winst van Even een telefoontje: 20302 of een briefkaartjeVredeman de Vriesstr. 1 IEDERE TWEE WEKEN EEN NUMMER - Slechts f 2,90 in een half jaar! 'T KLEINE KRANTSJE in de advertentie van de Schaatsenfabriek N.S.A. te Akkrum maar zagen d,e witte steentjes voor een ge- Bij d,e O.B.A.S. in de Schrans nee, dames en heren speurders, daar was de foto, waarvan wij de vorige maal in dit rubriekje een fragmentje afdrukten, niet gemaakt! Het stuk muur met de mooie witte en gladde steentjes hadden wij gefoto grafeerd op de hoek van de Peperstraat en de Groente markt, bij het pand d.us van onze adverteerder, de firma Alex Copini. Heel wat inzenders vonden na tuurlijk het wapentje wel velfragment van de O.B.A.S. aan. Enfin, u weet het nu zo langzamerhand wel: het is terdege opletten geblazen, wanneer u een kans wilt ma ken op de traditionele boe kenbom Die gaat deze week naar de heer Sj. Feenema, Zwitsers - walt je 12. Opnieuw luidt onze vraag: bij welke adverteerder (in dit nummer van 't Kleine Krant- sje!) werd dit gevelfragment gefotografeerd en in welke advertentie (ook in dit num mer van 't Kleine Krantsje) komt dit wapentje van Leeu warden voor? Inzendingen voor woensdag 20 januari naar de redactie van 't Kleine Krantsje, Vre deman de Vriesstraat 1. Een boekenbon van vijf gulden is weer de prijs. „Morgen meneer!" „Middag meneer!" ,,'n Avond, meneer!" De heer A(lbertus) H. Kien stra was een stadgenoot, die door geen mens van onvrien delijkheid kon worden be ticht. Hij groette graag, hij groette veel. Twee weken ge leden zagen we hem nog lo pen op de Tweebaksmarkt als altijd een tikje voorover gebogen, actetas onder de arm, maar nu toch duidelijk met de moeizame stap van een zeer snel ouder wordende man. De vorige week is hij, toch nog onverwacht, van ons heengegaan, twee en zeventig jaar oud. De heer Kienstra, die niet getrouwd was, is een en twin tig jaar portier van het Sint Jozefpension aan de Voor streek geweest. Een hart kwaal maakte anderhalf jaar geleden een plotseling einde aan zijn werkzaamheden toch kon hij het niet laten zo nu en dan nog eens een kijk je te nemen in de vertrouwde omgeving van het pension. Deze foto is drie jaar geleden in de Kleine Hoogstraat ge maakt. „Morgen meneer!" zei de heer Kiestra toen, „fijn weertje, he?" Een vriendelij ke, zeer beminnelijke, opge wekte man. Ze moesten er méér in de wereld zijn. t Van ouds Wigersma sinds 1855 DAMES- EN HERENMODE NaauwS Tel.27984 Leeuwarden Bewijs u zelf een dienstSla uw mode-slag met zeer voordelige buitenkansjes op dames- en herenmodegebied hoeden en -kleding Toen het in dit nummer voor komende verhaal „Waar is de tied bleven" al naar de druk ker was, kregen wij nog twee reacties van abonnee's, die beiden vertelden, hoe de bijnaam Knikker-op-het-dak was ontstaan. Merkwaardigerwijs weken beide lezingen af van de ver klaring die in het hierboven genoemde verhaal wordt ge geven en die steunt op een verklarend woordenboek in het bezit van de heer M. Sla terus te Leeuwarden. Wel zeiden beide heren, dat de bewuste politieman deze bijnaam al kreeg in z'n vroe gere woonplaats Sneek. Een abonnee uit Groninger land belde ons op en vertelde, dat Knikker op het dak zijn bijnaam kreeg, toen een stel letje jongens een handvol knikkers op het zinken dak van z'n slaapkamer smeet, op het moment, dat deze politie man na een zware nachtdienst in Morpheus armen lag. He vig ontstemd over deze euvel daad zou hij de straat zijn opgevlogen de belhamels achterna. Van die tijd af was het niet meer „pliesje S maar Knikker op het dak. Een abonnee uit Huizum evenwel vertelde, dat onze politieman in Sneek tegen samenscholende jongens, die vaak op een brug het verkeer in de weg stonden, placht te zeggen: „Vooruit, knikker op!" Zo zou het geworden zijn Knikker op het dak. Maar welke verklaring nu Je juiste is?

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1965 | | pagina 9