Lief en leed in Leeuwarden Cambuur naar ere-divisie 11 'T KLEINE KRANTSJE C\jÓhundt ftaqe.... Jarig Wenselaar is dood jCe&ets. U&o*Mn€H U* water en de 25ste zijn we nog in 't Ziekenhuis ge trouwd. En dat alemaal nu al weer 20 jaar geleden. De Oldehove heb ik nadien nooit weer gehoord. Leeu warden in feesttooi heb ik nooit gezien. Toch zijn mijn gedachten bij het herden ken van deze weken altijd in Leeuwarden. Waar we na die tijd ook hebben gewoond, altijd zag ik mijn Leeuwarden zoals ik het die dagen vanuit m'n ziekenkamer zag. Wat toch al zo'n „Klein Krantsje" teweeg brengen kan. In schei er mee uit want anders ga ik nog uren door. Eén ding zou ik nog graag eens willen weten, hoe is het met een zekere meester Vergonet afgelopen? Dat was iemand va de andere kant. Een bar slecht mens. Verder hoop ik dat 't Klei ne Krantsje' een lang leven beschoren is. A. CANEEL-HAVEN Hartelijk dank voor uw aar dige reactie. De jongeren onder ons kunenn zich nau welijks voorstellen welke herinneringen het feest van de bevrijding heeft opge roepen. Wat de verrader Frans Vergonet betreft: die is al in oktober 1943 door de illegaliteit in Groningen geliquideerd. Red. 't K. K. Ere wien ere In het laatste nummer van 't Krantsje geeft u een ver slag over de Oranjefeesten, die werden gegeven door de Bond van Vaderland en Oranje. De heren op de foto zullen waarschijnlijk op organisa torisch terrein hier wel Het klinkt te mooi om waar te zijn: gaat de Sportclub Cambuur in één ruk door naar de ere divisie? De promotie van de tweede naar de eerste divisie is met zoveel allure volbracht, dat we van Cambuur ook in het vol gende seizoen goede dingen kun nen verwachten, maar een nieuw opmerkelijk succes binnen de tijd van een jaar lijkt ons toch wel wat al te mooi. „We mogen het wensen, maar niet hopen", zei burgemeester van der Meulen tij dens de officiële ontvangst (tussen twee haakjes de eerste ontvangst door het gemeentebestuur van verslaggevers, die Cambuur in de ontmoeting tegen D.F.C. zagen voetballen en die allen van me ning waren, dat de Leeuwarder profclub in het volgende seizoen ook voor de eerste divisieclubs een geduchte tegenstander zal zijn. Voorlopig evenwel moeten we nog maar met beide benen op de grond blijven staan en wie dat zéker doet is manager Sietze Westra, die zich door het onver wacht snelle succes niet tot rare bokkesprongen voor z'n ploeg zal laten verleiden. Z'n foto heeft twee weken geleden niet bij de spelers in de krant ge staan, maar hier komt ie dan nog: als een heel bescheiden eresaluut aan z'n stugge doorzettingskracht! Thol.: „Aha, een oude zaak- dat is interessant" Sch.: „Hij is spoorloos ver dwenen in 1922 en in 1936 is er in de buurt van de plaats, die u hebt ge noemd, ten zuiden van het paviljoen bij de Wie len, een geraamte gevon den. De familieleden zijn er van overtuigd, dat dit geraamte van de vermiste is." Thol.: „Is die man inder daad op een donderdag verdwenen?" Sch.: „Dat weet ik zo niet, maar ik kan het nazien". Thol.: „Wanneer hij op een donderdag verwenen is en een litteken heeft aan zijn rechterhand ben ik er voor 98 pet., nee, zeg maar voor 100 pet. zeker van, dat het gevonden ge raamte afkomstig was van deze man Paragnost J. Tholen: (tweede telefoongesprek) Sch.: „Ik heb het nog even nagezien: die man is in derdaad op een donder dag verdwenen. Van een litteken aan zijn rechter hand kon een broer van de vermiste zich niets herinneren". Thol.: ,ïk zie nu een scher pe inkeping aan de rech terkant van zijn voor hoofd, ik ben er voor 100 pet. van overtuigd, dat het geraamte van deze persoon in kwestie is. Ik heb nu ook de indruk, dat hij niet in het water ge vonden is, maar aan de kant, maar wel dicht bij het water, op een plek waar weinig mensen ko men. Bestaat er een mo gelijkheid dat hij zijn pols heeft doorgesneden?" Sch.: „Daar weet ik niets van" Thol.: „Is er ook een flesje of een buisje bij het ske let gevonden?" Sch.: ,Ook dat weet ik niet". Thol.: „Ik zie duidelijk een glinsterend voorwerp bij het skelet J. Kooy f G. Roedema De hoofdagent G. Roedema werd op de begraafplaats te Huizum met corpseer begraven JUBILEA Herinneringen Deze week kreeg ik m'n ouders te logeren uit Leeu warden en natuurlijk namen ze wat voor de kin deren mee. Verder werd de bagage opgevuld met oude kranten, o.a ,,'t Kleine Krantsje'. Dit nu heeft me zo geboeid dat ik me direct bij u kon abonneren. De krant die ik hier nu naast me heb liggen, bracht o.a een foto van de voetbalvereniging Ach- doeth. Voor ons een foto, waarmee ineens een hele boel familieherinneringen loskwamen Er staat n.L een „omgeko men familielid van mijn man bij op. „Walie" oftewel Herman Wallega. Verder voor mij nog meer herinnerigen. Ouwe Tietsje, wat hebben we daar toch veel vrijdags achteraan lopen te roepen, als ze van de markt kwam. Inwendig toch wat bang, want ze kon toveren werd er verteld. En Jentsje Tit, wat hebben we die geplaagd. Dan de herinnering aan de oorlog en bevrijding. In een andere krant lees ik een stukje van iemand die op de Spanjaardslaan liep, toen op 14 april '45 de Olde hove begon te luiden. Nou, ik lag in 't Diakonessen- huis en ik voel nog altijd de ontroering die door me heen ging, toen de Oldeho ve z'n zware klanken voor 't eerst weer liet horen. Het orgel in 't Ziekenhuis speelde net de slotpsalm van de kerkdienst om half acht en daar had je opeens dat bim, bam van de toren, doorheen. En toen die ang stige nacht, daar boven in het Ziekenhuis en hier en daar branden in de stad. En zondags dat grote feest, be vrijding!, wat een prachtig verjaarscadeau voor mij. Alleen was er toen nog de angst hoe het met m'n ver loofde zou zijn. De 20ste april kwam die weer boven J. Stoelwinder stadsomroeper veel mee te maken hebben gehad. Maar geachte heren, het bevreemdt mij dat de enige oprichters van deze bond niet ter sprake komen. Dat waren de hoogwelgebo ren heer Boelens van Eysinga in de Prins Hen drikstraat en de arme stoel matter en stadsomroeper. J. Stoelwinder, wonende in de Blokhuissteeg en nu zal u mij vragen hoe was de aanleiding tot de oprichting van deze bond. De S.D.A.P. was in wording en die men sen liepen met rode tulpen op hun borst. De heer van Eysinga met de oude Stoel winder stonden ter hoogte van hotel Amicitia en het kwam tot een gesprek wat aanleiding gaf tot oprich ting. Maar de ouwe Stoel winder paste toch niet in het kader van deze hoogge plaatste heren, hij woonde maar in de Blokhuissteeg en als pleister op de wonde kreeg hij een zilveren me daille (deze is nog aanwe zig bij zijn zoon L. Stoel winder). Leeuwarden J. STOELWINDER OVERLEDEN 5 mei: Gatze Roedema, Adriaan Brouwerstraat 20, 42 jaar, hoofdagent van politie. 6 mei: Wilhelmus Algra te Ber- gum, 76 jaar, vroeger corres pondent bij de Lijempf te Leeuwarden. 8 mei: Dirkje ten Hof-Valstar, Zeesterstraat 13, 58 jaar, op slag gedood bij auto-ongeval te Grouw. 9 mei: Elisabeth Anna Knier- Dekker te Nijmegen, 55 jaar, weduwe van Jan Knier, vroeger te Leeuwarden, Al ma Tademastraat en Wilhel- mina Elisabeth Hofland- Knier te Nijmegen, 31 jaar, omgekomen bij auto-ongeval. 11 mei: Jacobus (Kobus) van der Woude, Rameaustraat 11, 56 jaar, oud kaatser, leider van juniorenparturen van de L.K.C. 15 mei: Jan Kooy, Spanjaardslaan 99, 80 jaar, vroeger bedrijfs leider van de C.A.F., drager van de medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. 9 mei: Hinne Visser en Elizabeth Koopmans, mr. P. J. Troel- straweg 136, vijftig jaar ge trouwd. 13 mei: Wijtse van der Hom en Grietje Bos, D. Boutsstr. 13, Zestig jaar getrouwd. 12 mei: A. Ganzevoort, oprichter Firma A. Ganzevoort, Nieu- westad en G. Tadema, gou den huwelijksfeest. Veertig jaar bij de Coöperatieve Condensfabriek Friesland was de vorige week de heer Johannes van der Meulen. J. Tromp Tijdens een druk bezochte receptie werd hem door drs. J. Cuperus voor de maat schappij voor Handel en Nij verheid de gouden penning aangeboden voor veertig ja ren trouwe dienst. Dinsdag 18 mei: veertigjarig dienst jubileum bij de Con dens: J. Tromp, werkzaam in de condenseerafdeling. J. v. d. Meulen een Leeuwarder voetbalkampi- oensploeg in de geschiedenis van de voetbalsport?) van de succes volle spelers op het gemeentehuis. Interessant in ieder geval was het de geluiden te beluisteren van

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1965 | | pagina 11