Het staat in de sterren geschreven CITAX METMEKAAR NAAR DE BONTEKOE FANTASTISCH FEEST Jan Terpstra's 9 'T KLEINE KRANTSJE Burgemeester stier 22 april—21 mei De kennismaking zal zich voort zetten en ook de prettige ver standhouding, die we voorspel den, zet zich voort. Het is van belang om volgens schema of bepaald plan te werken. Uw uit houdingsvermogen wordt op de proef gesteld, vandaar dat een organisatie van uw plannen be langrijk is. Bent u in mei ge boren en zit u daarbij voor een examen, dan dient u zich te prepareren en te concentreren. Uw kans op slagen liggen goed. TWEELING 22 mei—21 juni Bent u de laatste week in mei jarig, dan zal maart u veel goeds brengen. De rust is weergekeerd en dat is voor u van groot be lang. De groep tweelingen die tussen 9 en 21 juni jarig is, zal hier en daar nog wat moeilijk heden hebben op te lossen. Veel drukte om u heen maakt u ner veus, dus neem zo nu en dan wat tijd voor ontspanning. Er zal vaak een beroep op uw me dewerking gedaan worden en het valt soms moeilijk om te weigeren. U moet hier en daar wel paal en perk stellen. LEEUW 23 juli—22 aug. Vertrouw op uw intuïtie en dop uw boontjes liever zélf. Dit is voor u een prettige maand waar in meevallertjes, zoals een prijs je in de loterij, niet tot de on mogelijkheden behoren. Er zijn prettige ontmoetingen te ver wachten. Wanneer u eind juli jarig bent dan ligt het op lief desgebied voor u bijzonder goed. MAAGD 23 aug.—22 sept. Impulsief handelen is af te ra den. Steek zonder behoorlijk overleg geen geld in bepaalde zaken. Overleg is op alle gebied belangrijk, want het voorkomt conflikten. Scheppend werk en studie leveren gunstige resulta ten op. Vertrouwen in de toe komst is belangrijk. De onbe stemde en ongewisse periode is voorbij. We waarschuwen ech ter voor ongeduld en adviseren rustig overleg en beheerst han delen. WEEGSCHAAL 22 sept.—23 okt. Hoewel er enerzijds ergernis en kritiek in en op uw omgeving wordt afgereageerd, zijn er over wegend relaties die u naar waarde weten te schatten. Op merkelijk is uw ervaring op liefdesgebied. Handel echter niet onbeheerst. Door bijzondere ontmoetingen doet u nieuwe relaties op. Uiteraard is maart een goede maand, zowel op za kelijk, financieel, maar zo ge zegd ook op liefdesgebied. SCHORPIOEN 24 okt.—22 nov. Een alleszins rustig voorbij gaande maand, tenzij u tussen io en 15 nov. geboren bent. Laat u dan niet in verwarring brengen. Er is namelijk kans op misverstanden. Let dus goed op wat u schrijft. Laat dit niet voor verkeerde uitleg vatbaar zijn. Wat u zegt of schrijft kan na melijk verkeerd opgevat wor den. De finantiën blijven sta biel. SCHUTTER 23 nov.—21 dec. Van uw houding hangt het af of de maartmaand goed zal wor den. Dit klinkt wat vreemd, maar het is merkwaardig hoe de mensen reageren op de ma nier waarop u ze tegemoet treedt. Dit houdt in dat u beter conflikten kan vermijden. Houdt u deze maand een „beetje ge dekt", vooral wanneer u na 10 dec. geboren bent. Dan dient u namelijk in het bijzonder reke ning te houden met deze con flikten. Uw persoonlijk optre den zal deze maand dus van bijzonder groot belang blijken. STEENBOK 22 dec.—20 jan. Een zeer geschikte tijd voor hobby en liefhebberijen. Het lijkt erop dat u veel nieuwe in drukken opdoet die belangrijk zijn voor uw plannen. Als u na de 10e jan. geboren bent, dan zullen uw plannen gerealiseerd worden. Bent u tussen 2,2 en 28 december geboren, dan kunt u ze beter een weekje uitstellen. WATERMAN 21 jan.—18 febr. Zoals we de vorige keer al voor spelden, zit het u deze maanden wel mee Wanneer u tussen 21 en 28 januari jarig bent, dan zult u dit in de maand maart in het bijzonder merken An deren zullen u benijden. Trekt u zich niets aan van allerlei speldeprikjes. U zult ontdekken wie wérkelijk uw goede vrien den zijn. U kunt anderen ge lukkig maken en dat is een groot voorrecht. VISSEN 19 febr.—20 maart Een drukke maand, waarin u de resultaten van uw werk in de laatste maanden plukt. U voelt zich innerlijk wat onrus tig, waarschijnlijk als gevolg van uw „steeds bezig zijn". In uw familiekring onverwachte feestelijke gebeurtenissen. Bent u zakenman en daarbij tussen 10 en 17 maart geboren, dan zult u het bijzonder druk krij gen. RAM 21 maart—21 april Wie vóór 1 april geboren is kan positief op voordeel rekenen. De Ramgeborenen krijgen in de maartmaand goede kansen. Handel daarom positief en grijp uw kans als die zich voordoet. U voelt zich evenwichtig en u heeft gelukkig niet de neiging om onbeheerst te handelen. Voor enkelen onder u is er een kans op promotie. KREEFT 23 juni—22 juli Ga met overleg te werk. Maart is niet de maand om te veran deren, pogingen zullen in die richting dan ook niet lukken. Veel denkwerk is nodig om problemen op te lossen. Geduld schijnt een schone zaak te zijn. „Laat u eens gaan", want door die gespannenheid raakt u over vermoeid. Vandaar is ontspan ning door uitwisseling van ge dachten van belang. Laat u eens verwennen, uw plichtsgevoel doet u voortdurend „op de te nen" staan. Denk er aan dat de boog niet altijd gespannen kan zijn, vandaar onze raad om van tijd tot tijd eens te „relaxen". (Copyright 't Kleine Krantsje) Het is op 't ogenblik poer min weer en toch sit iedereen al druk over sien fekansje te praten. Nou, dat is teugenswoodig al heel wat andes as froeger. Ons moeke fon het altied vre selijk as de fekansjes begonnen en doe hadden je nog lang niet so feul frij as nou. We musten ons seis maar fermake en van uut-van-huus kwam oek nooit so feul, want het reis geld liegde der toen oek niet om. Maar heel de fekansje zagen we al naar die ene dag uut, eigenlijk was het mar één middag, dat we metmekaar naar de Bontekoe gingen. De uitspanning De Kleine Bontekoe in vroeger jaren: heel wat Liwadders bewaren er fijne herinneringen aan Weken van tevoren begon ons Moeke al met „As jimme niet soet binne, gaan jim niet met". Nou en dan wuden we wel soet weze. 's Morgens had ons moe ke het erg druk want alles must op tied klaar. De kiendes in de sundagse kleren en op tied eten en dan must ons Vader afwasse, een hele straf voor die goeie man en as we thuus kwamen ston de held er meestal nog. Daar had ie gien tied voor had, want hij must oek nog naar sien baas. Om één uur stapten we fol fleur de deur uut. Ons moeke achter de kienderwagen, waar de twee kleinsten in saten en wij der omheen. Onze buur vrouw van verder op gong oek altied met en die had een hele keppel kiendes wat voor ons wel fleurig was en oek met een kienderwagen. TELEFOON 2 3 4 3 4 STANDPLAATS STATION Ook telefonisch te ontbieden voor stads- en buitenritten Het was bij ons weg nog een hele tippel, maar daar murken we niks fan en so gauw waren we nog niet oppe Stienserdiek, of we begonnen al te draven en gelukkig de draaimolen was nog vrij en foor ons Moekes er wa ren draaiden wij al lekker in 't rond. Ons moekes gongen dan onder de luifel zitten en bestel den thee. Drukker Die man had het dan aardig drukker as nou met een kopke thee. Eerst kwam de theestoof, waar een ketel water op ston te koken en dan een theeblad met een vuurstoofke, waarop een grote treppot met thee, een pot vol suker, een kantsje melk en meestal namen ze vier kopkes en skutteltsjes, de kiendes kon- nen wel uut mekaars kopke drinke. Feddes leiden er nog wat droge koekjes op een skut- teltsje. Ons moeke nam meestal een bitsje thee met in een puutsje, dan konnen ze de hele middag theedrinke en kletse met so af en toe een bitsje zusterkespeule as er weer us een fallen was. So teugen vieren kregen de kiendes een glas ranja of grine- dine, och, wat bin ik daar faak misselijk fan weest, dan musten we even rustig sitte, want aan- sens gong het weer op huus an. Nou, dat was een hele uuttocht. As ons moeke de ene weer uut de .draaimolen plukt had, sat de ander alweer oppe skommel. Ons buufrouw had dat meestal gauw voor mekaar: een paar beste kletsen omme kop en ze wuuden wel staan blieve. As we dan een eindsje lopen had den, begonnen de kleintsjes al gauw te janken omdat se so moed waren en op het laast sat en hing het hele stel sowat in en anne wagen, allemaal mooi swat omme kop van ons tranen en smerige hannen. Ons moeke en buufrouw swit- ten dat ut wat was en waren blied dat ze bij het tweede trapkebrugje waren en dus weer tuus. We wudden eest wat skoonmaakt, gauw een paar stukken brood en op bed en as ons Moeke dan krekt wat nof- felijk sat was er altied wel een die poer beroerd was en dan must het ouwe sloof weer naar de zolder om de boel op te red den en dan sal se wel vaak docht hewwe, dit doenk niet weer. Oek één van 't ouwe Vliet MMJMMMMIMI (Vervolg van pag. 7) bruist van activiteiten. Aan el ke afzonderlijke gebeurtenis zou een groot verhaal op te hangen zijn, bijvoorbeeld over het groot aantal bruggen dat na de oor log tot stand kwam en de tientallen kilometers straat. Leeuwarden kan de periode na de oorlog bestempelen als een zeer vruchtbare en de woorden van het raadslid Mevr. Van Dijk -Smit (uitgesproken bij de in stallatie van Mr. Van der Meu- len)„Eens zal de dag aanbre ken, dat ook de heer Van der Meulen zijn zetel zal moeten afstaan aan zijn opvolger. Voor Leeuwarden hoop ik dat men kan zeggen: Mr. Van der Meu len heeft het er goed afge bracht. Zijn leiding als burge meester is Frieslands hoofdstad ten goede gekomen" is geen on vervulde wens gebleven. Laten we nooit vergeten hoe het in 1945 was: Er waren honder den gevallen, waarin twee en drie gezinnen in een klein huis je onderdak vonden. In een één- kamerswoning woonden n mensen. In die kamer waren twee bedsteden, 1.10 m. diep; in elk sliepen drie mensen. De rest van de bewoners, waarbij jongens en meisjes tot 22 jaar, sliepen op de vloer. In die ene kamer moest ook worden ge wassen, gekookt enz. In het Raadhuisstraatje woonden zeker 15 mensen op een dergelijke manier samen. RIJWIEL- EN BROMFIETSHANDEL Gerard Doustraat 59 Telefoon 29088

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1966 | | pagina 9