Astrologische medewerker voorspelde (eest voor nieuwe burgemeester VOOR LEEUWARDEN EN DE WIJDE WERELD ER OMH Een uitgave van Fenno Schoustra's Publiciteitskantooi Vredeman de Vriesstraat 1 Redactie, administratie en advertentieafdeling: Vredeman de Vriesstraat 1 a.d. Emmakade Telefoon 20302 Postgiro 98 10 62 Bankrelatie: Raiffeisenbank 'T KLEINE KRAHTSJE Abonnementsprijs: f 2,90 per half jaar f 5,80 per jaar KRANTv. h. buitenland f 7,50 per jaar OSSE NUMMERS CENT IWEEDE JAARGANG - NUMMER 40 Verschijnt eenmaal in de veertien dagen 6 APRIL 1966 Vrijdag 1 april werd de benoeming bekend van Opsterlands burgemeester Willem Harm sma tot burgemeester van Leeuwarden. Twee dagen eerder, op woensdag 30 maart, had de astrologische medewerker van 't Kleine Krantsje de op 30 september geboren heer Harm sma al een feest voorspeld: in ons speciale Recreananummer schreef hij in z'n rubriek „Wat voorspellen de sterren u voor april letterlijk dit: „Bent u tussen 22 september en 5 oktober jarig, dan kunt u op een feestje rekenen Met voldoening kunnen we nu consta teren, dat deze voorspelling bewaarheid werd: er is voor de heer Harmsma alle aanleiding geweest in de intieme familiekring bescheiden te feesten - straks zullen de festiviteiten wel een wat grotere omvang nemen, wanneer hij door de Leeuwarders als nieuwe burger vader wordt ingehaald. Onze astrologische medewerker heeft nu, exclusief voor 't Kleine Krantsje, 'n astrologisch portret van Leeuwardens nieuwe burgemeester samengesteld. Het doet ons genoegen onze lezers dit portret te kunnen aanbieden met de aantekening, dat onze medewerker het in dit artikel gestelde uiteraard geheel voor eigen rekening neemt. We krijgen de indruk dat de heer Harmsma geen gemakke lijke jeugd heeft gehad - er wa ren eigenaardige ondervindin gen - misschien dat de vroege dood van familieleden of vrien den grote indruk op hem heb ben gemaakt. De veelzijdige in teressen gaven hem het onbe vredigend gevoel te weinig tijd te hebben voor een diepgaande studie. In een gelovig milieu op- Echtpaar De f., omgeving Gro ningerplein, wou fijne winter sportvakantie doorbrengen in Oostenrijk, maar zat wat moei lijk met het uitbesteden van de hond, „een Lassie", als alle andere Lassies niet te onder scheiden van de enige, echte en onvervalste Lassie van de T.V. Na heel wat gebel met vrienden, van wie niemand op een veer tiendaags onthaal van Lassie bleek te zijn gesteld, kwam het echtpaar tenslotte bij een semie- beroeps-dierenpension terecht en daar kwam Lassie in de kost. Nu geviel het, dat er nog een Lassie logeerde in dit pension en een dag later kwam diens baas, een zekere meneer K., ook van vakantie in zonniger oor den, in 't kille Leeuwarden te rug. Wie de fout nu precies heeft gemaakt valt moeilijk meer uit te maken, maar Lassie de J. kwam bij de familie K. te recht en Lassie K. werd veertien dagen later blij door het echt paar de J. begroet. En nu het wonderlijkste van het geval: pas vier weken na terug komst van de familie de J. werd de vergissing (door de heer K.) ontdekt - de beide Lassies zelf hadden de fouten gelaten ge accepteerd gevoed, trachtte hij evenwicht te vinden tussen geloof en ver stand. De gevonden oplossing leidde tot een ondogmatische religieuze levensbeschouwing, waarin mystiek en symbool gro te plaats innemen. Daarbij het gevoel voor klassieke schoon heidskunst en muzikaal gevoel tekenen een intellectueel, die tot rust komt in een gelijkge stemde sfeervolle omgeving. Hij is een gezellige prater, een vriendelijk en humaan mens met een aangeboren intelligen tie. Ten onrechte geeft hij op sommigen de indruk verander lijk, zorgeloos en wat zelfinge nomen te zijn. Inderdaad heeft hij afkeer van kleinburgerlijk heid. Hij wordt geirriteerd door zeuren en nutteloos gepraat. Hij beschikt over een grote ver beeldingskracht en is zeer vin dingrijk. Ontwerpt graag plan nen. Wie meent dat hij details over het hoofd ziet, blijkt ver keerd ingelicht, want ook die vergeet hij niet, hoewel hij de uitwerking van details graag aan een ander overlaat. Hij blijft een man van de grote lijnen. Heeft een zakelijk inzicht. Zijn prin cipe is om zuinig te zijn met het geld van anderen en hij kan met beperkte middelen wonderen doen. Hij heeft zijn medewerkers „gauw door". Wat hij eenmaal in zijn hoofd heeft gezet en wat te verwezenlijken is, zal door gaan; het kan soms lang duren, maar dat is bijzaak, wanneer het maar in het belang is van zijn medemensen. In zijn omgeving wenst hij or delijkheid en wellevendheid. Al les ligt bij hem op vaste plaat sen. Een boek weet hij b.v. „in het donker te vinden". Soms zal hij wel eens uit de diplomatieke rol vallen en ligt het hart hem op de tong, wat men hem graag zal vergeven We veronderstellen dat hij veel aantekeningen maakt (telegram stijl). Hij kan slecht namen en soms cok gezichten onthouden. Houdt van dieren, behalve van katten. Hij is een liefhebber van circus Willy Walden en Muyse- laar (revue). Bewonderaar van Gandhi en Hans Albers. Moet zich volkomen en volmaakt thuis voelen in Italiaans Tirool. Hij is een natuurvriend - geeft stimulans voor parken, houdt van bloemen - vandaar zijn in zet voor recreatie. Bewonderaar van (de inrichting) Fries muse um - trots op de Kanselarij. Zo gezegd is de heer Harmsma gesteld op gezelligheid. Hij is ook gesteld op een goed ver zorgd menu, maar hij moet in verband met zijn ingewanden en nieren oppassen wat hij eet. Lichamelijk is hij kwetsbaar. Lang stilstaan verklaart de rug pijn. Hij is vatbaar voor infek- tie (griep) en hoofdpijn. In de toekomst voorspellen we onder leiding van burgemeester Harm sma het aantrekken van (chemi sche) industrie. Speciaal het bejaardenvraagstuk zal hij belangrijk vinden. Even eens vraagt hij aandacht voor lichamelijk en geestelijke min derwaardigen. De sport en kunstsector krijgen van hem bij zonder goede tips. De standen van mercurius en jupiter in zijn horoscoop ver halen me van de spijt, dat ver schillende kansen voor onze schevetorenstad niet zijn benut. De komst van de heer Harmsma duidt op evolutie en het op gang brengen van het tijdperk der „bezige bijen". Zowel aan muggeziften als aan kleinzieligheid heeft hij een he kel. Hij beluistert liever een bioscooporgel dan een beatband. Is gesteld op orde en etikette, alsmede traditie. Neemt inder daad wel eens wat teveel hooi op de vork, maar heeft een vast geloof in alles wat een redelijke kans van slagen heeft. Werkt in spirerend op z'n omgeving door zijn zonnige en enthousiaste in stelling. Zijn lievelingskleuren zijn helderblauw en helder groen. (Copyright 't Kleine Krantsje 2.-4-'66) „Tjoempedepoem wordt de nieuwe burgemeester van Leeuwarden", schreven wij in 't Kleine Krantsje van 9 maart, waarmee we doelden op de gesprekken aan de stamtafels in de Leeuwarder café's, waar de volksmond de naam van Leeuwardens nieuwe burgervader maanden geleden al wist te noemen. „Wie Tjoempedepoem dan wel is Wel, gister was het Gedeputeerde Van Krevelen, vandaag is het de Amsterdamse oud wethouder Van 't Huil, morgen zal het Opsterlands burgemeester Harmsma zijn", schreven we toen. Welnu, zo is het dan ook uitgekomen: morgen is vandaag en de heer Harmsma is intussen tot Leeu wardens eerste burger benoemd. Zijn reactie op ons telefoontje van 9 maart hadden we vet gedrukt tussen de reacties van dertien, veertien andere can- didaat-burgemeesters, wier namen eveneens in de overal rondwarende geruchten werden genoemd. We willen de reactie van de heer Harmsma nu nog eens herhalen: W. HARMSMA Burgemeester van Opsterland. (P. v. d. A.; 52) „Ach, dat hebben ze ook al eens van mij gezegd voor Drachten en in Groningen geloof ik ook, een tijd geleden. En Emmen ook nog. O, gaat u er over schrjjven Geen enkel woord valt hier over te zeggen".

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1966 | | pagina 1