Hannes groet II Onder de scheve toren 0 /TBokma Wat voorspellen de sterren in november voor portret en camera chtMejfuis 5 'T KLEINE KRANTSJE 1 TEL.26297 slager H. Lijzinga FOTO LEEUWERIKSTRAAT 1 LEEUWARDEN 's MAANDAGS GESLOTEN „Met zo'n pruik wil ik jou het veld niet in hebben" moet ma nager van zekere semi-beroeps- voetbalclub zeer onlangs voor het begin van een wedstrijd te gen een van de heren (betaalde) spelers hebben gezegd. „Kan wel waar wezen", antwoordde speler, „maar heb ik centen voor een kapper De reactie van de ma nager: een telefoontje naar een bevriende kapper. Tien minuten later werd meneer de voetballer geknipt. In de kleedkamer. Op kosten van de club KOOS VAN MESSEL OVERLEDEN In Amsterdam is een dezer da gen overleden de heer Koos van Messel, zoon van Samuel van Messel, de vroegere antiquair uit de Breedstraat (later Koning straat en Sint Jacobsstraat) in Leeuwarden. Oudere Leeuwarders zullen zich de familie van Messel en de nu overledene nog wel herinneren. Van het acht kinderen tellende gezin van de oude heer Van Messel, is er nu nog maar een in leven; het is de heer Beike van Messel, die in Utrecht woont. Ga ook voor uw vlees waren op brood naar de vakman; dus naar de Carel Fabritiusstraat 19 Huizum Leeuwarden z. Men zal pen ken daj U persoonlijke REL AT'ES ONDEJZNOUOf VBf DE BESTE BurjEN LA NOSE Hp/T-EN T l Van auds Wigersmo sinds 1855 DAMES- EN HERENMODE Naauw8 Tel.27984 Leeuwarden „Allemaal goed en wel, dat u mijn vrouw zo nu en dan in de krant zet, maar ik mag er zo langzamerhand toch zeker ook wel eens in aldus sprak - in vlekkeloos Nederlands zonder Liwadder accenten de velen bekende heer Hannes van Dijk, weduwnaar van Roosje Cohen. Welnu, hier staat ie dan en hij groet u allen zeer. Van Dijk - Hannes - maakt het uit stekend en ziet er nog steeds welvarend uit, hoewel hij de zeventig al even is gepasseerd: hij werd deze zomer zeven en zeventig. Nooit heeft de uit Holland afkomstige sigaren maker Van Dijk het Liwadders aangeleerd - door alle Leeu warder jaren heen bleef hij het correctste Hollands spreken, gelijk een Haagse ambtenaar. De heer Van Dijk woont nu bij zjjn dochter in aan het Hollanderhof. Over z'n vroegere vak, het sigarenmaken, zegt hij dit: „Niets meer waard me neer, er zijn er nu nog maar twee, Bouma en Van Wier, 't is afgelopen met de traditie Rado Op un keer kom ik Slcuier te gen die een speldsje ophadde. „Wat iddat ju „Fanne sionis- ten" leidde mie uut. „Waarom gaast dou self niet naar Pales tina", froeg ik. „Nou", sei die, „hier hek mien klanten en daar muk se soeke. Loop ik over de Vismarktpiep en hoor op ut hoekje fanne Ko ningstraat un boel geraas uut de drie kiosken. Frans had de skel fan de bel afhaald en er un elektrische ruuttetikker fan maakt. Fanuut sien sjopke klonk un freemd geluud. Meensen ke ken hoe Frans aan ronde rond- sjes pielde en flutende geluden uut un kastje haalde. We hiel den de adem in. Must us louwe,- „Frans het radio", klonk ut vol ontsag. Frans het een heleboel stunten uuthaald. Hij het un reisburo hat en foer met skippen vol meensen plus muziek naar Ame land en so. Hij verkocht oek sopla sigaren (stinkt ontsettend, probeer liever andere). Die fa briek had un fliegtuugje huurd. Sodoende kon je vliege op het vliegveld an ut Kalverdiekje. Gien mens durfde. Alleen Frans wèl. De meensen kwamen om un pakje fifty-fifty fan un kwat- sje. Se draalden in sien kiosk, totdattie vertelde hoe de vlieg tocht bevallen was. Ineens skoot ie sien winkel uut want se plakten un bulletin an bij Meyer en Skaafsma. „Warde nier het un luchtmotor uutfon- nen". Filips sal ut geheim wel opkope profeteerde Frans.... Moord Een boel fan jimme sal sich wel herinnere dat oppe Tweebaks- markt de skilder Bisschop woond het. Hoe sien vrouw beroofd is. In ut Kleine Krantsje salie jim daarover wel meer leze binnen kort. Er waren ferskeidene skil- ders in Liwadden, die later be roemd wudden binne. Adema fansels, maar oek Benner die in- ne Pielsteeg woonde. Sien frou hadde un winkeltsje in kralen en so. Benner was oek drager bij begrafenissen. Inne hongerwin ter het ie het omme dood weg- haald, want hij vatte kou oppen kerkhof. De skilders hadden ut slecht. Ze hadden vaak spul metmekaar. Huppes leende kwasten uut en sag se nooit terug. Hij maakte nuvere skilderijen. Nou wurre se duur betaald, fooral nou ie uut Luwadden fut gaan is. HENK RIMA VISSEN 19 febr.-20 maart Wees voorzichtig met verbinte nissen. Er komen misverstanden voor. In de liefde is er kans op onbegrip. Er tekenen zich ver anderingen af, waarbij verschil lende moeilijkheden zijn op te lossen. Kortom, dit is een wis selvallige maand. We kunnen u niet beter adviseren dan goed uit te kijken en geen vergaande beslissingen te nemen. RAM 21 maart—21 april Verschillende wensen kunnen deze maand in vervulling gaan. Vooral voor degenen die tussen 14 en 20 april jarig zijn zal dit in het bijzonder merkbaar zijn. Voor hen die in zaken zitten is het niet zo eenvoudig. Ze zullen alle zeilen bij moeten zetten om de verkoop te stimuleren. Kun stenaars onder u en zij die zich op geestelijk terrein bewegen, vinden inspiraties en hebben succes. STIER 22 april—21 mei Ga voorzichtig te werk bij be sprekingen daar er alle kans is op verschil van mening. Er wor den deze maand toch al belang rijke beslissing van u verwacht. Daarom kunnen we conclude ren dat dit geen gemakkelijke periode voor u wordt. Tracht tussen de bedrijven door ont- spanning te vinden en neem niet onnodig teveel hooi op de vork. P- TWEELING 22 mei—23 juni Voorzover sommigen onder u wat in de put zaten; is het be langrijk dat de sterren veel gun stiger staan. Daarom zal novem ber mogelijkheden bieden die u intuitief aanvoelt. Door de in vloeden van buiten af was u nerveus. Straks kunt u alles be ter overzien. Daarbij komt hulp van bevriende relaties. Dit on dervinden in het bijzonder zij die van 22 mei—29 mei jarig zijn. KREEFT 22 juni—22 juli Wees niet te impulsief. Doe niet onvoorbereid stappen. Het ge volg is dat u dan in paniek raakt. Vorige maand zagen we reeds de opgaande lijn en in november plukt u de vruchten. Omdat u steeds intensief bezig bent is het noodzakelijk om de nodige ontspanning te nemen. Hierdoor kunt u zich opnieuw „opladen". LEEUW 23 juli—23 aug. November wordt een maand vol afwisseling. Vooral door de be zoeken die u aflegt en ontvangt. Veel plannen krijgen hun be slag, terwijl het zakelijk ook een goede tijd blijkt. Hoewel de lief desaangelegenheden niet altijd naar wens zullen gaan blijken op het gebied van loterij goede kansen te liggen. MAAGD 23 aug.—22 sept. Er wordt in november vaak een beroep op u gedaan en het komt ons voor dat u veel gaat bele ven. U heeft de kennis om an deren te kunnen adviseren. Hoe wel kleinzieligheid en ergernis van anderen u hinderen, moet u zich hierdoor niet teveel la ten beïnvloeden. Het is van groot belang eens de relatie op te zoeken die originele gedach ten voor u heeft. Voor u zelf is het heel goed er eens uit te gaan en zich onder oude vrienden te begeven. WEEGSCHAAL 23 sept.—22 okt. In de komende periode is succes te verwachten. Ook in de liefde een goede periode. In november beginnen verschillende gedach ten gestalte te krijgen. Het is goed om u op bevriende relaties te verlaten en naar hun raad te luisteren. Wat begonnen is zet zich op een bevredigende wijze voort. SCHORPIOEN 24 okt.—23 nov. Liefde en familie spelen deze maand een bijzondere rol. Juist hierin zult u het geluk ervaren. We zien verder een financiële verbetering, vooral voor hen die tussen 15 en 22 nov. geboren zijn. Het is een goede maand waarin verbetering en vernieu wing een rol spelen. SCHUTTER 23 nov.—21 dec. Zit u in zaken dan krijgt u het druk in november. Velen onder u zullen oude bekenden terug zien. Anderen zullen prettige ervaringen hebben die samen hangen met het verleden. Wan neer u in het verenigingsleven zit krijgt u het druk. De dames onder de lezers moe ten aandacht besteden aan hun huid. STEENBOK 22 dec.—20 jan. Rustig doorwerken is voor u het parool in de maand november. Wat u direkt niet aangaat moet u uit de weg gaan en daarmee voorkomt u moeilijkheden. U bent van huis uit al wat prik kelbaar en waarom zou u zich gaan ergeren als het niet nodig is. Een debat zult u verliezen, vandaar dat u zich het aller beste deze maand in de belang rijke opgaven kunt verdiepen. Kortom beslagen ten ijs komen. WATERMAN 21 jan.—18 febr. U valt in november van het een in het ander. De moeilijkheden neemt u niet zo zwaar omdat de goede ervaringen bij u op het eerste plan staan. Het loopt u mee dus profiteer er van. Reeds in oktober voorspelden we u een goede periode. Overschat u zelf echter niet. Copyright 't Kleine Krantsje

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1966 | | pagina 5