F.POPMALzn LEEUWARDEN jA| Herinneringen aan STRENGE WINTERS in Gemeente- Leeuwarden GASverwarming F.van der Heide bestuur soepeler tegenover Horeca 1 KLEINE KRANTSJE 6 Voor de verkoop van uw WOONHUIS - TAXATIES - HYPOTHEKEN - ASSURANTIËN J radiotoestellen televisietoestellen stereo-muziekmeubelen transistorradio's bij de Put Telef. 33125 en 23172 gasconvectors Bagijnestr.42 Tel. 25414 Leeuwarden capaciteit 8.000 k.cal./u. Weet u nog welk een strijd de horecawereld in Leeuwarden heeft moeten voeren tijdens het bewind van burgemeester Van der Meulen Sommige café- en restaurantbedrijven in de stad wilden wel graag wat langer openblijven dan tot twaalf of een uur 's nachts, maar de heer Van der Meulen heeft de ge meenteraad altijd voor zijn standpunt kunnen winnen: de meeste café's dicht te midder nacht, enkele zaken, bij wijze van uitzondering, open tot één uur. „In Leeuwarden is geen bliksem te doen" klaagden veel verte genwoordigers, die eigenlijk hier de nacht moesten doorbrengen, maar de voorkeur gaven aan een overnachting - na wat meer steedse gezelligheid - in het rui mer denkende Groningen. Die klacht zou nu - dachten wij - niet meer redelijk zijn, want sinds het vertrek van de heer Van der Meulen is het gemeen tebestuur van Leeuwarden wat anders gaan denken over de wenselijkheid van wat meer avondlijk vertier: alle café- en restaurantbedrijven en bars mo gen nu geopend zijn tot 'snachts een uur, sommige zijn in het weekend open tot twee uur en vier bedrijven behoeven pas te sluiten bij het slaan van de klok van drie. Tekenend voor de veel soepe ler houding van het (huidige) gemeentebestuur is ook het succes na een strijd van liefst vijf jaren van de Lunchroom Oostergoo op de hoek van de Verlengde Schrans en de Julia- nalaan bij het (toekomstige) Oostergooplein. Als de enige horecazaak in het hele woongebied tussen Schrans, Ter ere van de wereldkampi oenschappen in Gotenburg op deze pagina een paar plaatjes van vroegere schaatsvreugde in Leeuwar den. Vroeger, toen de winters nog zo streng waren, dat er midden in de stad kon wor den geschaatst. Of kwam dat omdat er toen nog geen warm water in de grachten kwam Hierboven trommel slager Gerrit Nuyen van de Koninklijke IJsclub (80 jaar in 1937), rechtsboven be stuursleden van de Konin klijke: de heren Mylius, Bok- ma en Bruinsma, daaronder: „Gezondheidsstekenhier naast ijspret op de Nieuwe- stad. Het is allemaal verle den tijd. Helaas Van Harinxmakanaal en spoor wegen naar Heerenveen en Harlingen meende dit bedrijf wel in aanmerking te kunnen komen voor een Verlof A, maar de eigenaar kon jarenlang hoog of laag springen - hij kreeg geen kans: Tivoli in de Huizumer- laan zou de enige zaak in heel Huizum blijven, waar de gasten nog wel wat pittigers konden drinken dan limonade alleen. Maar nu is dat Verlof A en daarna de Volledige Vergunning er dan toch gekomen, de Lunch room Oostergoo is ook Café Restaurant geworden, het twee de volwaardige café-restaurant in Leeuwarden-zuid. Wat de sector bars en koffie bars betreft: er zijn er weer twee bij gekomen, Don Quichot (Spaans) aan het Heerenwaltje en Old Inn (oud Hollands) aan het Groot Schavemek. Old Inn opent deze week donderdag: het is een zaak met een U-vorm - twee fronten aam de straatzijde en een verbinding achter de tus senliggende panden langs.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1968 | | pagina 6