2 2 2 2 2 Ik was huisknecht-portier in het Stadsziekenhuis Ui w O m m Met een vrachtboot Parfumerie „De Eenhoorn" 'n Lüwadder gaat foor skun0ü naar Steeman op 'e Tünen 'T KLEINE KRANTSJE Lezers leggen hun problemen bloot w u nJ W E-> u w O D H u DAT 1! 5 PAS MELK! das imelk van de (LMJ) U weet wel: die met die verse romige smaak! I Q DROGISTERIJ In die dagen was't zogenaamde spinhuis aan de Voorstreek, te genover de Leeuwarder Courant, in gebruik voor besmettelijke ziekten. Roodvonk, difteritus, mazelen en typbus-koortsen. Daar was in de regel r zuster aanwezig. Was 't erg druk dan twee. Ik moest daar iedere dag hun warme maaltijd brengen. Op een keer was ik daar weer. Ook de dokter was toevallig aanwezig. Er kwam een vrouw met een jongetje in de kinder wagen. Dit ventje bad de ge vreesde ziekte: Difteritus. 't Was zeer benauwd en moest direct geholpen worden. De moeder moest maar naar buis terug gaan, ze kreeg wel bericht, zei de dokter. A. DE MOOR 't Jongetje werd op de tafel ge legd. De dokter zegt: Zuster, houdt u bet hoofdje even vast, de Moor de benen, goed vast houden. Nu begon de dokter met zijn ingreep. De keel werd opengesneden. Op een gegeven moment zegt de dokter: de ogen dicht. De vastgezette slijmen of sputum, zo u maar noemen wilt, spuiten straks naar buiten. Dit is zeer gevaarlijk voor je ogen. 't Gebeurde echter niet. Alles wat er uit moest ging naar binnen, zodat 't jongetje er in gestikt is. De dokter liep 't zweet van zijn hoofd. Een mis lukte operatie met dodelijke af loop. Voor mij de zware taak de moe der hiermee in kennis te stellen. Ik heb dit zeer voorzichtig ge daan. 't Kind is daar gekist en vanuit dat ziekenhuis begraven, 't Mocht niet vervoerd worden. Op een zondagavond om onge veer negen uur gaat de telefoon. Er zal direct een ernstig gestoor- S30maart Vm3april 1968 de zenuwpatiënt gebracht wor den per rijtuig. Maak direct het bad gereed. Met behulp van zuster Schaaf en mij kregen we hem in 't bad. De man was zeer woest en bijna niet te hou den. Op een gegeven moment gaf hij mij een slag tegen mijn buik. Mijn horloge viel op de stenen vloer en stuk natuurlijk. Ik had dit eerst af moeten leg gen, maar in de haast vergeten. Een tijd later mocht ik van de familie een nieuw horloge uit zoeken bij de firma Kool aan de Wirdumerdijk. 't Gelukte ons deze man in de cel te krijgen. De directrice ver trouwde het echter niet. Hij werd toen in een dwangbuis ge sloten op de matras. De andere morgen was hij al aardig rustig geworden en is toen direct on der geleide naar een inrichting in Vugt gebracht en is later ge zond en wel in Leeuwarden te ruggekeerd. (Wordt vervolgd) (Vervolg van pag. 5) kwam ook onze scheepsvriend, de dokter uit Chicago even zit ten. Hij had al een flink bor reltje op. Z'n goede voornemens de drank te laten staan, hadden schipbreuk geleden. Maar het beste paard struikelt wel eens. Je kon zien dat hij zich wat schaamde maar wij lieten niks merken. Lang bleef hij niet bij ons zitten; op z'n eentje schar relde hij verder. Zeevarenden van de „City", zwaar gearmd met een Mexi caans liefje trokken ook ons ta feltje voorbij. Toffe jongens, ver eerders van „wijntje en trijntje". De dokter zei altijd: „mannen die goed voor vrouwen zijn, kunnen nooit slecht voor men sen zijn Toen de zon, in een spel van kleuren, wegzonk in de „Grote Oceaan" begaven wij ons weer naar ons schip. Hoe prachtig waren altijd die zonsondergan gen in dit deel van de wereld, welk een diepe indruk maken ze op de gevoelige mens. SI Schaatssuccessen De successen van de Nederland se schaatskampioenen hebben mij zo aangegrepen, dat ik ook graag eens iets in deze richtting zou willen doen. Kunt u mij de weg wijzen Leeuwarden A. KRUKJE Wendt u zich voor een schriftelijke cursus tot de Leidse Onderwijsinstellingen. N» x nJ Een plaatje van de Bleekerstraat, dat ons de situatie van enkele jaren terug laat zien. De huizenrij links is al ver dwenen, van de hele buurt van de Bleekerstraat staan niet zo heel veel stenen meer op elkaar. Wat zal hier eerlang verrijzen Een nieuw stadhuis I 0 lip..DaOGISTEN.ASSOCIATIE" A. R. van Dantzig B. B. van Dantzig-Postuma APOTHEKERS-ASSISTENTEN Jan van Scorelstraat 55 Telefoon 22495

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1968 | | pagina 9