Het staat in de sterren geschreven I Juf sette mij oppe achterste 9 'T KLEINE KRANTSJE Jeugdhennnenngen RomQjltfefc bij Het OUde ScHUkampeil I voed of in „alle Christelijke en I Maatscchappelijke deugden I hoge raten, uutsicht gevende I oppe Skoolstraat; as je minstens I lindeboom, waar in 't vroege I voorjaar wat moskjes tsjilpten. I Recht voor mie uut, een groot I swart bord, waar naast êen lan- I ge aanwies-stok, benevens een I nogal verveloze lessenaar. Een romantisch uithoekje van Leeuwarden, dat is Schilkampen altijd geweest. Op deze foto zien we nog de oude situ atie met het trapkebrugje en de hoogbejaarde loods van Drijver. De man in het roeibootje op de voorgrond zal wel een boer uit de omgeving zijn, die hier z'n bussen melk afzette. ges het woord „Hotel" zag, be gon ik weer te lezen, Hendrik, Opoe, Tante. Maar toen kwam de domper. Want ze sei: „Hoor es, as tou nou straks op skool biste mag stou dat niet meer segge hoor. Op skool segge se: Haa, Oo, Tee, Ee, El. Ik hoorde daar raar van op en vond het echt beroerd. Ik meende al su mooi op streek te wezen en nou dit. Muje weer helemaal opnij van vorenafaan beginne. Wat kan 't je teugenlope niet Eindelijk was daar dan de dag, die voor elk kien feitelijks een mijlpaal in 't leven betekent: de eerste gang naar de „grote" skool. De lagere skolen wudden vroeger anduud met de naam I van het hoofd dier skool. Je I hadden b.v. de Geertseskool, I naar meester Geerts, de De Rui- I terskool inne St. Anthoniestraat, I 't Kupers-skooltsje op het Saai- I land, naar meester Kuiper enz. Boddéskool I Ik kwam terecht oppe Boddé- I skool inne Skoolstraat, achter I de Harmonie, 't Selde beeld van I nou, hadden je toen oelc. Tien- I tallen moeke's met hun kroost I anne han, de skool in; proteste- I rende en blèrende kienders, die I even hard de klas uutstoven, as I se der weer indouwd wudden. I bank en omdat ik nou voor 't I eerst „inne klas zat" nam ik I mien omgeving es nieuwsgierig I op. Dit zou dus de bakermat 1 weze, waar ik zou worden op- I Aha. Links van mie, drie grote I i meter 75 waren. En dat waren I we niet. Voor de raten, een I Lui en traag I Rechts de deur naar de gang en I anne muur, een z.g. „fontein- I tje", een plat emaillen bakje I (inhoud ca. 3 liter) met een STIER 22 april—21 mei Dit wordt een drukke maand I met goede perspectieven. Benut I uw kansen, maar doe het niet I zonder grondig overleg. Voor ,4 zakenlui grote omzetmogelijk- heden. Transacties moeten wel schriftelijk worden vastgesteld. Wie tussen 16 en 20 mei gebo ren is moet op onvoorziene uit gaven rekenen. TWEELING 21 mei—21 juni U kunt een zeer goede periode tegemoet zien. Wanneer u tact vol te werk gaat, heeft u aan een belangrijke voorwaarde vol daan. Uw neiging om in een vlaag van onbezonnenheid iets te gaan ondernemen, moet u ten koste van alles onderdruk ken. In het bijzonder goed voor ontwerpers, kunstenaars en schrijvers. KREEFT 23 juni—22 juli Juni is voor u een goede maand. Dit bleek al eind mei. Er is kans op promotie, extra geld of kans in loterij of toto. U moet kraantsje, waar uut desgewenst een o zo bescheiden straaltsje water, lui en traag te voorskien kwam. Bedoeling was, reiniging der handen. Achter mie, een meters-hoge Godin-kachel, waarnaast een lange zware iezeren staaf. Om der van boven in om te ramei- en, teneinde die cokes-koek deur te steken, om nije verse lucht te krijen; so as ik later constateerde. Boven mie gas lampen met gloeikouskes en as enigste muurtooi een reclame plaat van Maggi; dat bekende meiske met het rooie kapke op, an haar arm een mandsje met voor het bereiken van uw doel er wel wat tegenover stellen. U voelt dit intuitief wel aan. U heeft goede ideeën die u in de praktijk met sukses kunt toe passen. LEEUW 23 juli—22 aug. Een vrij drukke maand door al lerlei afwisselingen. Bezoek en korte reizen maken dat de maand omvliegt. U moet wel op tijd uw rust nemen, hoewel u zich fit genoeg voelt om veel hooi op de vork te nemen. Uw geduld wordt wel eens op proef gesteld. Het is bovendien een goede tijd voor fruit- en groen tetelers. MAAGD 23 aug.—22 sept. Het schijnt dat de tijd van er gernis wat achter de rag is. Mo gelijk komt dit door een betere organisatie. Over het geheel een rustige maand. Midden juni echter kans op konflikt met fa milie door verkeerd begrip of misverstand. Zakelijk gezien een gunstige periode met veel mo gelijkheden. Men moet vaak di- rekt beslissen. Maggi-produkten. Bliekbaar voorstellende de hoofdfiguur uut dat bekende sprookje. Zo- as je siene, het geheel was zeer eenvoudig en sober houden. De juf, waarbij ik kwam te sit- ten hiette de Vos. En as ik niet mis bin, waarachies oek nog Reintje. Maar kortweg: we sa- ten bij juf Vos. Juf Vos dan, was het ankieken weerd. Een goeie twintiger, leuk gekapt, lenig en vlug in haar bewegingen, rond fris gezicht. In verband met de toenmalige mode, rokken die bijna oppe tonen hongen, kan ilc jim, helaas, gien nadere authentieke gegevens verstrekke. WEEGSCHAAL 22 sept.—23 okt. Een maand vol afwisseling, waarin u optimist moet blijven en anderen steeds welwillend tegemoet moet treden. Probeer anderen te helpen. In liefdes aangelegenheden staan de ster ren gunstig. In werk en beroep is dit een moeilijke periode waarin alles niet op rolletjes gaat. Eind van de maand wordt dit echter gemakkelijker. SCHORPIOEN 24 okt.—22 nov. Een van de beste maanden van het jaar. U kunt veel bereiken en alles zit mee. Wees echter niet roekeloos. Spreek uw mond niet voorbij. Pas vooral op uw geldzaken en doe bijzondere uit gaven na een behoorlijk overleg. Goed in liefdes- en vriend schapsverhoudingen. SCHUTTER 23 nov.—21 dec. Een goede maand om op reis te gaan. Over het algemeen ver loopt deze maand rustig. Er is kans dat u goede vrienden (weer) ontmoet en dat men u vraagt bij een verlovingsfeestje Sorry. Ze was, in grote trekken, wel een prettig mensje waar je wel met opskiete konnen. Nou ja, ik hew meerdere malen wel een draai omme oren van har had, goed, ik sal 't er dan oek wel naar maakt hewwe. Ergo - sans rancune. Maar ze kon wel gauw es ute slof skiete as 't har niet anston; was nogal es gauw anbrand. En oek was ze nogal wat diciplinair anleid. Uutmarsjere. Om half elf en vier uur, as de bel gong en de skool dus uut gong, mosten we eerst naast de of trouwerij. Degenen onder u die beroepen hebben die met bouwen te maken hebben, krij gen vaak onverwachte op drachten. STEENBOK 22 dec.-20 jan. U moet deze maand proberen alle kansen die aanwezig zijn goed te benutten. U is geneigd om veel dingen wat somber te bekijken, terwijl dit niet nodig is. Beleg uw geld niet in specu latieve ondernemingen. Zorg voor een appeltje voor de dorst. Er is veel medewerking en be langstelling voor uw ideeën, terwijl u voor goede raad open staat. Dit is dan ook een voor waarde voor uw sukses. Nog maals: steek alleen geld in een bonafide onderneming. WATERMAN 21 jan.—18 febr. Sommige aspecten die u schijn baar wat in de war brachten, zijn nu voorbij. U kunt u deze maand beter concentreren en daardoor verwezenlijken wat u van plan was. Óok 'n liefdes aangelegenheden en in vriend bank staan gaan en dan rustig het lokaal uutlope. Netsjes uut marsjere. En as we skrieve musten, mette griffel oppe lei, dan was hieran oek nogal wat poppekast an verbonnen. Dat gong so: eerst rechtop sitte, hannen oppe rag. Commando één: hannen in swevende toestand boven de bank; commando twee Han nen onder de bank, lei vast- houwe; Drie lei boven de bank in swevende toestand. Vier Gerausloos neerlegge. Opnieuw overdoen, as 't niet naar de zin van juf correct gebeurde. K. schappen zijn de banden hech ter. Geduld en uithoudingsver mogen worden echter op de proef gesteld, maar de medewer- ldng is goed. VISSEN 19 febr.—21 maart U kunt wat kleine teleurstel lingen tegemoet zien. Daar u echter niet al te vast op een succes rekent, komt dit niet on verwacht. Eind van de maand kunt u op betere mogelijkheden rekenen. Zij die in de openlucht werkzaam zijn (tuiniers en boe ren) beleven een goede periode. Voor onderwijzers en verpleeg sters over het geheel een drukke maand. Weinig tijd voor ont spanning. Ook zij die bestuurs functies hebben, schijnen een gejaagde maand vol discussies tegemoet te gaan. RAM 21 maart—21 april Een zeer wisselvallige periode. Men is geneigd de dingen om zich heen wat somber te zien. Daar is alleszins reden voor, maar intuitief weet u dat alles op z'n pootjes terecht zal ko men. Eind van de maand komt er een gunstig aspekt, dat uw somberheid omzet in een luch tiger kijk op de dingen. Voor liefdes- en vriendschapsbanden opmerkelijk goed. (Copyright 't Kleine Krantsje)

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1968 | | pagina 9