yJal o&tyQMt de> sUcttH ouccdc {uiimcuiHd? Drachtster boot ondersteboven 9 'T KLEINE KRANTSJE Vermaarde politieagenten uit grootvaders tijd; in dit geval recher cheurs, links de heer Stevan, rechts de heer Turksma. Welke Leeuwarder kende ze niet 1 DE COMMISSARIS VERTELT (Vervolg van pag. 8) Amsterdam en mut dus altied 'n hele reis make. Ja, dat weet ik, was het ant woord. Dat hewwe jou mij doe feteld. Jou waren daar pliesje weest. Dat hewwe jou goed onthou den, zei ik. Want dat is oek al weer wat jaren leden. Ja, vervolgde de oude haas. Mien geheugen is oek nog best. Ons gesprek stopte nu even, want beiden keken wij over de landerijen en genoten van het fraaie uitzicht. Bij een van die plaatsen kwam een grote vee wagen het „hiem" oprijden. De deuren achter werden openge daan en een grote „barte", voor zien van de nodige strampel- latten en met flink stro bedekt, werd naar buiten geschoven. Waarna een paar koeien, die voor het transport klaar stonden rustig door een boer naar bin nen werden geloodst. Het ging allemaal kalm en rustig; zonder geschreeuw of geweld. Beiden keken wij er met belangstelling STIER 22 april—21 mei Vooral het begin van de maand is goed en voorspoedig. Voor vriendschap en liefde eveneens gunstig. De laatste juliweek kan minder prettige ervaringen bren gen. Het is een week waarin verwarring kan optreden, omdat van alles op u afkomt. U kent dat wel: u weet niet waar u be ginnen of eindigen moet. Voor anderen onverwachte gebeurte nissen die het programma in de war brengen. TWEELING 21 mei—21 juni Het is hard werken om uw doel te bereiken. Daarbij moet u ner gens vast op gaan rekenen, maar wat gereserveerd blijven. Wie eind mei jarig is heeft de beste kansen. Wees voorzichtig op reis en wees niet te goed van vertrouwen waar het nieuwe relaties betreft. KREEFT 23 juni—22 juli Een goede maand evenals de af naar. En mijn buurman begon weer: Dat gebeurde oek heel andes, doe ik jong waar. Doe wudden die beesten frijdas in Luwadden anfoert met stoomboten. Dan hadden se al een hele reis achter de rug. Want die boten kwam- men hele enden weg. De meeste uut Drachten en nog fedder. Dan hadden se al faak 'n hele nacht voorin stonnen, in het ruum. En as ut daar vol was, dan kwammen se an dek; in weer en wien. Dan wudden se morges in Luwadden de wal op- jaagd en deur lcoeiedrievers naar de merk brocht. En dat gong faak op 'n rare manier. Die beesten waren fansels nogal skruten, want se waren die drukte niet wend. Se liepen heel fesichtig op die balstienen en bleven nou en dan welris staan. Foorop liep so'n kerel, die an ut touw sjorde en der achter nog sonien, die der met 'n knuppel mar op los sloeg, om de gang der in te houden. Die beesten liepen fansels heel fe sichtig en bleven nou en dan wel us staan. En dan wudde der nog hadder op tichelt, om gelopen periode. In vriendschap en liefde doet u goede ervarin gen op. Eind van de maand kun nen zich enige moeilijkheden voordoen. Ergernis door betrok ken te worden in vervelende situaties. U kimt zich het beste wat afzijdig houden. LEEUW 23 juli—22 aug. Over het geheel voelt u zich innerlijk wat onzeker en onrus tig. Gaandeweg zal hierin ver betering optreden. Er is veel hulp en medewerking aanwezig. Uw doelbewust handelen dwingt respekt af en bovendien zijn er mogelijk voordelen te verwachten in toto of loterij. MAAGD 23 aug.—22 sept. Sukses in uw ondernemingen, zowel op zakelijke als andere gebieden. Zorg er echter wel voor om niets op de „lange baan te schuiven". Op onver wachte wijze doet u nieuwe kontakten of ideeën op die zeer belangrijk kunnen blijken. Voor hem weer anne gang te krijen. Het was meer dan skandalig en der wudde mar niks fan seid. Dat kon doe allemaal mar. Ien keer hew ik it metmaakt, dat so'n koei kwam te fallen. Dat was oppe Nijeweg, flak bij de hoek bij 't siekenhuus. Wij noemden ut daar doe de stom- bootswal en daar lagen meer stomboten. Oek nog ien uut Drachten. Die donderde op een keer onderste boven, omdat hij topswaar geladen waar. Der sat- ten doe veskeidene passagiers voorin de kajuut, mar der is gien ien fan fesopen. Dat liep dus nog best af. Mar nou nog even over die koei. Die war „uutladen" uut die Drachtster boot, die hiette „Koning Emma" en lag flak bij het pontsje. Hij wudde de kant opjaagd, mar doe hij un paar stappen deen hadde, gleed hij uut, want ut hadde regent en die balstienen waren glad. Doe begon die koeiedriever der da- liks op om te slaan, met so'n grauwe knuppel. Het beest deed wel sien best, om weer overeind te kommen, mar hij gleed ieder- keer weer uut. En die kerel mar slaan. En doe dat niet holp, be gon hij ut beest teugen de buuk te skoppen en teugen het jaar. En teugen sien achterpoten. En anne steet te draaien. Feskrikkelijk Ut was feskrikkelijk en de meensen bleven staan en begon anderen betekent dit een plot selinge verbetering van omstan digheden. Kunstenaars hebben bijzonder sukses. WEEGSCHAAL 22 sept.—23 okt. Deze maand is goed waar het vriendschap en reizen betreft. Het is in uw dagelijkse werk kring een drukke tijd. Eind juli geeft vooral handen vol werk. Probeer u niet aan allerlei klei nigheden te ergeren. Stel echter niets uit. SCHORPIOEN 24 okt.—22 nov. Zeer goed voor studie en exa menresultaten. Voor sommigen onder u komt een promotie of betere werkkring. De maand is gunstig voor hen die in de „ver koop" zitten. U moet echter kri tisch blijven. Let op uw gezond heid en raadpleeg eventueel uw dokter. Wees verder voorzichtig op de weg. SCHUTTER 23 nov.—21 dec. De julimaand is weer een rus nen te roepen: skei uut kerel. Dou siest doch wel, dat dat beest sien best doet. Skaamst die niet. Mar gien ien durfde 'n han uut te steken, want die koeiedrievers waren so lekker niet. De pontsjebaas Dolstra wude him der oek met be- moeie en die kreeg te horen: ast dien grote bek niet houste, sal ik dij oek op dien donder slaan. En hij gong weer an 't tichelen en skoppen. Hij waar daar so druk met doende, dat- tie niet iens sag dat der 'n plies je omme hoek kwam. Dat waar de ouwe Brandsma en die ston der foor bekend, dattie niet bang waar en ut raar opsegge kon. Hij skeurde meteen die koeiedriever achteruut. Die ke rel skrok sich dood, doe hij Brandsma gewaar wudde. En die begon meteen: „smerige suuplap; skaamst die niet Ik su welris wete wille hoe stou ut fiene suuste, as wij dei met skoppen en slaan probere suden, dij weer overeind te krijen, ast straalbesopen op straat leist. Ik kan dei wel Dou kanst mij wel en ik dei oek wel. Wij hewwe dij faak genoeg naar ut buro sleept. Die kerel kon vanne skrik niks seg- ge, mar de minsen riepen: mooi so Brandsma, slaan die vent mar us goed op sien don der. Mar dat dee Brandsma niet. Hij sei: nou sal ik mij der wel tige periode, behalve wanneer u tussen 16 en 21 dec. jarig bent. Het kan dan zijn dat u enkele teleurstellingen te wachten staan. De harmonie in gezin of omgeving is nu veel beter dan de vorige maand, waarin een en ander te wensen overliet. STEENBOK 22 dec.—20 jan. Dit is géén gunstige maand. Plannen en ondernemingen kunt u veel beter in augustus doen starten. Tracht u deze maand te ontspannen en eventueel la ten adviseren waar het plannen betreft. Op liefdesgebied is deze maand eveneens minder gun stig. Echter wel voor studie en scheppend werk. Probeer me ningsverschillen te voorkomen. WATERMAN 21 jan.—18 febr. Een zeer goede vakantiemaand, waarin u veel indrukken opdoet. Uw geduld wordt wel eens op de proef gesteld. U moet op uw gezondheid letten en voldoende even met bemoeie. Dou must nou bliksemse gauw make, dast 'n paar ouwe baaisakken krijst. Fraag die mar anne kapitein. Die kerel dee wat hem seid wudde en hij kwam al gauw terug met een paar ouwe stuk ken kleed, die hij fanne kapi tein kregen hadde. So, sei Brandsma: nou leist dat iene stuk mar bij syn foorpo- ten en het andere bij de achter ste. En dan salie wij ut nogris prebere. En dou daar (hij be doelde die kerel die ut beest an ne kop fast hadde) bliefst der met dien poten af en laat him mar stil gewudde. En nou foor- uut. Het beest prebeerde weeris overeind te kommen en doe hij foelde, dat sien poten niet meer uutgleden, waar hij somar over- end. Het was nog een hele tippel naar de merk en Brandsma liep een endsje met en nam die kerel sien knuppel af. Die kanst te rug krije, mar dan must him seis fan it buro hale. Dou weest wel waar dat is niet Dou bist der temeensen faak weest. Wij salie jimme die kunsten wel aflere. En Brandsma gong sien wiek weer in. Ja, so gong dat froeger. Dat waren nog fan die ouerwetse pliesjes OUDE TIJDSCHRIFTEN 't Kleine Krantsje is er blij mee rust nemen. In uw direkte om geving kunnen meningsverschil- lenoptreden. Het is het beste om u afzijdig te houden en inmen ging te voorkomen. VISSEN 19 febr.—21 maart Een zeer goede en prettige tijd, waarin ieder het naar uw zin tracht te maken. Zakenlui onder u hebben het druk. Degenen onder u die de laatste juliweken op vakantie gaan, hebben goed gekozen. Veel relaties zult u op doen. Kans op onverwacht be zoek van familie of goede vrien den. RAM 21 maart—21 april De eerste weken van juli zijn de beste. Dan zullen plannen en ondernemingen zeker slagen. De laatste tien dagen in juli brengen goede momenten, waar in liefde en vriendschap een rol gaan spelen. Voor het beginnen van iets nieuws is het dan een minder goede tijd, behalve voor schilders en beeldhouwers. Over het geheel is uw instelling wat depressief. (Copyright 't Kleine Krantsje) ,,De Drachtster boot is op een keer ondersteboven donderd.. Gelukkig is er niet ien van de passa giers fesopen

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1968 | | pagina 9