KOOISTRA'S MEUBILERING te Dantumawoude en Leeuwarden DANTUMAWOUD 1000 m2 verkoopruimte NATUURLIJK WEER BIJ j 'T KLEINE KRANTSJE 4 BANKSTELLEN EN CLUBS En nu de klap op de vuurpijl 1700- Nog één voordelige aanbieding in BANKSTELLEN EETHOEKEN KLEINMEUBELEN 195,00 185,00 225,00 285,00 239,00 48,50 69,50 In deze OPRUIMING is er voor jongelui DUIZEND GULDEN te be sparen op de inrichting van hun woning. Speciale afdeling SLAAPKAMERMEUBELEN voorweg 41 - tel. 05111-420 DE GEVELSTENEN SPREKEN HALVE PRIJZEN OPRUIMING vanaf 18 juli t.e.m. 8 augustus a.s. Pracht echt palissander salonkast van ƒ825,— nu halve prijs slechts 41Zj5U Pahssander bergmeubels, 220 cm breed van 675,— nu voor slechts vfvjUO Teak bergmeubels slechts voor 159,00 Teak bergmeubels 200 cm breed van ƒ420,— nu voor Z9D,UU Dit waren slechts enkele voorbeelden, wij hebben een keuze uit 100 modellen. 4 mooie clubjes met een fijne meubel- j stof bekleed, STUNTPRIJS per 4 stuks 199,110 4 teak clubs met zware stof, 2 hoog 2 m.. m» laag van 385,— nu slechts Z9Ö,00 8-zits bankstel geheel stof bekleding éénmalige aanbieding, ja u leest het Igoed, slechts 109,UU 8-zits bankstellen, skai met stoffen kus- q.. sens slechts voorZ99,UU Royale bankstellen met fijne nylon be- kleding leverbaar in 4 kleuren, voor 099,Uü Prachtige collectie bankstellen in zware uitvoering, ook in Oud Hollands in prijzen van 795,—, 895,— enz. tot Zeer mooi Queen Anna bankstel met -tgum m fijne moquette bekleding, voor slechts 199,UU 4 luxe stoelen met skai bekleding, ge test door TNO, voor slechts 4 stoelen met zware skai bekleding 4 stoelen kreukleer bekleding, slechts De allerbeste eethoekstoel die u kopen kunt, met 10 jaar garantie op de con structie, per 4 stuks nu voor slechts 4 stuks Oud Hollandse eiken stoelen enz. enz. Salontafels ƒ37,50, ƒ42,50, Salontafels met formica keerblad In deze halve prijzen opruiming grote sortering. Keuze uit 50 bankstellen en clubs. Keuze uit 100 bergmeubels en salonkasten. Keuze uit honderden eethoekstoelen met bijpassen de tafels. Keuze uit tientallen ledikanten, complete slaap kamers, bedden, enz. enz-, etagebedden, wentel bedden enz. In onze ruime toonzalen (wij passeerden on langs de 1000 m2 verkoopruimtekunt u te kust en te keur gaan, in moderne of klassieke meubelen. Neem uw kans waar! TV tafels, nu voor slechts Theemeubels voor slechts Eiken ladekastjes nu voor Rookfauteuils compleet met kussens Roekstoelkussens per stel slechts Eethoektafels nu voor slechts Tuimeltafels voor slechts Schrijfbureaus nu slechts voor Keukentafels met formica blad, halve prijs Keukenstoelen per stuk slechts Complete stalen slaapkamers voor Teak, pahssander of wit laké slaap kamers vanaf kooistra' (Vervolg van pag. 6) my 'n stoer jaen. So sei se: hat er dat sein. Mar die stoer betelje ik dy niet. Dat moat hij seis mar dwaen. Dou kinst it ek wol liege. Doe kreeg ik fansels de pest in. Mar ik waar niet fan plan om it sitte te laten. Ik su mien stuver hè, as su de onder ste stien boven. Ik sei teugen dat wief: jou kanne dood falie foor mien part. Mar ik kom werom. Wanneer is jou man tuus. Der wit ik neat fan, sei se. Dat sil wol wer let wudde. En as hij dan tuus komt, dan is hij fansels wer besopen en dan fait der net mei him te praten. Dus donder nou mar gau op en kom moam dan mar. Ik gong toen mar weg en sei, dat ik wel terug kom me su. Want dat ik mien stuver hewwe wu. Mar oppe temgweg kwam ik him al teugen. Flak bij de Tweede Kenaalsbrugge. Fan ver re kon ik al sien, dat hij him flink om hadde. Dat kon ik an sien lopen wel sien. Doe hij bij mie waar, sag hij mij loof ik niet iens. En hij su mij somar foorbij. Mar ik gong foor him staan en froeg om mien stuver, want dat sien frou mij die niet betaald hadde. Hij froeg mij: hwa bist dou Doe fetelde ik him, dat ik die jonge was, die foor hem 'n koei tuus brocht hadde en dat hij seid hadde, dat sien frou mij 'n stuver betale su. So, sei hij, der wit ik neat fan. En dan 'n stoer foar sa'n lyts endsje. Bist gek Mar hij stak sien han dochs in sien buse en haalde er 'n grote ponge uut Ik docht doe, dat hij mij toch be tale su en houde mien han al op. Mar hij lei der mar twee centen in en sei: dat is genöch en donder nou mar op. Metien liep hij deur. Ik smeet hem die beide centen achterna en sei ferrek kerel: freet die oek mar op. Mar hij swaaide fedder. En it su mij niks ferwonderd hew we, as ik later hoord hadde, dat hij in ut kanaal donderd waar. Ik gong doe oek mar fedder, maar fon ik dochs sonde, om die twee centen legge te laten. Ik pakte se dus mar op en fe- snoepte se onderweg. Doe ik tuus kwam, waar it eer ste wat moeke froeg: hest dien stuver kregen Ik fetelde toen, hoe ut allemaal gaan was en daliks sette moeke de shekels overend en begon an te gaan. Wat segge je wel fan so'n sme rige deune boer. Mar ik gaan aansens dalik naar him toe en sal him wel even opsitte lere. Hij sal die drie centen oek geve. Maar fader sei: dat su ik nou mar niet doen. Met so'n dron- kene boer is niet feul te begin nen. En op sien mooist geeft hij die nog een pak op 'e beelch en dondert die it hiem af. Dus blief dou mar tuus. Moeke sag op it laast dan oek mar fan har plan af. Mar se sei: ik waarskou dij, dast niet meer op die smerige merk komste. Want alle frijdas komst tuus met dien klompen onder de koeie- stront en daar krij ik oek mien nocht fan. Ik sei mar niks en docht bij mie seis: ik sal welris sien. Een paar weken bleef ik der wel weg, mar gong der doe weer geregeld hene en maakte mien klompen eerst weer wat skoon, as ik naar huus gong". Vandaag weer eens een plaatje in de serie De Gevelstenen Spreken, waarin we al enkele tientallen gevelstenen en an dere ornamenten in Leeuwarden de revue hebben laten pas seren. De steen, die onze tekenaar voor dit nummer van 't Kleine Krantsje heeft afgebeeld, kunnen we vinden in de zijmuur van het pakhuis van de Factorij van Huisinga aan de Oostergrachtswal, vlak bij het Noordvliet. We zien een prachtige ouderwetse trekschuit, getrokken door een fier Fries paard, een beeld, dat alleen onze grootouders nog voor ogen hebben gehad - de trekschuit is bepaald geen vervoermiddel meer van deze moderne, gejaagde tijd. Er is nog een tweede gevelsteen met een trekschuit in Leeuwar den; die kunnen we vinden in de Pijlsteeg, waar indertijd een hele collectie oude Leeuwarder gevelstenen in de muur van het Sint Anthony Gasthuis ingemetseld is.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1968 | | pagina 4