LOLLIGE JOHANES was attraktie op de markt KOOISTRA 'T KLEINE KRANTSJE Tractor met aanhangwagen te water Wegens inruil te koop: Groot nieuws in 1930: Reusachtige windmolens aan de oever van een brede vaart. Ra, ra, waar is deze foto gemaakt Juist ja, op de hoek van de Har- lingertrekvaart, waar nu de Machinefabriek van Jongia staat. We zien van voor naar achteren de molen De Kat, de molen De Jonge en de molen Het Fortuin. Heel vaag op de achtergrond, rechts van de mast van het skütsje zien we nog een van de molens, die op Schenkenschans hebben gestaan. Een romantisch hoekje hè Strakke zakelijkheid kwam er voor in de plaats. (Vervolg van pag. 3] ven de wien, maar so nauw mutt je niet kieke. Die koegel was 't voornaamste; die konnen je toch niet legge late. Vaak oek gongen we eventsjes in 't vrij kwartier of na twaalf uur, so vrijdags de merk op, die houden wudde oppe Nijstad, met de Lange Piep as centrum. Interessant, al die standwerkers. Jaap, sun Amsterdamse koop man, was dan, naar hij sei, „zo juist teruggekeerd uit China en omliggende provinciën", ver kocht één haarkam voor twee kwatsjes, slechts vijftig cent en daarbij kado: een bloc-note, een vulpen en tien fraaie ansicht kaarten. Sun kollektie gong dan vlot vanne han. Een trouwe merkkoopman was „Lollige Johannes". Waarin die „lol" skuulde, bin ik nooit ach ter komen. Hij ston daar met sien snoepkar. Hield ie vier re pen sukelade omhoog en riep: „dit is Kwatta van Breda" of „dit binne de echte de Jong's repen uit Bensdorp Hij wist meer van aardrijkskunde dan ik. Soms stoof hij plotseling achter sien karre weg naar een buten- man, drukte disse hartelijk de hand en sei: dag boer, hoe is 't nou mette vrouw en kienders tuus stopte de verbaasde man de repen inne buse en sei: alle vier, één lcwatsje. Ja, „lollige Johannes"; hij was brutaal as de beul van Haarlem. Een geregeld terugkerende koopman in van die blikken blokfluitsjes, had sien vast plakje oppe Lange Piep. Hij was gien skreeuwer, maar vertelde rustig en interes sant over sien fluitsjes. Op een tafeltsje ston een gramofoon, met hoorn, die hij so af en toe speule liet, muziek trekt altied. As ie voldoende meensen om sich hene had, dan vetelde hij, dat fluitsjespeulen een koud kunsje was, dat iedereen dit na een paar keer oefene oek wel kon, enz. As klap oppe vuur- piel sette hij dan een vrolijke mars op die gramofoon en be geleidde disse met sien fluit op virtuose manier, 't Klonk over de hele Lange Piep hene. Nogal wiedes dat veul meensen der in trapten en oek sien fluitsje kochten. So mooi speule en dan na eventsjes oefene, dat wou iedereen wel. Je kochten dus so'n ding, mar as je tuus kwa men en het seis oek probeerde, was 't vansels, lou loene mette klep dicht. Konnen je der gien barst uutkrije; gien fluit. Laat staan sun mooie vrolijke mars. Fut lcwatsje. K. Hedenochtend, omstreeks xo uur kwam een tractor met aan hangwagen van de N.V. Wegen bouw te Utrecht, bestuurd door J. Hoedjes, in de richting Ver- laatsbrug aangereden. Toen de wagens over de brug waren en den Hailingertrekweg zouden oprijden, schijnt de verbinding tussen tractor en aanhangwa gen gewrongen te hebben, ten gevolge waarvan de aanhang wagen in de vaart reed, waarbij de tractor in de val werd mee gesleept. De bestuurder had de tegen woordigheid van geest nog net op tijd van deze tractor te sprin gen, zoodat hij er nu boven op terecht kwam; was dit hem niet gelukt, ongetwijfeld zou hij door den trekkracht zijn ver pletterd. Een man, die op den aanhangwagen zat, was er af geworpen en bleef op den wal staan. De politie was spoedig aanwe zig, doch kon, daar de brug moest worden afgedraaid, niet tijdig bij de plaats van het on geluk zijn. Wat eerst ernstig leek bleek nogal mee te vallen, daar men althans den chauf feur spoedig op den wal had. pracht bankstellen met skai f 165,-; met stof bekleding f 135,-; bankstellen nieuw ge stoffeerd slechts f 175,- (ook in 2-zits); 4 prima clubjes f 85,-; 4 clubjes nieuw ge stoffeerd f 155,-; bergmeu bels als nieuw (pracht mo dellen) f 145,-; grote berg meubels ook als nw. f 255,-; eiken dressoirs vanaf f 25,-; eiken schuiftafels f 45,-; eet- hoekstoelen p. 4 stuks f 65,-; eethoekstoelen per 4 stuks nieuw gestoffeerd f 145,-; 4 eiken stoelen f 35,-; salonta fels f 22,50; keukentafels met formica blad f 22,50; losse clubjes en stoelen spotgoed koop; verder: wandelwagen; tafelstoel; ledikantjes; 1- en 2-pers. ledikanten; 2-zits ro tan bankje enz. enz. DANTUMAWOUDE Telefoon 05111-420 LEEUWARDEN Voorstreek 54 Telefoon 05100-21565 De kraanwagen van de firma Rosier was spoedig ter plaatse om de wagen naar boven te ha len.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1968 | | pagina 6