voor HALVE PRIJZEN 3% KORTING KEUWARDEN en BEETSTERZWAAG 6.- EN I BEETSTERZWAAG abelen tegen ZEER LAGE PRIJZEN. WIE IS WIE LEEUWARDEN WIE IS WIE LEEUWARDEN •T KLEINE KRANTSJE Sunteneklaas furtelling op Snekers ZO KWAM MURKJE AN DE MAN i- Direkte lage prijzen 4 eiken eethoekstoelen dus voor halve prijs 195.- ts.- t i 1565 hoofdstraat 19 telefoon 05126-1288 Voor de oorlog kenden de Snekers „Drijfhout's Nieuwsblad", een krant, waarin redacteur Cornelis Smit vaak bijzonder leuke stukjes schreef. Voor deze Sinterklaaskrant hebben we zo'n artikeltje voor de lezers van 't Kleine Krantsje overgeschreven; het is een „Sunteneklaas-furtelling", op z'n Snekers wel te verstaan. „Ut waar de awend fan fijf Desem- ber. Buten raasde en spookte de wien en sloeg de plakken natte snee teugen de groan. Wiet niet noadug butendeur weze must, gong er niet uut. In ut kleine kamerke fan Murk- je waar ut smoek. Ut saag ur kreas en gesellug uut. Teugenower hor sat hor ouwe kameraadske Gelske, diet, oudergewoante, de Sunteneklaas- awend bij hor deurbringe suud. Sü hadden beide kraai nog kien in 'e wereld en deur heel sunug te wezen, konnen zü horren seis sü-wat rédde. Om 'e manlie hadden zü horren nooit bekreund, want dér doogde gienien fan. En as Murkje d'r soms wel us andus ower dogte, dan waar ut Gelske, diet met hor geesteluk owerwigt un donder-preedekaasje houde, dat de stukken d'r öf-flogen en ur, füguurlik seid, gien man heel bleef. Dat waar nou ok weer ut gefal. Gelske had ut laatste ketier ut woad had en un heel soat gefallen anhaald, wert klinkklaar weer uut bleken waar, dat die keruls ut ur altieten op an-leiden, ensofoort. Sü nou en dan had Murkje purbeerd, d'r in woadsje tussen in te krijen, mar da waar hor niet gelukt. En dêrom fer- genoegde sij hor mar, deur hieltie- ten met hor hoofd op en del te NICOLAAS met 5 jaar garantie op konstruktie, bekleed met zware skai, in diverse kleuren van 395,- nu slechts in alle soorten meubelen, en u kunt te kust en te keur in de grootste meubeltoonzalen van het Noorden. Ook in bedden en slaapkamers of losse ledi kanten een uitgebreide keuze. fubilering de gehele dag. knikken, krekt as un reklamepopke foor un winkelruut. En tussen al die grouwelukke furhalen deur had Gel ske uutkomme laten, dat de frijers hor dag an dag om 'e foeiten loopen hadden, mar dat sij lak hadde an allegaar. En bij die laaste woaden maakte zü meneuwels, krekt at su hor haan sette onder un kontrakt. Murkje su nog es inskinke. Mar ut kwam er niet tü. Ut skilde un bitsje, of de ketel waar hor uut de hannen fallen, want beide hadden zü wat hoard. Bij de voordeur. Ut wudde un oogenblik doadstil in ut kamer ke. Murkje had de sukelaade-ketel gou op 't tee-ligje set. Allienug de ouwe wekker trok him niks van ut gefal an, maar tikte gremietug deur. De iene saag de ander an en beide waren zü sü wit as skutteldoeken. Waar der wat? sei Gelske opt laast. 't Hoarde krekt sü, sei Murkje. Stil us At ik jou waar, suud is us sien, op perde Gelske. Nou is dat altieten makluk sèggen „At ik jou waar". Mar dat is op sun oogenblik krekt nooit ut gefal. Mar Murkje floog d'r fut-en-ienen ok niet in. Tsjonge, ut waar Sunteneklaas-awend en de ien as de andere kon wel us wat int skild foere. Dat fon Gelske ok. Die manlieMar we mutte dogs wete, wat ur fan-an is, sei Murkje. Ik doen de deur open, dér. En met un man- haftugge bewegung draaide zü de warrel om en trok de deur wagen- wied open. Wat sü doe saag, waar freeseluk. D'r ston in ut duustere puttaal un groate kerel met un swajt aangesigt foor. Hij leunde stief teugen ut skut an en saag strak en stief foor him. Hij sei niks. Murkje waar met un skrieuw agteruut flo- gen en Gelske froeg, „wat ur waar". Dêrre, un kerul. Meer kon Murkje op dat stuit niet sêgge. Mar Gelske suud us ewen sien late, dat sü niet bang waar. Sei gong as un briesende leeuw op 'e deur tü en sei: „d'r uut! En at jou niet gane, dan slaan ik jou met de tange op jou hajsses". De man bleef doad-kalm teugen ut skut anhangen. Doe gong Gelske un ligt op. Ut waar gien egte kerul, mar un groate pop. Ut bliekte, dat-i in in korf ston. Deur ut lilke hene, sleep te Gelske korf en kerul de kamer in, wert ut aangesigt fan him óffoel. Sü skeurde him ut ouwe jaske fan sien stooiene huud óf en trok de rest met un furagteluk gesigt uut de korf. En nou salie we us sien, wat foor rommel at der in sit, bearde Gelske. Sa-je-sien, niks as gek-an- stekerij. Beide begongen zü in 'e korf te woelen en pakjes nar bowen te halen. D'r kwam heelendal gien rommel uut, mar allegaar fan die aedugge dingkjes, wert un frou nóg al wies met is. Gelske wudde hoe langer hoe poerder en Murkje saag met furbazing nar al die spullen, diet sü op 'e tafel del-sette. Fan wie suud dat dogs komme kanne? froeg zü mar. Weet ik üt? raasde Gelske. Seker fan un frijer! Dinkt-die ok niet? skreeuwde zü met un fenienug gesigt nar Murkje. Mar Murkje waar hor gien kwaad bewust. De korf waar leeg. Ut laaste wat Murkje d'r uuthaalde, waar un brief- ke. Dat suud de opheldering wel brenge. Met un breid-penne skeurde zü ut koefétsje open. Hor oogen wudden as balstienen, doet sü ut laas. D'r ston niks in, dat op roaze- geur en maneskien liekte. Mar heel gewoan: „Murkje, ik kan mie seis wel rédde, mar un man-allienug is niks gedaan. Jou buurman uut froe- ger jaren, Douwe". Gelske waar spierwit. Doet sü de spraak weerom hadde, kon zü d'r met moeite uutbringe: Suden je him niet? Mient die kerul soms Toe, ség dog us wat! Murkje waar heel stil wudden. Sü saag de kedootsjes op 'e tafel us an en dogt an froeger jaren. Doe nam zü ut briefke en teerde ut heel fusigtug int koefétsje, lei ut op ut kaske en sei, heel gewoan: Ik nim him. Gelske sat geslagen. Ien oogenblik mar. Doe skoat zu hor mantel an drukte hor hoed opt hooft en sloeg de deur agter hor digt, südat de kopkes op ut kasje rattelden. Murkje ston nog altieten foor hor uut te sien, doet ur sagjes op 'e kamers-deur tikt wudde. Sü skrok ewen. Doe nam zü de groate stap foor hor feerdere lewen: „Kom ur JAN HEETLA Sweelinckstraat 5, geboren 7 okto ber 1911 in Meppel, kwam in 1946 naar Leeuwarden en werd chef Ar beidsvoorziening bij het Gewestelijk Arbeidsbureau. Ging 1958 als In specteur over naar het Districtsbu reau voor Arbeidsvoorziening. Werd in '62 voor de Christelijk Histori sche Unie lid van de gemeenteraad, kreeg in '66 wethouderszetel en beheert nu de portefeuille van So ciale- en Economische Zaken. Fer vent vechter voor de belangen van de bejaarden; nam het initiatief tot het stichten van het Dienstencen trum aan de Willem Sprengerstraat, het eerste centrum van deze aard in ons land. Was ook voorzitter van de bouwcommissie voor het nieuwe N.H. Rusthuis en zat jaren in lan delijke commissie voor de diensten centra. Was in jonger jaren, naar eigen zeggen, „een goede hardloper en een slechte voetballer" - dit laatste voor M.S. C. PAULA TERPSTRA-WIERDA HIJLKO J.J. FIJLSTRA De Anjen 38II, geboren 25 septem ber 1941 te Leeuwarden, huisvrouw, echtgenote van dokter J. Terpstra, adjunct directeur Gemeentelijke Geneeskundige Dienst te Leeuwar den. Was onderwijzeres en tot kort na haar huwelijk, eind '66, verbon den aan Telemannschool I. Maakte zich, in de drie jaar bij het onder wijs, o.a. ook verdienstelijk als me despeelster in de traditionele Sin terklaassprookjes in de Harmonie, was eenmaal Hofdame (Doornroos je) en tweemaal Prinses (De gelaarsde kat en De kleermaker en de kabou ters); de charmante foto hierboven is tijdens zo'n optreden gemaakt. Beoefende in jonger jaren handbal en atletiek in de vroegere vereniging Olympus en speelde als volleybalster achtereenvolgens in Boemerang, Le- kas en C.J.O. Tennist nu nog in de zomermaanden en speelt 's winters volleybal in Animo. Heliconweg 23 b, geboren 10 april 1907 te Amsterdam uit Friese ou ders. Woonde van 1920 tot 1932 in Hallum, waar vader ontvanger van de belastingen was. Kwam in okto ber 1932 als volontair bij de Leeu warder politie, haalde twee jaar later inspecteursdiploma en werd juni 1936 adjunct inspecteur. Verliet de politiedienst in januari 1964 als hoofdinspecteur. Uitstekende pia nist; dirigent - sinds 1946 - van het Orkest Sinnema en eveneens dirigent, sinds 1963, van het Harmoniecorps Ons Genoegen. Kon zich na zijn pensionnering nog meer aan de muziek gaan wijden, kwam in '65 als pianist-begeleider bij Anima to en werd later voor deze vereniging de opvolger van dirigent Jacques Bos. Treedt verder ook nog wel als begeleider op solistenconcoursen op.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1969 | | pagina 17