WAT IS 'T WEER DRUK HET DE BUSSEN.. FA. ALEX COPINI JUWELIER Paard op holgrote consternatie 3 SUeine 3£ranfo/e leeót iedereen Mensen, mensen, mensen, wat is 't weer druk met de bussenTja, dat zullen onze vaders en opa's wel verzucht hebben, toen - in de twintiger jaren - op de marktvrijdag deze foto bij het vermaarde hotel Spoorzicht van Sipke Castelein aan het Zuiderplein werd gemaakt. Het hele parkeerterrein naast Spoorzicht staat vol en ook naast het kantoor van het Fries Rundveestamboek staan de autobussen zij aan zij. De plaat stamt uit de tijd, toen het vervoer met behulp van paardekracht al niets meer te beteke nen had: voor de ouderwetse door paarden getrokken omnibussen kwamen deze hoogstmoderne autobussen in de plaats. Dat het maken van reclame op onze stadsbussen geen vinding is van onze tijd kunnen we op deze foto zien, want de net binnenlopende bus links heeft ook al een pakkende reclametekst op z'n dak: „Ga naar Bervoets" staat er op. Verder moet U eens op de vitrage letten, waarvan bijna alle bussen op deze plaat zijn voorzien; fijn koekeloere achter de gedientsjes konden de mensen dus niet alleen thuis, maar in die bussen ook. En wat het eens zo bekende hotel Spoorzicht betreft, dat vertoont zich op deze foto in oude glorie, dus voor de rigoreuze ver bouwing, waarmee Sipke het pand later een geheel ander aanzien gaf. Tenslotte: op de lantaarnpaal bij de pliesje de goede raad „Rechts houden", maar wie trekt zich daar nou wat van aan? Die meneer op de fiets doet het in ieder geval niet! Dit wordt geen lang verhaal, maar 't is echt gebeurd. Leeuwarder lood gieter stuurde klant de volgende rekening: „Lek gezocht, lek gevon den, lek gerepareerd - 3 x f 7.50." Oude heer A. de H., bij veel Leeu warders welbekend, maakte op het Groot Schavernek lelijke val van z'n fiets en verwondde zich vrij ernstig: het bloed stroomde over z'n gezicht. Terwijl hij moeizaam overend krab belde naderde een politieagent. „Wat nou? vroeg de dienaar van het gezag. „Gevallen? „Nee" ant woordde het oude heertje meteen: „Zo stap ik er altijd af! Men meldt ons uit Twijzel, d.d. 30 dezer: Gisteren had alhier bij het Wildpad het volgende voorval plaats: Een voor eene kruidenierskar ge spannen paard schrikte en geraakte op hol. In vliegende vaart holde het paard een eind weegs door, totdat het eindelijk tot staan werd ge bracht. Daar de karrijder door het dier geslagen was, besloot men het te stallen bij den landbouwer F.W. K., doch nauwelijks was men in den stal, of het nog steeds woeden de dier wist daaruit te ontkomen, draafde voorbij de geheele veestal ling naar de kamer, waar het de deur geopend vond, verdreef daar de ontstelde huisgenooten, uitge zonderd een zieke, die op een op den vloer uitgespreid bed lag en richtte er verschrikkelijke verwoes tingen aan. De zieke wist nog krui pende in een kelder te vluchten en op deze wijze aan verder lichamelijk lijden te ontkomen. Door het slaan en steigeren van het onstuimige ros vloog het vuur van den haard door de kamer en deed reeds het bedde- goed branden. Nu was goede raad duur. Men sloeg een der vensters in, bluschte daardoor met eenige em mers water den brand en trachtte vervolgens den lastigen kamerheer met een langen stok te verdrijven, hetgeen dan ook eindelijk gelukte. De kamer bood daarna, zooals te denken valt, een tooneel aan van groote verwarring en verwoesting. Het paard heeft men tot nog toe niet teruggevonden. (1890) MET OF ZONDER Joodse veekoopman vroeg op Leeuwarder markt aan boer de prijs van een koe. Boer ant woordde met een in de ogen van de koopman kennelijk astronomisch bedrag. „Wat? zei hij, „ik vraag je telefoon nummer niet! PEPERSTRAAT 11 - TELEFOON 26880 - LEEUWARDEN Brillant Goud Zilver Gero Cassettes Uurwerken Omega dealer

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1970 | | pagina 3