Dronken achter91 stuur van een auto DANTUMAWOUDE LEEUWARDEN IBEETSTERZWAAG 3 voorweg 41 telefoon 05111-420 voorstreek 54 hoofdstraat 19 telefoon 05100-21565 I telefoon 05126-1288 t rÜia»if^/e oef iedereen MENSEN, WAT EEN SMAL BRUGJE Nu het niet lang meer zal duren voor de nieuwe, kolossaal brede Prins Hendrikbrug voor het verkeer wordt opengesteld, lijkt het ons aardig nog eens een foto af te druk ken van de situatie, zoals die tot voor kort is geweest: de ogenschijnlijk uiterst smalle brug, waarop twee auto's elkaar nauwelijks konden passeren. Deze foto moet in de dertiger jaren zijn gemaakt, wat niet is te zien aan de langgerokte dames op de voorgrond, maar wel aan de autobus en de beide „luxe" wagens op de achtergrond. Heel veel is er op dit punt niet veranderd, behalve dan met die brug en het brugwachtershuisje dat verdwenen is. Maar de panden van de Willemskade noordzijde en de Prins Hendrikstraat staan er nu nog net zo, als toen deze foto werd gemaakt. Behalve dat de bestemming hier en daar veranderde, maar dat is op dit plaatje toch niet te zien. Tenslotte: wat kan er hebben gestaan op het grote bord rechts voor de brug? Zelfs met de sterkste loupe hebben we het niet kunnen ontcijferen. Dronken achter het stuur van een auto? Mensen, mensen, dik mis natuurlijk. Komen immers de groot ste ongelukken van. Daar had je laatst b. v. het geval met die dronken vrachtwagenchauffeur, ergens in Limburg. De man was al zwaar in de olie, maar toch zette hij zijn vrachtauto ergens op een parkeerplaats, wan kelde een kroeg binnen en bestelde een groot glas jenever „met een kop er op" zoals hij het uitdrukte. „Jij lijkt me... hik... een aardig ontwikkeld ventje... hik..." begon hij tegen de kroegbaas, „vertel jij me nouris, wat is eigenlijk een pinguin? „Een pinguin" zei de caféhouder „dat is, voorzover ik weet, een vetgans". „Weet ik nog niks" lalde de chauf feur, „ik wil wetep, hoe... hik... zo'n pinguin er nou precies uitziet". ,JVou", zei de caféhouder", als je het precies wilt weten, een pinguin is een rechtopgaande zwemvogel, geheel zwart met een wit front en ongeveer een halve meter hoog. En ze komen voor in het Zuidpoolge bied. „Zo, dus zij zijn niet één meter zeventig, één meter tachtig onge veer? „Oh nee, bij lange niet". „En je weet heel zeker dat ze niet voorkomen in de provincie Lim burg? „Nee, daar ben ik absoluut zeker van. In Limburg komen ze beslist niet voor", zei de kroegbaas. „Daar heb je het gedonder in de glazen", mompelde de chauffeur, „waren het dus toch twee nonne- kes, die 'k overreden heb". LIWADDER SCHEEPSJAGER VERDRONKEN Gisterenavond tussen 10 en 11 uur is de jager van eene van Sneek naar deze stad terugkerende trekschuit, nabij de Dille verdronken. Dit on geluk is veroorzaakt, doordien het paard, waarop hij zat, wegens de tengevolge van het onweder, heer- schende duisternis, van den weg in de vaart is geloopen en zoo doende zijnen berijder van zich in het water heeft geworpen. Het paard heeft zich nog bijtijds teruggetrokken en werd staande op den weg gevonden. (1852) kooistra's meubilering

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1970 | | pagina 3