f HUMOR UIT DE OUDE DOOS 11 jK-rjnte/e leeet iedere? wyw.W' iiiimim/zirr WELWILLEND Gastvrouw (die merkt, hoe haar bezoekster heimelijk een stuk koek in haar taschje laat glijden) - Maar, lieve mevrouw, zóó'n klein stukje voor uw vier kinderen? Neemt u er nog een mee! MINDER GELUKKIGE BEELDSPRAAK Een man, die een melkwinkel geopend had, stuurde circulaires rond om zichzelf aan te bevelen. Hij deelde daarin aan zijn aanstaande klanten mee, dat hij zich voorstelde hun melk te geven „van het zuiverste water". En hij verbaasde zich, dat de menschen niet bij hem kwamen! y GEESTDRIFT Onderofficier: „Kerels, wanneer er eens oorlog komt, moet jelui zulke hel dendaden verrichten, dat de geschiedschrijvers allen de schrijfkramp krijgen. HET EEN OF HET ANDER Boer (die voor het loket op het station zijn aartsvijand ontmoet, tot den ambtenaar, die de spoorkaartjes verkoopt): „Als hij meerijdt, rijd ik niet mee... nu moet je het zelf maar weten". EEN VERKEERD GENEESMIDDEL „Zeg eens, buurvrouw, je zei laatst, dat cognac zoo goed voor koliek was; maar ik zegje, dat het larie is. Vóór dat ik cognac in huis had, had mijn man eens of twee keer in de maand koliek, maar tegenwoordig bijna iederen dag". TOEBEREIDSELEN „Dus wil je nu heusch eindelijk het drinken laten? „Ja kind! Ik heb al een mes zonder kurketrekker ge kocht. DE TERUGKEER VAN DEN „VERLOREN ZOON" Gevangene op een kannibalen-eiland: „Goede hemel - moet ik als 't gemeste kalf fungeeren?" DE DORSTIGE PATIENT Pokter: kleeft u soms over dorst te klagen? Patient: „Nee dokter - van dorst heb ik altijd plezier! Vervoegt zich aan het bureau Jhr. Mr. J.J. Gockinga, wonende aan de Willemskade no 31, die te kennen geeft, dat hij en zijne huisgenooten onraad vermeenen bespeurd te hebben op het dak der woning, namelijk zij verkeeren in de veronderstelling, dat er iemand op het dak liep. Door onderget. is met de poldnren 3e- klas Ras en Toonstra onmiddellijk ter plaatse een onderzoek in gesteld, doch niets verdachts waargenomen. Gedurende den nacht wordt bijzonder toezicht op gemelde woning en aan grenzende panden gehouden. Klaagt Aaldert de Vries, oud 15 jaar, slagersknecht, wonende aan het Ritsumastraatje, dat hij even te voren door zijn patroon, den slager Van der Werf, wonende aan de St. Jacobsstraat is geslagen. Rapporteert de poldnr. 3e kl. Van Apeldoorn, dat aan de Wil lemskade twee stieren aan hun geleider Nicolai zijn ontsnapt, doch zonder ongelukken te veroorzaken achterhaald en op de Stoomboot Stanfries I geladen zijn. Klaagt Ambrosius Delea, Nieuweburen 139, dat hij last onder vindt van zijn buurman Van der Hoek, slager, die in den kelder van zijne woning vet smelt. Wordt namens Van der Hoek, slager aan de Nieuweburen, ge klaagd, dat deze last ondervindt van zijn buurman Delea. Wordt onderzocht. Klaagt Marten Haarsma, oud 14 jaren, kantoorbediende, Ver lengde Schrans B 121, dat hij aan de Emmakade NZ (Voetbal terrein) door den kruidenier Dorenbos, wonende aan het Zuid- vliet, in het aangezicht is geslagen, waardoor hij een onbeteeken- dend wondje aan het linkeroor bekwam. Haarsma was tevoren door Dorenbos' zoon Tjalling geplaagd en gescholden en had dezen daarop een paar lichte klappen gegeven; de jongen was toen schreiende naar zijn vader geloopen, waarop deze Haarsma mishandelde. Onder drankinvloed komen aan het bureau: 1. Willem Bakker, oud 30 jaren, wonende aan de Amelandsstraat, klagende te zijn geslagen door Willem Dijkstra, mede aldaar wonende, 2. Willem Dijkstra, wonende Amelandsstraat, klagende over Martinus Snijder, die hem met een mes bedreigt en over de leden van de familie Bakker, die met hem willen vechten en 3. Geertje Bons, wonende Amelandsstraat, klagende dat zij bij het willen scheiden van Bakker en Willem Dijkstra niet voor haar bestemde slagen ontving. Ter voorkoming van verdere ongeregeldheden is een dubbele post in de Amelandsstraat geplaatst. Wordt assistentie verzocht door B.J. van der Schoo, deurwaarder", die een publieke verkooping van rijwielen houdt in het koffiehuis Amicitia, omreden hij wordt lastig gevallen door eenige personen, die eveneens een rijwielverkooping houden in het koffiehuis aan de overzijde Landswelvaren. Klaagt Anne van der Meulen, wonende in de slaapstede van de Weerman aan den Boterhoek, dat hij wordt bedreigd door den persoon van lege Joma, eveneens wonende aldaar. Klaagt Salomon Cohen, wonende aan de Speelmansstraat 39, dat Bernard Troostwijk het hem lastig maakt. Rapporteert de poldnr. 3e kl. Hofenk, dat een dochtertje van de manufacturier Brenninkmeyer, wonende Over de Kelders, in de Prinsentuin spelende in den vijver te water is geraakt, doch on middellijk door een kapitein der Infanterie is gered en met een nat pak en oogenschijnhjk met de schrik vrij is gekomen. Hedenvoormiddag is in de slijperij van instrumentmaker H.D.H. Hofstede in de St. Jacobsstraat een amarilslijpsteen in stukken gevlogen toen de 21 jarige Adrianus Willem Nicolaas Hofstede, wonende aan de Verlengde Schrans (broeder van de instrument maker) op dien steen scharen sleep. Een der stukken van den steen trof Hofstede tegen het hoofd en verwondde hem zodanig dat hij bewusteloozen toestand geraakte. De getroffene is naar het St. Bonifatius hospitaal overgebracht en is volgens de docto - ren Woltring en Mulder niet buiten levensgevaar. Klagen Krammer en Keizer, kooplieden aan de Speelmansstraat over de dochters van den schoenpoetser Cohen, mede aldaar wonende, die allerlei afval en zelfs fecaliën in de straatgoot werpen. Klaagt Egbert Nijholt, oud 12 jaren, Hoveniersstraat 16, dat hij, rijdende op een rijwiel, is aangereden door Jongbloed, drukker, wonende aan de Tuinen. Het aanrijden geschiedde niet opzette lijk. Klaagt Roosje Cohen, wonende aan de Nieuweburen, dat zij wordt gescholden door haar buurman Krammer. Klaagt Louw Kuperus, oud 11 jaren, wonende Sint Jobsleen 217, dat hij in den wang is gebeten door den hond van Terpstra, wonende Sint Jobsleen 245. JANUARI 1909 Rapporteert de poldnr. 2e klas Brantsma, dat er op de Ijsbaan aan de Bleekerstraat het 8 jarig dochtertje van den heer Nauta Andreae, wonende aan de Grachtswal ten ongeveer 4 uur op haar hoofd is gevallen, waardoor zij bewusteloos was geraakt.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1970 | | pagina 11