STADSNIEUWS VAN VROEGER t 3£ieine ^Crcmteje leeft iedereen Een aantal heeren hier ter stede werd onlangs verrast met een cadeau van een firma die handelt in scheer- apparaten. Daar werd hen, over de post, port vrij toegezonden een bon, goed voor een veiligheidsscheermes, 't welk zij gratis in ontvangst konden nemen. De begiftigden, verheugd, spoedden zich natuurlijk naar de in de bijge voegde circulaire aangegeven adres sen, om hun cadeau in ontvangst te nemen. Dan werd de domper op de blijd schap gezet. „Mijnheer, 't apparaat is gratis, zeker, maar 't etui dat er bij be hoort dat kost f 1.-". En de patiënt betaalde f 1.- voor een blikken etuitje, dat 'n 25 cent hoogstens waard was. „En ook moet ik u raden", zoo zeide verder de vriendelijke winkel man, „om niet na te laten een tube vet voor de riem te koopen, want zonder die is het apparaat niet te gebruiken..." De kosten? vraagt ge. „Vijf en twintig cent." Omdat men, waar men pas zoo'n cadeau „ter waarde van f 2.50", ontving niet krenterig kan zijn, werd dan ook het tubetje gekocht, maar daarmee was ook de laatste rest van de voldoening over 't ca deau verdwenen. Althans zoo ging het een der be giftigden, die wij dezer dagen spra ken. Zoodat we maar willen zeggen, dat de bedoelde reclame niet tot haar recht kwam, doordat de schenking niet van alle lasten vrij gegeven werd. (1924) Gisteravond is er op baldadige wijze huisgehouden in den Prinsentuin. Een paar bloemenperken zijn er vertrapt en een binnengedeelte van het urinoir is vernield geworden, 't Is te hopen, dat de daders gevon den worden en een flinke straf niet ontloopen. Het is ergerlijkste moe ten constateeren, dat zelfs in den Prinsentuin de bloemen niet veilig zijn tegen de kwaadaardige verniel zucht van een zeker deel van het publiek. (1906) Hoe doortrapt sommige kinderen op straat zijn: Zaterdag miste een dame een pakje dat in een mandje aan haar rijwiel was geborgen geweest. Zij had de fiets voor een winkelraam laten staan, terwijl zij zelf in den winkel eenige inkoopen deed. Toen zij de vermissing constateerde kwamen een paar jongens naar haar toe, die haar het pakje terugbrach ten. Een derde jongen, die in de verte aangewezen werd, had het gestolen, maar de twee hadden het hem afgenomen. Natuurlijk toonde de dame haar dankbaarheid door aan de jongens een klein geschenk in geld te geven. Doch even daarna zag de dame de beide „eerlijken" met den zooge- naamden dief heel genoeglijk sa mengaan, druk lachende en spreken de over de domheid van de dame, dieper in gevlogen" was. Blijkbaar was hier dus met opzet een pakje uit een rijwielmandje genomen, om, door het terug te brengen, een fooitje te verdienen. Dat is gevaarlijk spel. (1906) gURSEH 11 Mgyi l

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1971 | | pagina 7