Voor boot en caravan HOOGSLAG VERZEKERT ALLES - Ook Sporthorloges Stopwatches Horlogebanden JUWELIERS SINDS 1903 Peperstraat 6 KLOKKEN BAROMETERS Nieuwestad 107 AANWINSTEN ARCHIEVEN KLEINE KRANTSJE HARLINGERSTRAATWEG 6 - LEEUWARDEN V t ^Mfejï'ne jüranto/e leeet iedereen Wirdumerdijk uit diens stal in de Reigerstraat heeft verwijderd zijn vader Jouke Loyenga, die weigerde hem in de stal te laten om zijn paard daaruit te halen. Klaagt Jan Hendrik P., Spanjaardslaan 44, dat zijn vrouw van hem is weggeloopen en dat zijn dochter, vermoedelijk op last van hare moeder, deze, zijne goederen nazendt. Is ten civiele gewezen. Brengen de poldnren. 3e kl. Merkuur en Hofenk wegens open bare dronkenschap vanaf de Wissesdwinger aan het bureau Jan J., geboren 15 Febr. 1883 te Akkrum, werkman, wonende in de Bontepapesteeg. Terwijl J. op een in de wachtkamer staande bank zoude gaan zitten sloeg hij met zijn linkerhand in een open staand glasraampje waardoor de hand werd verwond. Ten bureele bleek hij wel onder den invloed van sterken drank te verkeeren, doch niet in der mate, dat in bewaringstelling wegens dronkenschap gerechtvaardigd was. Hij blijft ter kalmeering aan het bureau. Klaagt Hermannus Hoffman, winkelier en groentehandelaar in de Weerd, hedennamiddag, terwijl hij nabij het spoordok zat te visschen, vanuit de exportslagerij met steenen naar zijn hengel is gegooid, waarom twee kommizen stonden te lachen. Hoffman, die in erge mate onder drankinvloed verkeert, en uiterst brutaal is, is uit het bureau verwijderd. Klaagt Hoitsma, uitdrager in de Torenstraat over zijne buurvrouw Zeldenthuis, die op straat voor zijne woning 's avonds door hare huisgenooten laat muziek maken, waarbij zij dan plaatsnemen op een hem toebehoorende wagen en hem op allerlei wijze hinderen. Rapporteert de poldnr. 3e kl. Leertouwer, dat te plm. 11 u. aan de Korenmarkt met haar rijwiel is te water gereden juffrouw Ter Horst, wonende aldaar. De winkelier Koerse begaf zich ge kleed te water en redde haar daaruit met behulp van anderen door middel van ladders. Het rijwiel werd later opgevischt, Juf frouw Ter Horst bekwam voor zover bekend, geen letsel. Klaagt Tjalling Ligthart, Groote Kerkstraat 25, dat hij zittende op een rijwiel door de Amelandsstraat komende, een naar schat; ting 7 jarige knaap hem een stok tusschen een der wielen van de fiets wierp, waardoor het rijwiel eenigszins werd beschadigd. Rapporteert de poldnr. Asselman, dat hij te plm. 12 uur aan de Achter de Hoven terzake het loozen van zijn water op eene daartoe niet opzettelijk bestemde plaats aan den openbaren weg heeft bekeurd Cornelis Zom, geboren te Leeuwarden, 31 Januari 1879, arbeider wonende Mariabuurt. Klaagt Henderikus Panhuis, Nieuweburen 75, dat zijn 8 jarig zoontje is geslagen door Pieter Topma, Nieuweburen 85. Komt met de poldnr. Schaafsma aan het bureau Jan Jasper uit de Bontepapesteeg, die aan de Weaze stond en eenige wonden aan het hoofd had. Jasper is door den arts, den heer Van Eden ver bonden. Genoemde arts constateerde, dat de wonden niet gevaar lijk waren. Uit een nader ingesteld onderzoek is gebleken, dat Jasper, aan wien door den caféhouder tot driemaal toe den toe gang tot het café geweigerd was, door dezen, Paardekam, op de straat was geworpen. Jasper is door den poldnr. Winkel naar zijne woning gebracht. Klaagt Roelof Steinvoorte, schoenmaker aan het Klein Schaver- nek, dat zijn zoontje Lammert, oud 6 jaar met een steen tegen zijn hoofd is gegooid door Jan Hulsinga, oud dertien jaar, wo nende in een schip aan de Westerplantage, waardoor hij een klein wondje aan zijn linkerwang heeft bekomen. Verzoekt reprimande. Klaagt Hendrik Aarts, oud '27 jaar, zeilmaker, Weaze 40, dat Jan Jasper, Bontepapesteeg Zondag een glasruit in klagers woning heeft ingegooid. Klaagt de sigarenhandelaar J. Schafraad, wonende aan de Weerd, dat in den afgeloopen nacht een groote houten reclamesigaar van de muur zijner woning is afgerukt en vermoedelijk is ontvreemd. Klaagt Jan Brik, oud 22 jaar, kruideniersbediende, wonende Bleekerstraat, te worden bemoeilijkt op straat door een jongen van Sporrel, wonende aan de Boterhoek. Klaagt L. Hoekstra, namens andere bewoners van het Groot Schavemek, tevens, dat door knechts van den voddenkoopman Dwinger aan den walkant daar ter plaatse eene grote partij afval en beenderen is opgestapeld, waardoor aldaar een ondraaglijke stank verspreid wordt. Rapporteert de brig. Ynia, dat de beeldhouwer Sijtze Eelkes Feenstra, wonende Bleekerstraat 76, door een misstap is gevallen van een plm. 2 meter hoogen steiger, staande van en in aanbouw zijnd huis op den hoek van de Kanaalstraat en den Grachtswal. Hij kwam op het hoofd terecht, waardoor vermoedelijk schedel breuk is ontstaan. Van misdrijf of strafbare schuld is niet ge bleken. Rapporteert de brig. Ynia, dat in den morgen van den 26 dezer de persoon van Anne B., vrachtrijder, wonende aan Camstraburen Z 111, zich in zijne woning door verworging van het leven heeft beroofd. Drankmisbruik schijnt hiervan de oorzaak te zijn. Rapporteert de poldnr. 3e kl. Van Oosten, dat hij op verzoek van den kastelein en stalhouder L. Loyenga wonende aan de De archieven van 't Kleine Krantsje zijn de laatste weken o.a. met de volgende aanwin sten verrijkt: Boeken Ontvluchtings-geschiedenis van een zestal zwaar veroordeelden uit de gevangenis te Leeuwar den; Uitg. Mij Hepkema, Hee renveen. Prof. H. Burger, Avondrood. Adresboek van Leeuwarden. J. Reitsma: Vroolijke Verhalen en Verzen, Uitg. Th. Bakker Leeuwarden. Tijdschriften Fen Fryske Groun; stapel num mers uit de jaren 1929, 1930, 1932 en 1933. De Lach; stapel nummers uit de jaren 1928, 1929 en 1930. Ansichten/Foto's Verschillende kaarten van oud- Leeuwarden. Foto van Tjitte Hendriks de Vries, oud 107 1/2 jaar. Alle gulle gevers onze hartelijke dank!

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1971 | | pagina 9