BIJ MEESTERS SCHEEPVAART EN SLIM Snel rijdende auto maait voetgangers van de weg 10 VERKEERSDRAMA IN SINT JACOBSSTRAAT STADSNIEUWS 4 VAN VROEGER t 3^.leine 3<-rantóje leeót iedereen Gisteravond omstreeks halftwaalf zijn B. Holtring en zijn vrouw T. Holtring-de Jong op het trottoir in de St. Jacobsstraat door een auto uit Holwerd aangereden. De be stuurder had door het in aanraking komen met een hem passerende auto het beheer over zijn stuur verloren. De heer Holtring was zoo goed als op slag dood terwijl zijn vrouw zwaar gewond naar een zie kenhuis werd vervoerd. Dat is in een paar regels gezegd hetgeen er zich gisteravond in de St. Jacobsstraat afspeelde. Een der gelijk vreeselijk verkeersongeval is sinds jaren in Leeuwarden niet ge beurd. Het was op gemeld tijdstip dat van den Wirdumerdijk met groote snel heid (ooggetuigen o.w. autobestuur ders schatten de snelheid gelegen tusschen de 80 en 90 km) een auto naderde, bestuurd door den heer A. S. te Holwerd, waarin tevens gezeten waren de dames A en W. Terpstra van daar. Op den hoek van de Peperstraat en de Nieuwestad werd geconstateerd dat de richtingaanwijzer naar links uitstond, maar nochtans reed de wagen de St. Jacobsstraat in. Ter hoogte van de Klokstraat moest deze wagen een taxi-auto, komende uit de richting Hofplein en bestuurd door den heer Veltman van Huizum passeeren. Er was voldoende ruimte maar de auto uit Holwerd raakte den voorkant van haar tegenligger en reed toen tegen den achterbum per welke werd afgerukt en op den stoep van den slager op de hoek van het Marie Annastraatje terecht kwam. Door deze aanraking verloor de bestuurder het beheer over zijn wagen en met een bocht joeg de auto naar links, om na ongeveer 30 meter op het trottoir terecht te komen. Op de plaats waar de pan den van de firma's Hofstede en Drontmann aan elkaar grenzen. Daarna botste de auto tegen de pui van laatstgenoemd perceel aan den anderen kant bij de firma van Keu len. Op dat oogenblik liepen daar de heer B. Holtring en zijn vrouw T. Holtring-de Jong, die tezamen een toneeluitvoering in de Harmo nie hadden bijgewoond. Het onge val speelde zich zoo snel af dat geen van beiden zich meer in veilig heid kon brengen. Ze raakten tus schen pui en auto bekneld en wer den, doordat de wagen nog enkele meters doorschoot, meegesleurd. Door de botsing was de man er het ergst aan toe. Hem werd het linker been afgerukt, het bekken verbrij zeld en bovendien kreeg hij ernstige verwondingen aan het hoofd. De dood moet bij hem wel direct na het ongeluk zijn ingetreden. Zijn vrouw, die ook tegen het trottoir werd gesmakt, kreeg een gebroken rib en een gebroken sleutelbeen. Per politiebrancard werd zij op ad vies van dokter Uffelie naar het Stadsziekenhuis gebracht, hetgeen eenigen tijd later ook met het stoffelijk overschot van den man gebeurde. De inzittenden van de auto kwamen er betrekkelijk goed af. Mej. A. Terpstra kreeg tengevolge van het in aanraking komen met een glas scherf een verwonding aan het hoofd; ook zij werd naar het Stads ziekenhuis vervoerd. De beide an deren - de bestuurder werd voor een nader verhoor naar het politie bureau overgebracht - kwamen er zonder letsel af, evenals de heer Veltman, die door krachtig rem men zijn wagen tegenover hotel „de Phoenix" dwars over den weg tot stilstand had gebracht. Beide wagens welke voor en op zij vrij wat beschadigd waren, werden door de politie in beslag genomen. Bij het onderzoek, dat direct na het ongeval werd ingesteld, waren aanwezig de officier van justitie jhr. mr. W.H. Nahuijs, de commissaris van politie de heer C. Kool, de hoofdinspecteur M. Zoll, die foto grafische opnamen verrichtte en de inspecteur van verkeer de heer J'; Dreeuws, terwijl verder politie-agen- Vroeger hewwe het es had, toen zaten we met sien vieren te kaarten in een wat skiemerig café. Op een gegeven moment komt Dukke bin nen, kleine Dukke met een oer- grieselijk grote pet. Hij blieft bij de deur staan, seit niks en skient bij zich self te overleggen wat ie doen ten zorgden voor voldoende afzet ting, hetgeen wel noodig was. Zeer veel nieuwsgierigen verdrongen zich op de hoeken der zijstraatjes, opdat hun toch maar niets zou ontgaan. Vermelden we ten slotte dat het slachtoffer van de aanrijding, de heer Holtring, chauffeur was en in de Westerstraat woonde. Hij was 25 jaar en vader van twee nog jeugdige kinderen, welke gisteravond bij de buren werden ondergebracht. De toestand van de moeder was heden middag om 12 uur naar omstandig heden redelijk wel te noemen. sal, wel er in of niet er in. Wij segge oek niks en so duurt dat tafreeltsje wie weet hoe lang in dat skiemerige café, wij in 't hoekje en Dukke twiefelend bij de deur. Tot mien maat seit: ,,Kom mar onder die pet fut Dukke, we hewwe die al lang sien..." Ach man ik hè mie doad lacht vroeger. Omstreeks 1912 moet deze foto zijn gemaakt van de school nummer 7 in de Schrans met de leerlingen van meester Scheepvaart uit de vijfde en van meester Slim uit de derde klas. Wij geven de namen, zoals ze ons zijn doorgegeven en we beginnen bij de achterste rij: J. Zondervan, Atje Dijkstra, Janke de Vries, Willem Faber, Eelco van der Haak, Klaas Bruinsma, Hans Faber, een onbekende, Piet Koster en nog een onbekende. Tweede rij: Anke Koster, Spoelstra, een onbekende, Baukje Spoelstra, een on bekende, Rinske Veenstra, Petronella van der Zwaag, Rinske van der Wal, Daniel van der Wal, Grietje de Hoo, Sietske Koster, P. Zondervan en een onbekende. Voorste rij: Kerst Brunnaer, Jan van der Zwaag, twee onbekenden, Geertje van der Zwaag en Henk Kalsbeek.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1971 | | pagina 10