debelening vmhet oudefrieshrid r 9 STADSNIEUWS VAN VROEGER IJLST SCHOONHEID IN VROEGER EEUWEN 3£(eine ^-rantóje leeót iedereen JUBILEUM VEREENIGDE BIOSCOPEN A.s. Maandag 10 Juli zal het 25 jaar geleden zijn, dat de N.V. Ver- eenigde Nederl. Bioscopen te dezer stede werd opgericht door de heeren S. Zondervan Sr. en wl. den heer Ph. Kessler (overleden einde Maart 1937). Aangesloten waren de ex- p;iitanten van de Bioscoop Friso (thans Tivoli), Cinema Palace en Leeuwarder Bioscoop-Variété. Aan vankelijk lag verdere uitbreiding der N.V. in de bedoeling en een tijdlang zijn ook nog bioscopen te Alkmaar en te Sneek door haar geëxploiteerd, doch al spoedig achtte men het wenschelijk zich te beperken tot de omvangrijke werkzaamheden betref fende de drie bioscopen alhier. Er is sinds de oprichting heel wat gewijzigd, zoowel uit- als inwendig, zooals menigeen, die zich b.v. de voormalige Friso-bioscoop nog zal herinneren, zou kunnen getuigen. Ook wat de exploitatie betreft heeft de oprichting veel goeds tot stand gebracht, niet slechts voor de ex ploitanten, doch ook voor het pu bliek, dat van de samenwerking in belangrijke mate heeft geprofiteerd, niet het minst wat betreft het gehalte der vertoonde films terwijl er door onderling overleg heel wat ten goede kon worden geregeld. De heer S. Zondervan, die tot 1 Mei 1940 directeur was en daarna als zoodanig werd opgevolgd door zijn zoon H. Zondervan, zal in een intieme samenkomst ten kantore a.s. Maandag in verband met het jubileum der N.V. in de bloemetjes worden gezet, terwijl des middags, na een samenkomst van personeel met dames en bestuur, van 3-6 uur in hotel De Nieuwe Doelen receptie wordt gehouden. (1944) (Vervolg van pagina 4) vacantiereis naar Holland en is voor mij wat ze hier noemen „a link with the past". Ik lees Uw Kleine Krantsje met veel belangstelling en het geeft me elke veertien dagen een „sentimental journey" door mijn geboortestad. Australië Pier Drijfhout „Schoenmaker hou je bij je leest" is een woord, waarvan A. de Boer te Leeuwarden in den laten avond van 20 October voor de zooveelste maal de waarheid heeft ondervon den. Hij kwam omstreeks halftwaalf uit een café en merkte toen, dat er ruzie was in de buurt voor een an der café. Toen die was afgeloopen en de deelgenooten zich in de richting van „Amicitia" verwijder den, ging ook de B. met zijn gezel schap dien kant uit en verder den Wirdumerdijk op. Terwijl hij nu over die ruzie aan 't woord was, kwam plotseling een van hen, die daar bij tegenwoordig waren ge weest, de 34-jarige Charles de W. uit Amersfoort, spoorleggersbaas, tijdelijk te Leeuwarden, op hem toe, gaf hem een paar stompen, gooide hem over den grond en mishandelde hem daar verder. Hoewel beklaagde zegt, dat de mis handeling veel minder ernstig is geweest, dan hem is ten laste gelegd en dat de boer zelf aanleiding er toe gaf door hem den gek aan te steken, werd echter door een paar getuigen verklaard, dat ze gezien hebben, dat de Boer is aangegrepen, op den grond geworpen en daar geslagen. Eisch tegen den spoorlégger 14 dagen gevangenisstraf. (1906)

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1971 | | pagina 9