Voor de rechter 5 POPULAIRE FIGUREN UIT OUD LEEUWARDEN t li~ileine T^Lrantsje leest iedereen POHMERANTEN ZAKKENROLLER Stot-Tai, de bekende gooche laar, gaf onlangs te Cambridge (Engeland) voor een talrijk pu bliek een voorstelling en had reeds menigen behendigen toer tot aller genoegen verrigt, toen hij bemerkte, dat een der toe schouwers op den eerste rang, een welgekleed heer, handig het horlogie kaapte van den naast hem zittenden burgemeester. Hij hield terstond op met den goocheltoer, waarmee hij bezig was, en vroeg of iemand van het gezelschap een horlogie voor hem 'ter leen had. Natuurlijk werden hem van alle kanten aangeboden, maar geen dezer uurwerken was, naar zijn zeg gen, geschikt voor den toer, dien hij toch gaarne wilde ver- toonen, omdat hij zeer interes sant was. Eindelijk wendde hij zich tot den burgemeester, in de hoop bij hem te zullen slagen. Maar toen de burger- vaarder bereidvaardig terstond zijn horlogie uit den zak wilde halen, bevond hij tot zijn ver bazing, dat het daaruit verdwe nen was. Op dat oogenblik stond de heer naast den burge meester op en wilde onder voorwendsel van neusbloeding, de zaal verlaten. Maar Stot-Tai, die beloofd had, het horlogie aan zijn eigenaar terug te be zorgen, zwaaide met zijn stok en wees den heer, die de zaal uit wilde gaan aan als de man, in wiens zak men het horlogie zou vinden. De aangewezen persoon werd boos, ontkende de zaak heftig en weigerde zich te laten onderzoeken. En nu verhaalde Stot-Tai, dat het pu bhek tot nog toe alles voor een goocheltoer had aangezien, wat hij zooeven had opgemerkt. Men vond het horlogie bij den man en deze, zooals later bleek een bekend zakkenroller, werd onmiddellijk door de poücie in verzekerde bewaring genomen. (1880) LANDLOOPERIJ Aan landlooperij, gepleegd te Leeu warden, heeft de 73 jarige J.J. zich schuldig gemaakt. Hij vraagt den politierechter of deze hem drie maanden opzending geven wil. Hij denkt, dat hij dan nog wel in het oudemannenhuis kan worden op genomen. De politierechter vindt echter 3 maanden wel wat kort. Beklaagde is al meer veroordeeld. „Kun je nog wel werken?" vraagt de politierechter. „O, jawel meneer, ik kan nog best werken" luidt het antwoord. De substituut-officier eischt 2 da gen hechtenis met opzending naar een rijkswerkinrichting voor den tijd van 1 jaar en 4 maanden. Overeenkomstig den eisch wordt beklaagde veroordeeld. Hij doet afstand van het recht in hooger beroep te gaan. (1924) CORRESPONDENTIE Abonnee S. M. Califomië. Uw overschrijving van 4 dollar ont vangen. De Bank trok f 3.- aan kosten af. Netto in ons bezit f 10.40. Wilt U ons alsnog netto f 2.10 doen toekomen? „Swatte Willem", de trouwe fiet- senoppasser, die er desgevraagd ook wel voor wou zorgen, dat uw auto niet werd gegapt - een popu laire stadgenoot, die veel Leeu warders zich zeker nog wel zullen herinneren. Het is trouwens niet zo verschrikkelijk lang geleden, dat we deze figuur nog in de stad konden zien; Willem Onclin, zoals hij heette, is pas een paar jaar dood. Swatte Willem mocht na tuurlijk niet ontbreken in het boekje Pommeranten, dat 't Kleine Krantsje zojuist heeft uitgegeven als premie voor nieuwe abonnee's. Wie zich nu opgeeft als abonnee en f 10.50 overmaakt op giro 981062 t.n.v. 't Kleine Krantsje Leeuwar den, krijgt het boekje Pommeran ten (24 pagina's, formaat 17 x 24 cm) gratis. Bovepdien gratis voor deze nieuwe abonnee's: alle num mers, die dit jaar nog verschijnen. Voor niet-abonnee's van 't Kleine Krantsje is het boekje Pommeran ten verkrijgbaar voor f 4.90 (afge haald van ons kantoor Vredeman de Vriesstraat 1, naast Emmakade 39) of f 5.40 (besteld per giro). Reeds bestaande abonnee's van 't Kleine Krantsje kunnen het boekje tot 1 december 1971 bekomen tegen betaling van f 2.50 (afge haald van kantoor) of f 3.- (be steld per giro). Van 1 december af zal het boekje Pommeranten, ook voor de reeds bestaande abonnee's en afgehaald van ons kantoor, f 4.90 kosten.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1971 | | pagina 5