CAFÉHOUDER UIT LEEUWARDEH DOOR „VRIENDEN" VAN Z N CENTEN BEROOFD Mei een hieuw overhemd erin - en met een wit er weer uit 10 Vreemde avonturen in donker Amsterdam STADSNIEUWS VAN VROEGER V 't 3Cleine 3Crantó\e leeM iedereen Een caféhouder uit Leeuwarden, die beter had gedaan naar den Elfstedentocht te gaan kijken dan in Amsterdam een „uitstapje" te maken, heeft daar vreemde avon turen beleefd. De man kwam in een café in de binnenstad in kennis met twee man nen en drie vrouwen uit donker Amsterdam, een duister gezelschap, dat na het sluitingsuur nog zooveel op had met hun „vriend", dat zij hem voorstelden de kennismaking ten huize van één der Amsterdam mers aan den Nieuwendijk voort te zetten. De caféhouder, die verbaasd was over zooveel vriendschap en hartelijkheid, nam de uitnoodiging onmiddellijk aan en gearmd wandel de het gezelschap naar den Nieuwen dijk, waar nog een stevig glaasje werd gedronken. Zoo stevig, dat zelfs de caféhouder er blijkbaar niet meer tegen kon. Wat er verder gebeurt is onder de vrienden zal de Verleidelijke vrouwen in donker Amsterdam... v Foto links: de man kwam in contact met een duister gezelschap, dat hem voorstelde de kennismaking thuis aan de Nieuwendijk voort te zetten... Foto rechts: vervoer in een aapje in verband met het benzinegebrek. De caféhouder had beter gedaan naar de Elfstedentocht te gaan kijken; waren hem dan bespaard gebleven... Toen de politie de wonderlijke ver halen hoorde, vertrokken onmiddel lijk eenige agenten naar het bewuste perceel. De vrienden van den be stolene vertelden, dat de caféhouder na een paar borrels ruzie had ge maakt en daarna den boel kort en klein had geslagen. En daarvoor had de buitenman natuurlijk scha devergoeding moeten betalen, die zij zelf direct getaxeerd hadden. Ook het raadsel van het blauwe en witte overhemd werd opgelost. Het blauwe was bij het gevecht lichtelijk in den knoei geraakt en aangezien er stevig gevochten was, zat het onder de bloedsporen. Daar om hadden de vrinden hun gast een de vreemde avonturen in Amsterdam wit overhemd geleend. Dat kon van de „schadevergoeding" nog wel af. De recherche zal thans probee- ren volkomen klaarheid te brengen in dit zaakje. Dit zal den ervaren politiespeurders van de Warmoes- straat, die wei vaker dergelijke pro blemen krijgen op te lossen, zeker wel gelukken. politie thans moeten uitmaken. De caféhouder, die na afloop van het gezellige avondje bij de politie van het bureau Warmoesstraat te rechtkwam, verklaarde daar, dat hij kort nadat hij in de woning was binnengekomen, plotseling van één van zijn nieuwe vrienden een klap op het hoofd had gekregen. Versuft viel hij in een hoek van de kamer neer. Toen hij weer eenigszins van den schrik was bekomen, lagen twee vrienden boven op hem. Hij wist zich uit het kluwen van armen en beenen los te werken en naar buiten te komen, waar hij echter tot zijn grooten schrik ontdekte, dat hij f 350, twee ringen, een pet, een shawl en... zijn overhemd miste. De caféhouder meende toch beslist, dat hij met een blauw overhemd aan naar binnen was gegaan, terwijl hij nu... een wit aan had. VREEMDE PUZZLE... Over deze vreemde puzzle liep de caféhouder nog lang in allerlei kleine sloppen en stegen te denken, toen hij tegen een agent van het bureau Warmoesstraat liep, die den man naar het bureau bracht om daar eenigszins op verhaal te komen.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1972 | | pagina 10