dekkleden verhuur OOK VERKOOP Scherpe prijzen ^Cleine 3é.rantejè leeet iedereen „Vod-dè-è-è! van nieuwe kleden in alle afmetingen, o.a. van katoendoek, hennep- en nylondoek GA VOOR VIS NAAR NW. OOSTERSTRAAT 14 vis zoals ze 't lekkerst is TELEFOON 26889 BODOOOQBOggOa was het met de drinkwatervoor ziening een uiterst primitieve zaak. Vooral in droge zomers, wanneer de regenwaterbakken leeg raakten, kon de nood tot grote hoogte stijgen. Ondernemende lieden plach ten dan met pramen naar de Grote Wielen te varen om daar in grote tonnen water te halen. In de stad ventten ze dan dit water uit: twee of drie centen kostte dit heerlijke vocljt. "Haal-i-waat - Haal-i-waat" riepen de venters, wanneer ze door de straten liepen. Boze tongen be weerden, dat sommige venters hun voorraden aanvulden met het gore grachtwater onder de Langepijp. In 1888 kwam er een eind aan deze praktijken, toen de waterlei ding werd aangelegd en de nieuwe watertoren aan het Zuiderplein in gebruik genomen werd. Ao 1880 Zuidergrachtswal 24 Tel. 25315, na 18 u. 05118-616 LEEUWARDEN Een van de Leeuwarders, die zich in vroeger jaren door het "uitgeven van prentbriefkaarten verdienstelijk hebben gemaakt, was de winkelier L. Cohen van de Kelders. Het moet in de twintiger jaren zijn geweest, dat de heer Cohen in een serie, die uit nog meer kaarten bestond, deze drie stadsgezichten uitgaf. We zien de ingang van het pas aangelegde Rengerspark, de gezellige drukte van vrachtboptjes bij de Willemskade en de bocht bij de Spanjaardslaan en de Westersingel, waar tot 1915 het vermaarde zwembad „De Inktpot" heeft gestaan. Al deze beelden ademen wel heel duidelijk de geest van de oude tijd: er zijn nog nauwelijks auto's en zelfs fietsers laten zich niet zien en de wandelaars hebben het nog best aan tijd even voor de fotograaf (de „photograafte poseren. Ja, ja - is het een wonder, dat de ouderen onder ons met zoveel weemoed terugdenken aan „die goeie ouwe tijd?"

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1972 | | pagina 11