Hier lachten opa en oma om SASKIASTRAAT OP DE FOTO STADSNIEUWS VAN VROEGER Omstreeks 1915 kwam de fotograaf in de Saskiastraat om de lie ve jeugd bijeen te trommelen voor het maken van deze plaat. Vele van de kinderen-van-toen zullen zich dat bijzondere moment nog herinneren en met weemoed zullen ze aan die tijd terugdenken- bij het bekijken van de foto. Met het noemen van alle namen zouden we zowat het halve Kleine Krantsje vullen ;dat zullen we dus niet doen. Trouwens, laten we eerlijk zijn; er zijn ons maar een beperkt aantal namen bekend. Op de voorste rij geheel links Jan Postma, de jongen met die mooie strik is Eduard Franconi en Hein Franconi zit er vlak naast. Piet Wobma heet het jongetje met het donkere truitje en dan zitten ook Van Nimwegen, Jan Hoekstra en Antje de Jager nog op de voorste rij. Op de tweede rij ontwaren we Mien Wobma helemaal links en verder op dezelfde hoogte o.a.: Van Nimwegen, Tjamme de Jong, Wiebe Franconi. Akke van der Woude, Teake van der Woude, de Jager, Wetting, Minnert de Jager, Atje Lerk, Jan Lerk, Siep Faber, Riddersma, Tey van Alberda en Hendrik Schaafsma. Tenslotte, her en der verspreid over de achterste rijen: Runia, Marghareta Kretsch- man, nog eens een Van Nimwegen, Jantje Nieuwenhoek, Eibert de Jong, Sieger Riddersma. Hitje Bakker, Jan Kooistra, een Brinkhof, Verhoeve en nog eens een Brinkhof. Enfin, de betrok kenen moeten zelf ook nog maar eens goed zien. t SIteine jdCranteje leeet iedereen (Passing Show). Antiquair: Hier heb ik een zeldzame re volver voor u uit den tijd van de Romeinen. Cliente: Maar toen hadden ze nog geen revolvers! Antiquair: Juist daarom is deze zoo zeld zaam. Critiek. Hoe vond je die nieuwe film? Ik was aangenaam verrast. Zij was dus stukken beter, dan je verwacht had? Nee, korter. Uit de school. Onderwijzer: Een anonieme persoon is iemand, die onbekend wenscht te blijven wie lachte daar? Stem: Een anonieme persoon! De greep. Een trad een modewinkel binnen om een boord voor haar man te koopen. Welke maat? vroeg de bediende. Dat weet ik niet precies, zei de cliënte, maar ik kan met m'n twee handen z'n nek omspannen! Glimmende neusjes. De geestelijke begon zijn kudde toe te spreken: „Hierdoor zie ik mij weer omgeven door vele glanzende en stralende gezich ten..." Als bij tooverslag kwamen plotseling zeven en tachtig poederdonsjes te voorschijn. Ver heen. Het teetal was eenigszinds aangeschoten. Hallo, wat doet u daar? Wie? Die meneer, die naast je zit! Dat is geen meneer; dat ben ik zelf. Bereidwillig. Huisvrouw (tot bedelaar): Je komt als geroepen. Ik moet namelijk dit hout hier klein gemaakt hebben en ik wou net mijn man laten halen. Landloper: Geef me z'n adres, dan haal ik hem direct! VRACHTAUTO TW WATER Beide inzittanden gered Hedenochtend omstreeks 11 uur reed een vrachtauto, beladen met zakken cokes, van de Willemska de in de richting Harlingersingel. Bij Pier Panderstraat naderde van den anderen kant eveneens een vrachtauto. De bestuurder van eerstbedoelden wagen, blijk baar nog niet volleerd in het chauffeeren, maakte een verkeer de manoeuvre en reed voor het gebouw van de Coöp. "Noord kant", waar een schuit voor den wal lag, welke geladen moest worden, pardoes te water. Het gelukte beide inzittenden, nadat een ruit van de cabine was ingeslagen, met behulp van anderen en een roeibootje weer op den vaste wal te komen. De schuit kwam juist onder de auto terecht en verdween in de diepte. Hedenmiddag is de wagen door een kraanauto van de Fordgara ge weer op den wal gebracht. 1941

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1973 | | pagina 3