BT.O.GJ.D.O. vereniging igelui 7 t ^^Cleine ^^Craixtefe leeet iedereen in elkaar reden en daarna beging een kat de stommiteit een bezoek te brengen onder de fiets van een het eens zo vermaarde "Bosch huis" worden bereikt. Hier gin gen de jongelui, die allen varieer den in leeftijd van zestien tot twee en twintig jaar, aan de bo terhammen en de kwast. "Maar deze gerechten waren nog niet bezorgd, toen allen door een hevige schrik bevangen werden. Wat was er aan de hand? Aan de horizont verscheen Freiherr Ba ron von V., vergezeld door twee schildknapen, zijne kinderen. Met een doordringende arends- blik onderzocht hij het gezel schap, groette niet, maar liep op doorluchtige wijze verder". FREIHERR VONV. Wie was deze Freiherr von V.? Vanwaar de hevige schrik, die allen beving? Het notulenboek geeft geen opheldering. Het zal voorlopig voor ons een mysterie blijven. Natuurlijk bracht het gezelschap ook nog een bezoekje aan de Bèlvedère. Buys zorgden voor pianomuziek evenals Nolet en Huisenga maakte zich zeer verdienstelijk als balletmeester". Toen daar de pret ook af was gingen de dames en heren naar Leeuwarden terug, waar ze om half vier aankwamen - wel wat vroeg, dachten wij zo. "We reden de stad nog even om, de Nieuwestad langs en toen naar het plein, dat we nog een keer daarna Giekerk bereikt, waar de jongelui, gedwongen door de re gen, de herberg inschoten. "We gingen direct naar boven en even later volgde de polyphon, gedra gen door vier eerwaardige leden Togido's. Spoedig begon dit ding te werken, maar weldra werd het vervangen door twee introducee's, de heren Solkema en Bakkers, die de goedheid hadden ons met eenige voordrachten te verma- werd de reis voortgezet en "vaak - werden we met groote verwonde ring aangegaapt door de inboor lingen van de streek, terwijl de heemhonden wel gek geleken. En négligé stoven sommige lui de deur uit". Teruggekeerd in Tietjerk moest natuurlijk de grot worden bezocht "en wat daarin gebeurde is tot nog toe zeer duister. Dit is zeker, dat er verscheidene luci- der damesleden. Stel u de schrik voor van dit beest, toen hij plotseling op zoo'n wreede wijze in z'n vlucht gestoord werd". De doortocht door het dorp Bergum ging "met heftig gebel en getoeter" gepaard en "einde lijk om een uur of twaalf' kon Natuurlijk bracht het gezelschap ook nog een bezoekje aan de Belvédère en toen ging het naar Tietjerk, "waar we direct naar boven gingen. De stoelen en ta fels werden aan de kant geschoven en de bovenzaal als danszaal ingericht. Roinner en omreden. Daarna namen we af scheid en eindigden met drie hoera's voor T.O.G.I.D.O. Ook bij de tweede tocht ging het de Zwarte Weg uit, "waar onder gejuich en een grauwen hemel de bokkeboer met rijtuig werd gepasseerd" en zingend werd ken. De eene behandelde de "stadstypen" en de ander, "iets wat voor de eerste maal was". Helaas kon hier van dansen geen sprake zijn, "daar we dan gevaar liepen door de vloer heen te zak ken". Toen het weer wat opknapte fers door de dames uitgeblazen zijn, maar dat ze allemaal voor deze daad betaald hebben, dat geloof ik niet", aldus de notulist. Een volgende maal nog iets meer uit dit zeventig jaar oude notu lenboek van wijlen de Leeuwar der Fiets Club T.O.G.I.D.O. I "Wat er in de grot gebeurde is tot nn toe zeer duisteraldus de notulist

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1973 | | pagina 7