FA. ALEX COPINI juwelier ET I ££5ET" Wat een krant Radio Riemersma Qué periódico 4 Friesland Bank peperstraat ii - telefoon 26880 - Leeuwarden i—Zilver e Omega dealer T.V.'s, RADIO'S, RADIOMEUBELEN EN TRANSISTORRADIO'S. uL'-lcii\e rant J je leeet iedereen Grootste keus in Met 1 jaar garantie en volledige gratis service Alle merken By de Put hoek Sacrementstraai Telefoon 33125 en 23172 uw eigen bank Uw spaargeld wordt aangewend voor de economische ontwikkeling van uw eigen provincie. Lezers klommen in de pen LICHTSTAD In nummer 195 van het: 't Kleine Krantsje zag ik 2 foto's "Lichtstad Leeuwarden". Het was U niet bekend, wanneer die genomen waren. Volgens mij is i dat geweest in 1938 ter gelegenheid van het 40-jarig regeringsjubileum van Koningin Wilhelmina. Zelf ben ik in het bezit van bijgaande foto, die ook ter gelegenheid van dit jubileum is genomen. Destijds zat ik op kantoor van C. en A. en wij kregen als personeelslid, een foto van de verlichte zaak. Hengelo T. Hofmeijer-Hofstede ATLETTEKPLOEG Na het lezen van 't Krantsje no. 194, zal ik eerst maar even' een paar namen aanvullen van de foto "ons bezoek aan Oranjewoud". Om te beginnen staat naast Mina Leemeyer, Annie de Zwart. Dan achter Trijn Sijtsma staat Piet v.d. Haak. Naast Mina Bazuin zit Tietje v.d. Witte. Dan weer, naast Tine Buursema zit Riet Reinders en daarnaast Jo Huizinga. Deze ploeg was toen een atletiek afdeling van Quick. Ook turnden er toen al verschillende leden van deze foto mee. Wij hadden er destijds al geweldige hardlopers bij, o.a. Jo Huizinga, Harm de Jong, Zaagemans, Bruinsma, Ombelet en niet te vergeten Haak en Postma. Wij als andere dames waren niet zo snel in die tijd. Als ik tenminste bedenk dat ik mee liep in de estafetteploeg en meedeed aan speerwerpen, dan moet ik er nog om lachen. Maar ja, iedereen deed z'n best natuurlijk en dikwijls waren we toen ook al bij de overwinnaars. We hadden voordat die foto gemaakt werd, wedstrijden gehad in atletiek en gymnastiek van het K.N.G.V. in 'Heerenveen. Jammer dat degene die deze foto heeft opgestuurd zich de namen niet allemaal meer herinnert. Hij of zij moet er toch zelf ook opstaan dunkt me. Enfin, misschien is er nog wel iemand die er meer van weet. We lezen dat t.z.t. wel weer in ons krantsje. Ik ben, terwijl ik dit schrijf, weer in Friesland, zelfs in Leeuwarden. We zijn gevaren van Rotterdam over Gouda, Uithoorn, Muiden en de Randmeren naar Blokzijl en vandaar naar Joure, Akkrum, Leeuwarden. We gaan met onze vrienden, de Pannekoeken, een vakantie van 14 dagen doorbren gen op de Friese wateren. Zij ook met hun boot. Ondanks het minder goede weer hebben we al geweldig genoten van de eerste trip. Er waren ook al heel mooie dagen bij. Ons bootje is echter nogal comfortabel en zodoende redden we het best op het water. Ik kom weer terug op onze vakantie van vorig jaar in Fries land. Wat is het toch mooi in ons eigen land. We voeren toen een beetje een andere route. Ik stond er versteld van hoeveel reigers we nu op onze tocht hebben gezien. Vorig jaar is me dat niet opgeval len. Vooral op de Randmeren. Waar reigers zijn moeten ook kikkers en vissen zijn en inderdaad hebben we de kikkers weer horen kwaken en gezien. Wij blijven een paar maanden IN DE SNELTREIN NAAR DEN HAAG Liwarder - ik zelf zeg: Luwar- der*' - kan smakelijk vertellen. De hele ontmoeting maak je mee. Ook al geldt het Latijns gezegde: „Moge het al niet waar zijn, het is toch goed verzonnen". Alleen het slot doet je even wankelen, dat zinspelen olp een schuttingwoord. Foei! In de grootste stad van Neêrland Waar een krant nogal gedijt Wordt de kleinste krant van Neêrland Door haar eenvoud soms benijdt. In dit zeer gedegen blaadje Wordt de jeugd geadoreerd Men tapt hier uit een ander vaatje En politiek wordt er geweerd. Hier kan de schooltijd weer gedijen Men taalt nog niet naar eer en roem Wat is een jeugd zonder het vrijen Wat is een lente zonder bloem. BETJE DE KUNSTEMAKER Dat is nu ook toevallig: in het eerste krantsje, dat wij van u toe gestuurd kregen, nadat wij het een paar jaar niet gelezen had den, en zojuist weer abonnee wa ren geworden, daar staat dat stukje in van mijn broer Engel- bertus Berger onder de kop: "Die verdachte - dat was ik Ik was een jongere zus van hem en hij had toen al de bijnaam van Betje de Kunstemaker, ik weet er nog alles van. 't Kleine Krantsje leest inder daad iedereen. U mag het ook wel vermelden, dit verhaal. Wolvega Mevr. L.Hof-Berger Lachen, gieren, brullen in opa's tijd Duikende tandarts:In die onderkaak zie ik een leelijke holle kies. Ik zal hem direct vullen Maar dan besef je ineens, dat de schuttingwoorden zijn verheven tot televisie- en radiowoorden, behoren tot het vocabulaire van het seksonderwijs. Het mensdom is niet preuts meer. Schijnt helemaal omgeslagen. En om eerlijk te zijn, bij het oplossen van de puzzel zat ik als 86-jarig man stiekum te "gnie- zen". Treurig! Laten we het artikel beschouwen als een leuke persiflage. Haarlem Jannes v.d.Woude *)Zou het eigenlijk niet ge woon "Leewadder" moeten zijn? Het lijkt ons zo toe, dat noch Liwadden, noch Luwad- den, maar Leewadden het meest wordt gebruikt. Red. 'r Kl.Kr. Zo'n jeugdbeeld is altijd vol gratie En menig hart wordt dan beroofd Al brengt een schoolrapport frustratie Stoot nooit een kind de kroon der wijsheid van het hoofd. De Hollander als de Fries zullen 't Krantsje appreciëren Het heeft dan ook de pest aan Haagse schijn Een grote krant kan hieruit suggereren Dat ook een klein blad nog wel groot kan zijn. Nu zijn mijn kinderjaren lang geleden Ik trek al jaren reeds van Willem Drees Maar 't geeft mij rust en maakt mij innerlijk tevreden Als 'k van die gouden tijd in Schoustra's krantsje lees. Amsterdam, juni 1973 L.H.VAN DAM V ronddobberen, dus kunnen weer volop genieten. Ik hoop dat het weer ons niet teveel in de steek laat en wachten dan maar op veel zon. Zo, dat was dan weer een heel relaas. Maar tot een volgende keer. Rotterdam T.Boer-Sijtsma

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1973 | | pagina 4