ACHT OM DE LANGE VIERT FEEST BOEKJE POMMERANTEN EVENEENS VOOR BESTAANDE ABONNEE'S 25 In januari '44, midden in de oorlog dus, bestond de Leeuwarder kegelclub „Acht Om de Lange" twintig jaar. In de kegelzaal van de Groene Weide is toen deze foto gemaakt van de leden met hun dames en kinderen. Er staan eigenlijk uitsluitend „echte ouwe Leewadders" op - voor de lezers van 't Kleine Krantsje is de plaat dan ook zeker een bijzonder document. We beginnen bij de voor ste rij en we gaan van links naar rechts: Tinus Hoekstra, mevrouw Coba de Bruin, Betty Boitelle, Vic Boitelle, Johan Hoekstra, Sietie van Cleef, Dorus Buis, Kobus van Cleef, Henk Hoekstra, Frans Eygelaar, Piet de Bruin en Wieger van Cleef. Op de tweede rij, beginnend bij de jongedame achter de heer Boitel le: Griet de Bruin, Janny Eygelaar, Wim Eygelaar, tussen deze beide Eygelaartjes in staat Dinie Woldendorp, mevrouw Rely Buis, mevrouw Alie Woldendorp, Oedie Woldendorp, mevrouw Trijn Boitelle, mevrouw Bienie van Cleef, Alie Woldendorp, me vrouw Corry Hoekstra en „Moeke" Buis. Tenslotte de achterste rij: Jan de Bruin, Auke Douna, Lies Buis, mevrouw Eygelaar, Frits Woldendorp en Auke Ferwerda. Van de oude garde op deze foto zijn er helaas velen al niet meer in het land der levenden. 't kleine 3*Cranteje leeM iedereen romantisch tentdak boven hun hoofd: weer vormde een gepeper- de hotelrekening het officiële afscheid van de nacht. En - pot- jandorie! - op de derde dag, diep in Italië nu, dreigde het opnieuw mis te gaan: weer trof het gezin een, twee, drie tot de laatste plaats bezette campings aan. Toen - tegen twaalven alweer - het hatelijke bordje „complet" bij I I de vierde camping het hopeloze I I van de situatie nog eens opder- I I streepte, slaakte de heer De V. II een vloek: nu besloot hij zich er I I geen barst van aan te trekken en I I vol gas reed hij de camping op, I I slalomde tussen rijen tenten door en zowaar: in een glimp maan licht ontdekten ze een lege plek! Ijlings werden de tentspullen van de imperial gehaald en met ver eende krachten kregen de aspi rant kampeerders na veel steu nen en zuchten de tent overeind. Tegen tweeën moet het zijn ge- weest, toen ze eindelijk lagen: héééérlijk, hun eerste nacht in de tent. En zó vermoeid waren ze al- lemaal, dat ze niet eens begrepen, waarom er al geen tent stond op die lege plek. Dat merkten ze de volgende morgen pas, toen de i Italiaanse zon begon te branden i en hun reukorganen beter werk- i ten dan de afgelopen nacht: ze i i bleken de tent te hebben neerge- i zet op de afvalbult van het kamp Het was een -vreemde gewaar- wording en tegelijk de laatste voor het kamperende gezin: voor- taan sliepen ze weer in een hotel. al was dat ook nóg zo duur Bij wijze van jubileumverrassing stellen wij het pas opnieuw verschenen fotoboekje Pommeranten ook beschikbaar voor onze bestaande abonnee's die nu reeds hun abonnementsgeld over het jaar 1974, zijnde fl. 15.00 vermeerderd met fl. 1.00 voor porto- en administratiekosten, totaal dus fl. 16.00 aan ons overmaken. Deze abonnee's kunnen ook gebruik maken van de hierbij ingesloten giro-stortingskaart. Beschikken zij zelf over een girorekening, dan kunnen ze natuurlijk hun eigen formulieren gebruiken. De laatste keer met vakantie in 't buitenland had stadgenoot K. de V. voor z'n gezin alleen aan ho telkosten een slordige elfhonderd gulden uitgegeven. Dat werd hem toch te bar en na ampel overwegen viel het besluit: er zou een grote bungalowtent worden aangeschaft en niet een hotel, maar een camping zou voortaan het einddoel van iedere vakantiedag zijn. Met veel goede moed, maar zon der ervaring trok het gezin bij de eerstvolgende vakantie de zon tegemoet en die had het al laten afweten, toen de heer De V. het tijd vond worden uit te kijken .naar een camping. Maar dót viel niet mee! Toen er eindelijk één gevonden was, bleek die hele maal bezet te zijn: full house, voll, complet. Op naar de volgende. Maar waar? Tien kilo meter verder, twintig, vijftig? Nee hoor, pas tachtig kilometer verder werd de volgende camping ontdekt. Maar ook die was hele maal vol. Intussen liep het aardig in de richting van middernacht en ten einde raad besloot de heer De V. toch maar weer met vrouw en kinderen in een hotel te gaan. Merkwaardigerwijs werd de tweede dag tot aller ergernis een herhaling van de eerste en ook nu kregen de vakantiegangers geen Wel dienen zij onder de woorden „Abonnement 't Kleine Krantsje tot 1 januari 1975" op het giroformulier te schrijven: „Bestaande abonnee" of „Oude abonnee". Onmiddellijk nadat wij het abonne mentsgeld ontvangen hebben stu ren wij het boekje toe. Ook hier is het - en wij stellen het zeer nadrukkelijk ter voorkoming van latere misverstanden: wie het eerst komt, het eerst maalt. Deze aanbieding geldt zolang de voor raad strekt. Gireer dus onmiddellijk; het is een moeite van niks. Ouwe Hart

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1973 | | pagina 25