HUTTIN6 GflNZEVÖDRT Voor koop en verkoop van uw woonhuis F. POPMA Lzn 2 jaar geleden Leeuwarden V. jaar geleden in Leeuwarden Gereedschap voor jarenOTMA Dat klinkt u als muziek in de oren ORGELS: PIANO'S: GEREEDSCHAPPEN' V m Wirdumerdijk 21, Leeuwarden makelaarskantoor ■t 3ii erne f.i/e (eedt iedereen Piet Poortinga uit de Schalk. Burgerstraat, 18 jaar, wordt op z'n fiets op het kruispunt Hoeksterpad - Voorstreek door een auto aangereden en breekt een been. Oud Commissaris der Koningin, Mr. B.Ph. baron Van Harinxma thoe Slooten, „de laatste der groote figuren van het oude Leeuwarden", 84 jaar oud overleden. Voor de tweede maal in twee maanden brand in het schoenenmagazijn „Het Centrum" aan de Wir- dumerdijk. De Coöperatieve Groothandels Vereniging „De Handelsbanier" sluit haar kledingmagazijn aan de Voorstreek 243. Van der Valk, Spaalmansstraat 10, wordt beëdigd als makelaar. In de concertzaal De Harmonie speelt de violiste Erna Rubenstein. Aan de vleugel: Nicolaus Schwalb. Oud gemeentebode Sikke Jansen op 87 jarige leef tijd overleden. Pieter K. Bouma en Janke K. Kalma te Huizum vijftig jaar getrouwd. Receptie in Spoorzicht van Sipke Castelein. Jean Louis Pisuisse, „de bekende voordrachtskunste naar" treedt met zijn gezelschap op in Amicitia. Twee paarden van boer Klamstra slaan met bieten wagen op hol bij school 11 aan de Oostersingel. Ze hollen door de Tjerk Hiddesstraat en komen pas tot rust op het erf van Klamstra's boerderij aan de Gro ningerstraatweg. Het Staphorster boertje (L. Stegeman) houdt zitting in hotel Spoorzicht aan het Zuiderplein. Dankbetuiging in de krant van twee landpachters aan de heer K.W. Anema „voor de belangrijke re ductie hen op de huur der landerijen geschonken". Kunstglasblazer Joh. Ijlst demonstreert op de lagere scholen. Melle Scheepstra, van de sigarenwinkel „DE Drie Kistjes" op de Voorstreek, op 76 jarige leeftijd over leden. Majoor Flinterman brengt met z'n Gloster Meteor een bezoek aan de vliegbasis Leeuwarden voor een proeflanding. Eerstdaags zal een groep Gloster Me teors op de basis gestationneerd worden. Advertentie: „Voor bruiloft, feest of diner „De Groene Weide" stelt steeds tevree". Luitenant ter Zee tweede klas Wim L.H. de Vries (26 jaar) drager van het Bronzen Kruis, stort met marine vliegtuig bij Voorhout neer en komt om het leven. Wasserij „De Hoop" van de firma A. Dam aan de Tijnjedijk door brand verwoest. Voor kunstfoto's: Foto Artistiek, Tweebaksmarkt 66. Dokter Derk Jacob Weg, oor-neus- en keelarts aan de Spanjaardslaan overleden. Hij werd 57 jaar. In de Potmarge wordt het lijk gevonden van een on bekende man. Echtpaar M. Del Grosso - L. Del Grosso - Leysma viert gouden huwelijksfeest. Gemeente Leeuwarden neemt het vliegveld over van de particuliere N.V. tot Exploitatie van het Lucht vaartterrein Leeuwarden. H. Deen, Bijenhofstraat 19, een kwarteeuw bij de Stoomketel- en Machinefabriek HJ. van Duuren. Bij verstek doodstraf geëist tegen landwachtcom mandant Dirk Bakker. Protestantse Kunstkring opgericht. HEIMWEE- Ik zie vrijdagsmorgens altijd met verlangen uit naar 't Kleine Krantsje" - als ik het lees, bevangt me altijd een soort heim wee naar vroeger. Ik ben groot gebracht in de Bleekerstraat no. 12. Mijn vader was Albert Terp stra, meubelmaker, 48 jaar heeft hij gewerkt bij de firma Bakker op de Nieuwestad, de werkplaats was in de Burmaniastraat. Ze werkten toen van 's morgens 7 uur tot 's avonds 7 uur, met een schafttijd van l'A uur, van 12 tot half 2. Z'n weg naar huis liep langs de Groeneweg-Noorder- brug, naar de Bleekerstraat, de vrouwen op de Groeneweg zei den, als ze mijn vader aan zagen komen, „daar komt de kast- maker, we mutte de eerpels op zette". We hadden een groot gezin, maar we hebben altijd fijn ge speeld in de Bleekerstraat, tiepele, notenschieten, bikkele op de stoep van Boermans, waar we. vaak een emmer water over 't hoofd kregen, om ons weg te krijgen, wat echter nooit gelukte. Dan 's winters, als er op de ijs baan hardrijden was geweest, wij de muziek opwachten en er achter aan. Ook weet ik nog, dat Paul Krüger in Leeuwarden was, een hele gebeurtenis, we leefden allemaal mee, met de boeren oorlog in Transvaal. Zomers was ook een mooie tijd, voor ons kinderen, bloemen plukken op de landen, waar nu 't Rengerspark is en naar 't Jode- land polsspringen en kikkers vangen. Dan groen zoeken voor de konijnen, we hadden een mooi bleekje met rozebomen en fram- bozenstruiken. Als de kermis werd ingeluid, kwamen de buren bij ons, een frambooske op bran dewijn halen. Kleine genoegens, maar onver getelijk. Mijn moeder was zo'n type als de moeder uit het boek „Afkes Tiental", kort jak, zwarte rok, bont schort en bij feestelijke gelegenheden had mijn moeder het oorijzer op een een zwarte japon aan met een mooi zilveren broche voor, dan vond ik mijn moeder zo mooi. Ik weet niet of u hier iets aan hebt, maar ik had behoefte me eens uit te schrijven. Met vriendelijke groeten. Amsterdam Cornelia Terpstra geboren 1819 te Leeuwarden, in 1912 naar A'dam gegaan. HEEL MOEILUK We weten het beste mensen; wat we nu vragen is zo moeilijk te be grijpen, dat het vrijwel onuitvoer baar is, maar toch proberen we het nog maar eens een keer: wan neer U als abonnee Uw abonne mentsgeld voor 1974 aan ons overmaakt, wilt U dan wel even op het girostrookje vermelden: „Bestaand abonnement". Dan boeken wij U niet nóg eens in als abonnee. En wanneer nieuwe abonnee's op het strookje willen schrijven „Nieuwe abonnee" ko men er helemaal geen admini stratieve moeilijkheden. Een klasse-instrument herkent u zó. Daarom kiest u bii Ganzevoort alleen uit de betero merken. Hammond, Viscount, Ri-ha,Solina, Philicorda en Heyligers. Bechstein, Ibach, Schimmel, Sauter, Förster, Rosier, Rippen. Mèt de bekende Ganzevoort- service en garantie. Ook déérin is Ganzevoort groot! Nieuwestad 103 Leeuwarden Sinds 1909 een muzikaal begrip GRAFMONUMENTEN SCHOORSTEENMANTELS 01 lUUCW SUMHOUWIN SINDS 1930 TELEFOON 30180 - 29278 - 27886 - 28288 1U« J* Vima Telefoon 30649 HARLINGERSINGEL 23, HOEK HARLINGERSTR. WEG - LEEUWARDEN TELEFOON 05100 21480 MAKELAAR ONR. GOEDEREN LID N.B.M.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1973 | | pagina 2