Ganzevodrt Wie weet het nog? Het Friezinnetje KONINKLIJKE SCHAATSERS Parfumerie „De Eenhoorn" Jan van Scorelstraat ss de stads- en dorps- kroniek van Dr. Wumkes 6 n Q DROGISTEPU Dat klinkt u als muziek in de oren ORGELS: PIANO'S: 't 3£(eine 3Crantoje leeót iedereen W m HO-PaOGISTIW-ASSOOATIt 1^ APOTHEKERS ASSISTENTEN Telefoor 22495 179812 Mei De leden der ontbonden Socië teit in het Hooghuis te Leeuw arden komen samen om over de goederen der Sociëteit te disponeeren. 179*8 30 Juni A. van der Bij in de brouwerij den Ojevaar op de Deinumer Suupmarkt te Leeuwarden ver koopt een verzameling natuur lijke zeldzaamheden en een groot getal Roomsche keizerlij ke penningen. 1798 3 Juli Generaal Daendels arriveert te Leeuwarden. 1798 6 Oct. Om den bloeienden aardappel- handel nog meer te bevorderen ontslaat de magistraat van Sneek de Hollandsche aardap pelschepen van het gewone marktgeld. 1799 22 Jan. Katknuppelen op Bildtzijl om eene hecht. Een klasse-instrument herkent u zó. Daarom kiest u bii Ganzevoort alleen uit de betero merken. Hammond, Viscount, Ri-ha, Solina, Philicorda en Heyligers. Bechstein, Ibach, Schimmel, Sauter, Förster, Rösler, Rippen. Mèt de bekende Ganzevoort- service en garantie. Ook déérin is Ganzevoort groot! Nieuwestad 103 Leeuwarden Sinds 1909 een muzikaal begrip Een onzer abonnee's heeft herinneringen aan „Het Friezinnetje", een bakker uit Leeuwarden, die in de Gloppe in de Poststraat oliebollen bakte en ze daarna met een grote bakfiets uitventte in de stad: 7 voor een dubbeltje, 18 voor een kwartje. Aan de voorkant van de bakfiets had de bakker een bord met een levensgroot" Friezinnetje. Onze abonnee vraagt nu of er lezers zijn, die zich dit Friezinnetje ook kunnen herinneren. Wie weet er wat van? 1799 23 Jan. Schrijfpennen met stalen pun ten, voor weinige weken uitge vonden en reeds op meest alle kantoren in Holland in ge bruik, verkrijgbaar bij V. v.d. Plaats te Harlingen voor 2 zes- tehalven per stuk. 1799 29 Jan. Verschenen bij D. v.d. Sluis te Leeuwarden: Betoog dat de Ger. gemeente te Leeuwarden vooralsnog niet moet instem men in de voorslag der kerkel. commissie om de Roomsgezin- den 6000 ter afstand van hun recht op de kerken te geven. 1799 20 Aug. Aanbesteding van het schuren der koperen kronen en blakers in de Leeuwarder kerken. 1799 7 Sept. Verkocht Vijversberg te Rij- perkerk, bewoond door Mej. Janke Stelljngwerff, wed. Jo hannes de Vries. ZILVEREN JUBILEUM BH DE SPOORWEGEN Zaterdag a.s. herdenkt de heer Joh. Bergsma den dag, waarop hij voor 25 jaren in dienst trad van de Nederlandsche Spoorwe gen als poetser. Later werd hij bevorderd tot ketelwasscher en thans bekleedt hij de functie van kolendrager. Al deze 25 jaren heeft hij in Leeuwarden doorge bracht. Buiten zijn beroepsbezigheden vond hij nog tijd zijn steun te geven aan de vakbeweging: zoo was hij jarenlang voorzitter van vakgroep III der plaatselijke af- deeling van Spoor- en Tramweg personeel en secretaris van de R.K. Vereeniging voor Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Rapha el". Ook is hij vele jaren be stuurslid geweest van het Crisis comité B, medeoprichter van het comité Feestdag voor Werkloo- zen, welk comité in samenwer king met anderen feestdagen voor werkloozen organiseerde. (1941) 1799 20 Sept. Nieuwe Overleden de steen- en beeld zilveren houwer Dirk Embdervelt te Leeuwarden. Het is in de strenge winter van 1917: het Koninklijk gezin bezoekt Leeuwarden en Koningin Wiihelmina, Prins Hendrik en het kleine Prinsesje Juliana vereren de ijsbaan aan de Bleekerstraat met een bezoek om er te gaan schaatsen. Dat moest natuurlijk vereeuwigd worden en met enige vertraging komen die foto's dan nu in de krant.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1973 | | pagina 6