LEZERS IN DE PEN (vervolg van pag. 8) TOEN WE NOG OP DE SCHOOLBANKEN ZATEN 10 Schaapvleesch Schaapvleesch Bilvleesch 45 ct. Schaapvet 40 ct. G. DIJKSTRA, Droevendal. 't mClcine ^ICrantóje leeót iedereen Vanaf heden weer verkrijgbaar: eerste kwaliteit vanaf 40 cent p. pond 1916 tuurlijk bij nader inzien wel een domme vraag was, zei Rinze „A jawel ju, hij het genoeg en merkt er niks van". Na een blokje om aten wij het Portugeesje dan op. Nu gebeurde het niet elke dag, anders had hij het wel eerder ge merkt, maar toen Rinze mij er ook in liet meedelen ging het voor z'n vader dubbel op en toen merkte hij het wel! Eerst vroeg hij aan z'n vrouw of zij misschien voor een visite of zo eruit gehaald had, en dan zei ze: „Je zult ze wel niet goed geteld hebben", terwijl ze haast wel begreep dat wij er meer van wisten. Bakker Bouke stelde toen een val op en daar liepen we in. Wat deed hij name lijk? Hij zette op zekere dag met potlood allemaal merktekens in het blik met Pórtugeesjes en toen wij weer zin in een Portugeesje hadden liepen we in de opgezette val en waren de Pórtugeesjes voor ons taboe. Ik geloof dat Rinze z'n moeder ons toen nog verdedigd heeft, want 3 jaar geleden zijn we nog eens bij Bakker van der Heide in „Sonnenborgh" op be zoek geweest en toen kwamen de Pórtugeesjes ook weer ter sprake, waarop Van der Heide zei: ,Ja, jimme waren smeerlappen", dat ik su so zeggej betaal ze mie nou nog maar". En daarmee gaf hij te kennen dat hij zelfs op 86 jarige leeftijd nog een zakelijk inzicht had. Leeuwarden G. v. Wijk DE KLEINE KRANT De Kleine Krant, uit ons Friese land, Als je in de bus verschijnt, Gooi ik alles aan de kant. Al ben ik al ruim 40 jaar in Beverwijk 't Is toch altijd het eerste dat ik in je kijk. Veel lees ik dan uit het bekend verleden; Al ben ik wel niet in Leeuwarden geboren Toch wil ik nog wel een beetje Bij mijn geboorteland behoren. Daarom, mijn kleine krant, Een nieuw jaar staat voor de deur, Wehopen ook voor jou, veel voorspoed en veel fleur. En U lezers en lezeressen, Waar U ook wonen en mag zijn, Ja, allen die je lezen en mag samenstellen, Daar om mijn Kleine Krant, ja wordt abonnee Want deze krant, hij kan U veel vertellen. Stelt U in 1974, zeer tevree. Beverwijk J. Sixma «K- Deze foto Van de vijfde klas van de Christelijke Lagere School in de Margarerna de Heerstraat, anno 1925, is ons toegezonden door onze abonnee, de heer J. Wouda te Leeuwarden, die ons na het opsommen van de namen van de leerlingen, berichtte: „Weet U wat ik in uw blad zeker nog vermeldenswaard vind, dat ik, terwijl ik toch na 1925 zeker met tienduizenden mensen in aanraking ben geweest, ik bij het vinden van deze foto mij na haast vijftig jaar praktisch alle namen en voornamen nog kon herinne ren zonder nadenken. Dit vond ik hoogst merkwaardig; toen ook al klassen van onge veer veertig leerlingen". Inderdaad, dat mogen we wel als iets bijzonders beschouwen, want in de meeste geval len weten de mensen zich van zulke oude schoolfoto's niet veel namen meer te herinne ren. Welnu, hier komt de opsomming van de heer Wouda: „Van rechts naar links, tweelingzusjes (namen onbekend) Boonstra?, Flora Mulder, Margaretha van der Veer, Atje Hoekstra, Akelina van Dam, Tjitske Oosterbaan, Nanny van Hylkema-Vlieg, alleen vooraan in het midden Sientje de Jong, daarna weer van rechts naar links Hero Plantinga, Herman Staal, Roelof Klein, Rinke de Jong, Klaas Drijfhout, Jurjen Wouda, Sikke de Haan, Jan Barendsma, Jan Faber, Theo Oostra, Rients Schootstra, Harm van der Schuit, Hein Hijma, staande Bote Ganzevoort. Linker rij van rechts naar links: Gerda Harkema, Frederika Neumann, Caroline Dortmann, Paula Mulder, Gerrie van der Vlerk? v.d. Werff, Boukje Riemersma, onbekend, Ethel (Hongaars meisje), Willy Luiks, staande Dieuwke Feenstra, Renske van der Meer. Hoofd der school Labree (zeer streng) achter in de klas, de klasseonderwijzer Zoethout (ook niet de gemakkelijkste) zeker niet voor ondergetekende. Voor zover mij bekend zijn inmiddels overleden Herman Staal, reeds voor de oorlog, Klaas Drijfhout, en Jan Faber. Bijzonderheden over de andere leerlingen, zou ik gaarne via het „Kleine Krantsje" ontvangen", aldus de heer Wouda.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1974 | | pagina 10