SPECIALE AANBIEDING OUDE NUMMERS VAN 'T KLEINE KRANTSJE UIT DE JAREN 1964 T/M 1972 GflNZEVGDRT Volledige oude jaargangen Bepaalde oude nummers Lezers klommen in de pen Drpgisterij-Parfumerie „De Eenhoorn' Pakje met Dat klinkt u als muziek in de oren ORGELS: PIANO'S: 't Z^Cleine 5Crantoje leeót iedereen Te bestellen door overschrijving per giro (98 10 62 t.n.v. 't Kleine Krantsje Leeuwarden) of at'te halen van ons kantoor NAAST EMMAKADE 39 (Vredeman de Vriesstraat 1) 10 verschillende nummers 25 verschillende nummers 50 verschillende nummers 100 verschillende nummers Per giro besteld 6.75 Per giro besteld 12.50 Per giro besteld 20.75 Per giro besteld 36. Afgehaald 5. Afgehaald 10. Afgehaald 17.50 Afgehaald 30. (Indien nog niet uitverkocht) (Indien nog niet uitverkocht) Per giro besteld 33.25 Afgehaald 30.per jaargang Afgehaald 1per stuk Per giro besteld: 1per stuk, vermeerderd met portokosten: 40 ct voor 1 ex. 60 ct voor 2 ex. 90 ct voor 3 t/m 7 ex. 175 ct voor 8 t/m 14 ex. 300 ct voor 15 t/m 50 ex. TWUNSTRA Naar aanleiding van het Kleine Krantsj.e nr. 210 het volgende. In het stukje van Tine Pannekoek L. Buursema over slager de Boer, staat een foto van een gezelschap met o.a. de slager en de dames Twijnstra en de Boer op de tree plank. Aan het stuur zit niet Twijnstra. Die staat in het midden met pet op en horloge ketting op de buik. Ik ken Inne Twijnstra heel goed. (Leeft hij nóg?) Die had bij z'n fietsenzaak en reparatie ook een café. Wij hebben daar dikwijls feestavon den meegemaakt van diverse ver enigingen. Wij waren daar ook meerdere malen aanwezig bij een vereniging waar de voorzitter als volgt de avond opende in deze geest: „Goejoun allegearre. Ik winskje jimme een gesellige joun en jow it wurd oan de familie Sietsma. Hjirmei iepen ik disse joun en dermei haw ik it sein". Dat was geen lange openingsrede, maar leuk en gezellig als het daar toeging. Om je „de büsen üt te skuorren". Wat komen er geweldig leuke dingen op de proppen hé. Ik hoop dat het nog lang zo door gaat, mijnheer Schoustra. Ik geniet iedere keer weer met volle teugen. Rotterdam T.Boer-Sijtsma De Twijnstra's leven al lang niet meer. Red. KL Kr. JEITS EN NOG WAT Op twee ingezonden stukjes in no. 209 van 't Kleine Krantsje wil ik graag reageren. Ten eerste. In „Vroeger" stelt de heer Rauwerda uit Deventer de vraag waarom de Condensfabriek de „Jeitsfabriek" werd genoemd. Volgens mij, omdat daar werd gemaakt de „gezoete geconden seerde melk" die in het „Liwad- ders" van die tijd „jeits" heette. Misschien nog wel? In de laatste tijd van wereldoorlog I, toen er ook schaarste aan velerlei voe dingsmiddelen was ontstaan, gebruikten wij thuis deze inge blikte gecondenseerde melk heel vaak als smeersel en tegelijker tijd als beleg op de boterham. Ik heb destijds menig stukje brood met „jeits" verorberd. Lekker, naar ik me kan herinneren. Dit brengt me tevens bij de twee de reactie. Wij woonden in die tijd in de 8e Vegelinstraat no. 4 De oude Overijselsestraatweg, waar „de TwienstraV' woonden. A. R. van Dantzig B. B. van Dantzig-Postuma APOTHEKERS-ASSISTENTEN Jan van Scorelstraat 55 - Telefoon 22495 en waren buren van de familie Kop. We hebben zeker wel samen gespeeld. Want in die tijd speelde de jeugd veel- en prettig op straat. Misschien herinnert de heer Kop zich nog de familie de Vries en zeker mijn broer Anne (Auke). Bij het lezen van de verschillende namen uit de Vege- linstraten en Spoorstraat komen weer veel herinneringen uit de tijd van de twintiger jaren naar boven. Verschillende van de genoemde jongens en meisjes heb ik later weer ontmoet als mede leerlingen op de Gem. H.B.S. Achter de Hoven. Wat is er van hen allen geworden? Doordat ik ruim 25 jaar buiten Friesland heb gewoond heb ik veel kontak ten niet Leeuwarders verloren. Wel kan ik nog enkele namen toevoegen aan de lijst van buurt genoten die de heer Kop op noemt. Kent U nog: Gerben en Obbe Terpstra. Christien en Klaas Drijfhout. Piet Brand, Michiel en Nannie Scheepstra, Goffe- Riek en Tinie Struiksma, Tinie Koop- mans, Piet Sinnema, Gooitske Hummel en broer, Jannie King- ma en broer. Dit is slechts een aanvulling op de lijst van de heer Kop! Ook ik ben natuurlijk namen vergeten. Misschien komen er nog meer reacties? Wolvega I.A. Paulides-de Vries STOOMTREINPROBLEEM Heel wat abonnee's hebben het probleempje opgelost van het stoomtreinpersoneel, waarover wij schreven in t Kleine Krantsje nummer 209. Maar er kwam toch ook nog foutieve oplossingen binnen. Het juiste antwoord was: Smit is machinist, Roelofs is stoker, Jansen is conducteur. Het lot heeft de winnaars van de boekjes Pommeranten moeten aanwijzen. Dit zijn de gelukkige drie: Mevrouw J. Offringa-Bok, Van Maerlantstraat 19 te Heems kerk; de heer A. Dijkstra, Lenna- flat 456 te Wolvega en de heer F. Ringnalda, Goudenregenstraat 11 te Leeuwarden. Wij hebben de prijsjes al verstuurd. Een klasse-instrument herkent u zó. Daarom kiest u bii Ganzevoort alleen uit de betero merken. Hammond, Viscount, Ri-ha,Solina, Philicorda en Heyligers. Bechstein, Ibach, Schimmel, Sauter, Förster, Rosier, Rippen. Mèt de bekende Ganzevoort- service en garantie. Ook déérin is Ganzevoort groot! Nieuwestad 103 Leeuwarden Sinds 1909 een muzikaal begrip

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1974 | | pagina 3