BRIEF AAN ALLE OUD WEERKLANKERS SPECIALE AANBIEDING OUDE NUMMERS VAN T KLEINE KRANTSJE UIT DE JAREN 1964 T/M 1973 3 Volledige oude jaargangen Bepaalde oude nummers Pakje met 't 3^Cleine 3-Crantt>je leeót iedereen Aan alle Oud-WeerklankersB Beste Meensen, Ons komitee het op da'ttien Maa't u' fegaadering had en dé wa oek de skriever fan ons boek oover de Weerklank. Abe Brouw er. En jiem salie 't miskien niet geloove kanne, ma hij het de helte al kléér! En de man hetter ons uut foo'leesen oek! O meensen, wat mooi! En su echt, su echt! Krekt su at 't weest is! En oek gien ouehoe'derij, niks hur! Fan alles staat er in! Dit eerste deel loopt fan 1925- 1927! En 't wud uutgeeven oek! Su gau at 't kan! Want we wille, at we in 'e hast ons twiede aven houe - de boeken op 'e tééfels hewwe, dan kan iederien 't fut ma koope! Muj's eefkes luustre! Dat kan allieneg, at jieme - jieme allemaal, in dizze maand, Maal- tot uuterlek 15 April u' brief skrieve oover de Weerklank uut 'e jaaren 1927-1947 - Fraag niet, wat mutte we skrieve - gewoon oover jiemsels, oover meensen derre, oover de krisisjaaren, hoe 't we oorlogsjaaren - oover de onderduukers - en laater oover de ofbraak! Jieme magge in 't Fries, in 't Neederlaans, ma oek in ons eigen Luwadde's - want 't hééle boek wud in 't Luwadde's skree- vendat, iederien kan 't leeze, oek de Neederlanders! Jiem kanne alles skrieve, want, Brouwer ferwerkt su in 't boek, dat je wééte wé dat 't oover gaat, ma meer niet - en buuten de bekende lui - su as b.v. Manes Fransen en su, wudde der gien naamen noemt. Ma iederien sal segge, Ja, krekt su wat! De uutgeever sal der alles an doen dat 't in mooi boek ja der komme oek fotoo's in, want die hé we! Fan'e meensen, de buu'ten, 't orgel op 't plein en fan 't allerlaaste, de ófbraak! 't Sal 't iene met andre' wel niet goedkoop wudde, mar wat t oek kosse mut - 't is altied no foo niks, want laa we eerlek weeze - - Su Gedachtenisydat héél ons sorgen foor ons, de kiende's - ma leeven der, ons ouders, hurren oek, hurren freugde - foor ons leed, hurren ostried, hurren oopenleit Wat dat wee'deg is, dat is meer dan alle goud in 'e metholpen hewwe maakt 't no weereld! dierbaa'der! Derom, an 't werk! En dat we der allemaal an Jieme kanne jiem brief opstuure na Abe Brouwer, Cornelliustraat 27, Sneek. Mar 't ma oek na Y. Veld, Pilotenespel 23, Leeuwarden. Dan stuure wy 't deur na Sneek. Komitee Reünie "Weerklank" We hewwe dit stukje afdrukt inne spelling, waarin 't Komi tee Weerklank het skreven het. Mar dat wil niet segge, dat wij achter disse spelling staan. Nou is der vansels gien offt- ciële spelling van 't Leewad- ders en terwiel de ene Leewad- der het su seit. sal de ander het een bitsje anders segge, mar een bepaalde lijn is er, dochten wij, wel. En nou frage wij ons wel even af, of disse spelling niet een bitsje afwiekt vanne lijn. Eerlijk seit hewwe nog noait hoord van woorden as "jieme". "twiede" en "niks hur". mar ja, at se het so inne Weerklank seiden, dan houw' ons stil Oek valt het ons vaak in stukjes van Leeuwarders op, dat se bevoorbeeld skrieve van "un" - un koei. un huus. Mar het woodsje "een" wudt in 't Leewaddes toch krek so uut- sproken as in 't Nederlans. Waarom mut het dan andes skreven wudde? Waarom "oover" in plaats van gewoan "over", waarom "u fe gaadering" in plaats van ge woan "een fegadering?" Waar om "eerlek" in plaats van "eer lijk" of "eerluk" foor ons part, al wudt "eerlijk" in 't Leewad- ders krek su uutsproken as in 't Nederlans. En waarom fo- toos'' in plaats van gewoan foto's?" Wij wuden dit even opmerke om mogelijk een kleine gedachtewisseling op gang te brengen. Miskien bin-' ne er Leewadders met wat taal gevoel, die 't hierover sinnige dingen segge kanne. Late se dan foor de draad komme, as jeblieft. Red. 't KI. Kr. Te bestellen door overschrijving per giro (98 10 62 t.n.v. 't Kleine Kraotsje Leeuwarden) of af te halen van ons kantoor NAAST EMMAKADE 39 (Vredeman de Vriesstraat 1) 10 verschillende nummers 25 verschillende nummers 50 verschillende nummers 100 verschillende nummers Per giro besteld 6.75 Per giro besteld 12.50 Per giro besteld 20.75 Per giro besteld 36. Afgehaald 5. Afgehaald 10. Afgehaald 17.50 Afgehaald 30. (Indien nog niet uitverkocht) (Indien nog niet uitverkocht) Per giro besteld 33.25 Afgehaald 30.— per jaargang Afgehaald 1per stuk Per giro besteld: 1.per stuk, vermeerderd met portokosten: 40 et voor 1 ex. 60 ct voor 2 ex. 90 ct voor 3 t/m 7 ex. 175 ct voor 8 t/m 14 ex. 300 ct voor 15 t/m 50 ex.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1974 | | pagina 3