POLITIEBERICHTEN UIT HET BEGIN VAN DEZE EEUW GOSSE WAS NIET DE GOOCHEMSTE Voor de rechter 9 't 5^/eme 3Crar>lóje leeöt iedereen 'V-'N:': Rapporteert de politiedienaar 3e klasse Leertouwer, dat hij omstreeks 12 1/4 uur op het Zuiderplein eene vechtpartij heeft beëindigd en daarbij bekeurd Leendert F., wonende aan de Haniasteeg alhier, ter zake van het maken van nacht rumoer. Heden is aangifte gedaan door Jacob Wolf Cohen, koopman, wonende aan de Nieuweburen alhier, dat uit zijn pakhuis aan de Amelandstraat zijn ontvreemd dertig konijnevellen. Door den brigadier Stevan zijn de vellen gerechercheerd en gebleken is. dat de dader van voorntelden diefstal naar alle waarschijnlijkheid is B. T.. koopman alhier, doch tijdelijk uitstedig. Wordt telefonisch assistentie verzocht door den slager Van der Woude aan de, Nieuweburen. omdat er tengevolge van een woordenwisseling met zijn knecht, een volksoploop voor zijne woning is ontstaan. De politiedienaar Ynia en Vollema hebben het publiek verspreid. Klaagt J. de B.. oud 17 jaren, slagersknecht. Houtstraat, dat zijn patroon. Van der Woude bovengenoemd, hem heeji beleedigd en belasterd, door hem te verwijten dal hij IslagerI f. 2,60 zou hebben ontvreemd ten nudeelc van Van der Woude. Verzoekt vervolging. Klaagt Maria Berbera Wever, vrouw van Omen Jansen. Wissesstraat. dat haar 14 jarig zoontje Piet te 4 uur nog werkzaam was in de slagerij van Meschker aan de Breedstraat alhier. Proces verbaal wordt opgemaakt. Verzoekt nachtverblijf Albert S„ geb. te Hindeloopen. den 18 augustus 1878. arbeider, wonende aldaar, die te dezer steile werkzoekende is. Wenscht door de politie in een logement ondergebracht te worden en weigert aan het politiebureau in de passantenkamer te overnachten. Hij verlaat daarom hel bureau. Brengt de politiedienaar 3e klasse Waterreus van de Korf- makersstraat terzake openbare dronkenschap aan hel bureau de weduwe B.. wonende aan Camstruburen. Is in bewaring gestelt. Nachtverblijf in de passantenkamer verleent aan Johannes Woudenberg, geboren te Amsterdam den 1 juni 1840. zonder beroep en zonder onderkomen tweggelopen uil hel Stadsarmenhuis) i* Wordt van de Stroo Carton fabriek getelefoneerd, dat er een lijk in de Potmarge drijft. De politiedienaar 3e klass Merkuur en Terpstra zijn daarop met de draagbaar derwaarts gegaan. Brengt de politiedienaar 3e klas Waterreus vanaf het bier huis van Nones Lemoin in Droevendal aan her bureau aan persoon, zich noemende Pieter B. geboren te Franeker. den 23 augustus 1886. werkman, wonende te Franeker. die in Droevendal den smid Frederik van der Ploeg. Zuidvliet. onverhouds eene snede over het hoofd had toegebracht ter lengte van 12 cm en zulks omdat hij IB.) vermeende, dat Van Der Ploeg Item had gestoöten tijdens zij verbleven in voor meld bierhuis. Is Pieter B. op last van den heer Commissaris van Politie ontslagen nadat Gerben Dijkstra, boekhandelaar, wonende in de Peperstraat, had verklaart, dat hij werkelijk was de persoon van Pieter B. van Franeker. Door de politiedienaar 3e klasse Asselman aan het bureau gebracht een handkar, die onbeheerd aan de Oostersingel stond. Rapporteert de politiedienaar 3e klasse ldema. dat in de Arendsstraat een groote zwarte hond tussen 2'A en 3 uur. aanhoudend heeft staan bla ffen. Brengt de politiedienaar 3e klasse Bakker IK) van het station aan hel bureau Jacob de V. geboren te Groningen. 17 October 1833. koopman, wonende aan de Houtzagersteeg te Groningen, die blind zijnde en geen geld bezittende, niet wist waar hij' den nacht zou doorbrengen. Op zijn verzoek is hem nachtverblijf in de passantenkamer verleent. Wordt telefonisch assistentie verzocht bij den heer Meijer, adjunct inspecteur bij de Hollandse/te Spoor, wonende aan den Westersingel 28. waar een man ..last an de deur veroorzaakt". Uit een door den politiedienaar 3e klasse De Leeuw ingesteld onderzoek bleek, dat zekere E. wonende aan de Fabrieksteeg. door de dienstbode van den heer Meijer was ..afgeschreven en dat hij haar nog eenmaal wilde spreken, waarom hij bleef aandringen om binnen gelaten te worden. Hij heeft zich op aanmaning van genoemde politiedienaar direct verwijderd. nift/njji iDiipit 111 ut Sipke en Gosse waren swagers van mekaar. Se waren beide trouwd met een paar susters. Kienders hadden ze niet. Sipke en Gosse werkten oppe sukerei- fabriek anne Dokkumer Ee. Sipke woonde met sien vrouw anne Groningerstraatweg. Gosse woonde met sien vrouw inne Houtstraat. Sundags. as et mooi weer was. gongen ze met sien vieren kuieren naar de Bontekoe. of 't Tolhuus anne Groningerstraat weg en oek welles naar Massum. Regende 't. dan gongen ze bij mekaar op visite. De mannen saten dan wat te wiespraten en de vrouwen saten dan deurgaans te breiden. Nou mut ik eerluk sêgge. dat Sipke pienterder was dan Gosse. Dat wil natuurluk niet segge. dat een van beiden et buskruut uutfonnen hat.Só was et nou oek weer niet. Maar et waren een paar heel goeie mansjes, die gien vlieg kwaad deden. Op een sundag. het was gien dag met stralende sonneschien. zei Sipke teugen Martha ..so hiette sien vrouw - we gane naar Gosse toe en dan gane we de stad in; dan gane wede Voorstreek langs, dan langs de Kelders en de Nijstad en dan so langs de achterkant van de Prinsentuun weer naar huus. So geseid. so gedaan. Met sien vieren kuierden ze langs de Voorstreek. En toen ze oppe Kelders waren gebeurde der wat. Ik zei al. dat Gosse niet de gochemste was. De mannen storinen bij een sigarewinkel in de etalaasje te kieken. Toen Sip ke de boe! bekeken had. liep die deur. Maar Gosse bleef staan. De vrouwen die, as gewooniuk. achteran kwamen, arriveerden bij de sigarewinkel, waar Gosse nog ston. Hij sag sichself inne spiegel inne etalaazje. „Mutte jimme is kieke", sei Gosse, terwiel hij oppe spiegel wees. ..die kerel hek eerder sien „Eh. soeg, dat bist ommers sels.jeh!" seiden de vrouwen. Met sien vieren binne ze verder kuierd. Beste meessen. maar nou niet direkt de slimsten. En jimme kanne et gelove of niet. maar 't is waar gebeurd. WRT. OP DEN GROOTEN WEG Op den Overijsselsclien straat weg bij de huizenrij van het dorp Goutum is de zeswielige veewa gen van den expediteur Jacob de V. uit Sneek. 13 Dee. in aanra king gekomen met een met een paard bespannen petroleumwa- gen van „De Automaat". De automaatman was bezig zijne waar af te leveren, toen hij plotse ling een botsing hoorde. Bij zijn voertuig komende, zag hij dat een raampje, alsmede de dissel gebroken was, terwijl het paard er dok niet beter op geworden is. naar hij beweert. De bestuurder van de veeauto heeft de schade vergoed. Hij moest plotseling wijken voor een /waren exportwagen van de N.T.F.. die te laat door hem werd opgemerkt. Ondanks krachtig remmen schoot de zwaar beladen (Vervolg op pagina 11)

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1974 | | pagina 9