OUD LEEUWARDER MANNEN KOOR UIT DE ANNALEN VAN DE POLITIE Dagorders uit vorige eeuw De vorige maand hebben wij in onze rubriek Lezers klommen in de pen een stukje afgedrukt van onze abonnee, de heer J.P. Heyneker te Hengelo met daarbij een foto van de zesde klas van School 14B, waaraan de heer Heyneker in de twintiger jaren als leerkracht verbonden was. Heel veel al wat oudere en ouder wordende Leeuwarders zullen zich deze sympathieke „meester", die ook als onderwijzer aan de Mulo-school aan de Wissedwinger verbonden is geweest, nog heel goed herinneren. Geen wonder dan ook, dat de heer Heyneker op zijn verhaaltje verschillende reacties heeft gehad en wat hem daarbij vooral opviel was de her innering aan de zanglessen op school. „Ja, wat hebben we samen fijn gezongen!" zo bericht hij ons nu nog enthousiast. „Soms twee klassen, samen met de heer Jouwersma en mij om de beurt als dirigent". De heer Heyneker schrijft ons, dat hij eerst lid was van Concordia en later van het weer nieuw leven ingeblazen „Oud Leeuwarder Mannenkoor". Daaraan bewaart hij nu de meest aangename herinneringen en dat niet alleen wat het zingen betreft, maar vooral de vriendschap en de humor tussen de leden, die van zo verschillende pluimage en leeftijd waren. Hierbij nu een foto van dit befaamde „Oud Leeuwarder Man nenkoor", gemaakt in de zomer van 1927 op het plein van school 14 ter gelegenheid van het afscheid van de eerste directeur, de heer CHR. Bonten, die toen naar Nijmegen ging. Alle namen, op een paar na, zijn bekend. De heer Heyneker, en wij ook, zouden graag willen weten wie deze onbekenden zijn. Hier komen de namen, we gaan van links naar rechts en we be ginnen bij de achterste rij: l.Bouma (schildersbedrijf); 2. KA. Wierda (groente en fruit); 3. W. Algra (Lijempt); 4. Boelens (schildersbedrijf); 5. Aart Okkinga (onderwijs); 5. Algra (schildersbedrijf); 7. onbekend 8. Thijssen. Voorlaatste rij: 1. A. Algra (Camstraburen); 2. Sj. v. Zuijlen (tuinaanleg); 3. v.d. Weide (Rtd. Bank); 4. onbekend; 5. Laverman; 6. J. Prinsen (drogist); 7. W. Vleems (banket Taconis); 8. Appeldoorn (kapper, kruidenier); 9. v. Dijk (kapper). Tweede rij: 1v.d. Burg (kleermaker); 2. v.d. Geest (bactanalist); 3. Rohn (am bachtschool); 4. Kalma; 5. Stoelinga (Bolte of Gorter); 6. Ferwer- da (onderwijs); 7. v.d. Schaaf. Voorste rij: 1. onbekend; 2. Heyneker (onderwijs); 3. Baas (Singer Mij.); 4. du Bois (aannemer); 5. Chr. Bonten (directeur); 6. Nubé (onderwijs); 7. J. Okkinga (onderwijs); 8. v.d. Maat (Friesche Mij.); 9. Veers- ma. Tenslotte nog de notitie, dat niet alle leden die avond aanwezig konden zijn. 't kleine 3^-rantóje leeM iedereen (Door R. Visser, oud-adj. van gemeentepolitie). De Commissaris van Politie der gemeente Leeuwarden, Overwegende dat de feesten gedurende het verblijf van Hare Majesteiten en Koninginnen al hier op schitterende wijze zijn afgeloopen, zoodanig zelfs dat de goede orde, ofschoon wel be dreigd, geen oogenblik is ver stoord geworden. Overwegende, dat in de eerste plaats daarvoor een woord van lof en dank toekomt aan de politie, die zich van hare moei lijke en zware taak steeds op lof felijke, onvermoeide wijze heeft gekweten, daarin gesteund door de meegaande houding van Frieslands ingezetenen, die ge toond hebben Oranje en Vader landsgezind^ zijn in hart en nieren, zoodat allen als 't ware met de politie optraden daar waar dit in het belang der goede orde noodig bleek te zijn. Overwegende, dat Hare Majesteit de Koningin-Regentes meerma len Hare Hogge tevredenheid heeft te kennen gegeven over de goede orde, die hier in de gemeente heeft geheerscht en uit erkentelijkheid 250 heeft ge schonken ten behoeve van het Leeuwarder Politiekorps. Gezien eene missieve van den heer Burgemeester dezer ge meente, waarin deze geheel ipstemt met het uitgedrukte ge voelen van Hare Majesteit de Koningin-Regentes en zegt dat van de zijde van het Leeuwarder Politiekorps wederom blijk is gegeven van tact en omzichtig heid, die niets dan lof verdienen. Betuigt aan allen, zoowel aan de Heeren inspecteurs als aan de politiedienaren zijne hulde en dank voor de bewezen diensten en bijstand hem verleend en bepaalt dat de geschonken gelden later in overleg met den Burgemeester zullen worden ver deeld. 25 Juni 1892 De Commissaris var Politie, A. Doyer.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1974 | | pagina 7