UIT DE ANNALEN VAN DE POLITIE Dagorders uit vorige eeuw 3 Van de heer J.P. Heijneker te Hengelo, wiens naam de laatste weken vaker in 't Kleine Krantsje ter sprake gekomen is, ontvingen wij deze zeer interessante en goed geconserveerde foto van het onderwijzend personeel van school 12, vroeger een gecombineerde lagere- en Muloschool, net als school 4 aan de Wissesdwinger. De foto is door de bekende fotograaf Dwinger ge maakt en dateert van de zomer van 1919. „Na de wetswijziging van naar ik meen 1921", aldus de heer Heijneker „werden de Mulo-klassen in school 4 geconcentreerd, de lagere klassen verdeeld en gedeeltelijk ondergebracht in de nieuwe school 14 aan de Tj. Hiddesstraat en school 12 werd Gem. H.B.S. en Handelsschool, direkteur de heer Annema, het hoofd van school 12. Ook het personeel werd over verschillende inrichtingen van onderwijs verdeeld. Op deze foto staan leerkrachten waarvan enigen bij °vele Leeuwarders nog prettige herinneringen zullen opwekken, waar ze later als leraren op school 4, als hoofden van scholen of als leraren aan de M.T.S. hun sporen hebben verdiend. Jammer, dat de namen van enkelen, hoe goed ook met mij bevriend, mij niet té binnen willen schieten. De leeftijd? Hr. Hempenius (concierge), Hr. G. Steegstra (later hoofd school 13 Sijtsemastraat), Hr. Beunk (expert op zanggebied), Hr. J. Hol lander (Wiskunde, later op de M.T.S.naam vergeten, Mej. Tulp, Ondergetekende, naam vergeten, Mej. T. Walda (benoemd in Den Haag), Hr. Andriesse (hoofd MULO Wissesdwinger school 4), naam vergeten (naar Groningen als hoofd). Hr. Hijgenaar (bekwaam en gezien gymnastiekleraar), Mej. M. Stoctt. naam vergeten Meraar school 4), Mej. S. Zendijk, Hr. Annema (direkteur Gem. H.B.S. en Handelsschool), Hr. Mollema (bestuurslid Wilhelminabaan, draverijen), Hr. H. Siersma (bescheiden maar zeer knap wiskundige), Mej. Wennink. Wie herinnert zich nog de onbekende namen? .Hij of zij wende zich tot 't Kleine Krantsje" aldus de heer Heijneker. 3Cieine 3Crantt>]e leeót iedereen toegelaten, maar alleen tegen ~B""W j_ "1% M" betaling van 150 per jaar, Jy| fUlIl©!! KOO t waarvoor eene abonnements- iTXmiIlVIIlWVl (Door R. Visser, oud-adj. van gemeentepolitie). Burgemeester en Wethouders hebben bij Besluit Vergade ring van den 23-sten April 1884 no. 96/497 goedgevon den te verbieden dat geduren de de muziekuitvoeringen van het Stafmuziekkorps in den Prinsentuin zoowel des na middags als des avonds kinderwagens worden toege laten. De kinderwagens wor den in den tuin niet kosteloos kaart wordt uitgereikt en op deze kaart staat ook vermeld dat de kinderwagens geduren de de muziekuitvoeringen niet worden toegelaten. De kinderwagens welke zich te- vooren in den tuin mochten bevinden, worden vanwege den pachter in tijds vandaar verwijderd. 16 Augustus 1886 De Commissaris van Politie A. Doyer Hoe makkelijk mensen zich bij het terugtasten in het verre ver leden kunnen vergissen, hebben we dezer dagen weer eens mogen ervaren, toen wij van twee abon nees een reactie kregen op het publiceren van de foto van het Oud Leeuwarder Mannenkoor in ons nummer 117 van 18 mei. Drie namen van heren, die op deze foto voorkwamen, hadden wij toen niet kunnen noemen. De ene abonnee berichtte ons nu, dat de onbekende op de voorlaat ste rij, vierde van links, de heer Boonstra van Boekbinderij De long en Co. zou zijn. De andere abonnee identificeerde deze heer als Hoekstra de timmerman. En de onbekende op de voorste rij, uiterst links zou volgens de een een zekere Radsma, volgens de ander Jensma van de suikerwer ken zijn. Hier blijven we dus voorlopig met vraagtekens zitten. De laatste onbekende, op de achterste rij, tweede van rechts, werd ons als een meneer Van der Heide aangeduid. Achterste rij van links naar rechts: Voorste rij van links naar rechts:

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1974 | | pagina 3