LEEUWARDER TEMPELIEREN ORKEST 9 't3£leine 3Crantóje leeet iedereen Lezers klommen in de pen (Vervolg van pagina 4) bewustzijn verzonken waren. Het zijn op de voorste rij links de lieer Radyua op de tweede rij midden de lieer Kalina, dp de derde rij vierde van links de lieer Boonstra en op de bovenste rij tweede van reelits de lieer van der Heide. Op de Ibto van School 12 zit op de voorste rij derde van links de lieer Meinardy en staande uiterst reelits de heer \.d. Heide. Dus nog 2 raaglekcns. Mag ik ieder, die z.ieli de moeite getroost heeft, mijn geheugen op te frissen, hartelijk danken. L' weet hoe het gaat: ik nam hel mij /cll'kwalijk, dat ik z.angvrienden en zelfs kollegas. waarmee ik da gelijks omging, niet meer bij hun naam kon noemen. Hengelo J.P. Ilcynckcr SCHOOL 12 Zojuist ontving ik uw Kleine Krantsje en bekeek de foto van de heer Heyneker. Enkele van de voor de heer Hey neker onbekende namen herin ner ik mij nog heel goed. nl.. naast de heer Hollander staat mej. van Drooge. later lerares in handwerken en handenarbeid aan de Rijks Kweekschool. Zittend naast mej. Stoett de heer Meinardy, leraar ULO. Wisse- dwinger. Aan het eind van die rij zit mijn nicht en naamgenote S.A.K. Wenning. (dus niet Wen- nink), dochter van de hoofdboek houder van dc Bondsspaarbank en nu wonende in Amerika, Salt Lake City. Zij ontvangt geregeld van ons 't Kleine Krantsje en geniet daar heel erg van. Hopend met deze mededelingen de heer Heyneker (die ik mij ook nog heel goed herinner) van dienst te zijn geweest, verblijf'ik. Leeuwarden S.A.K. v.d. Zee (Otid-leerlinge van scholen 4 en 141 SCHOOL 12 Inzender Heyneker van de foto van onderwijzers van school 12 (4f in no. 214. vraagt namen van hem niet meer bekende heren. De onderwijzer op de eerste rij tussen de dames Stoett en Zend ij k is volgens mij de. heer Meinardy. Ik w eet niet of de ei en de y goed geschreven staan. Hi] was in 1910 op school 12. Achter de Hoven en naar ik meen vrijgezel. Vandaar zeker zijn plaats tussen de dames. Hij sprak nogal vochtig. Leeuwarden Gd). Westra SCHOOL 12 Naar aanleiding van uw foto in liet Kléine Krantsje van 15 juni deel ik u méde, dat van het perso neel van schóól 12 Achter de Hoven, ik. als oud-leerling van deze school de navolgende twee personen heb herkend: achterste rij laatste persoon staand van der Heide cn zittende de derde persoon K. Meinardie afkomstig an Kolluni. Ik hoop. dat u van andere zijde de overige namen kunt ontvan gen. want deze personen zijn mij onbekend. Met zeer veel genoegen lees ik altijd 't Kleine Krantsje en als oud-Leeuwarder vind ik er dik wijls oude herinneringen in. Ik ben reeds meer dan 45-jaar uit de Friese hoofdstad vandaan, doch het trekt nog steeds, ondanks alle grote veranderingen, vooral in de binnenstad. Ik kom nog dikwijls in Leeuwarden, met veel plezier. Met vriendelijke groeten. Delft W.Pasnia SCHOOL 12 Dc schoolfoto in het vorige Kleine Krantsje verplaatst mij in gedachten naar mijn schooljaren nu bijna zestig jaar geleden. Ik doorliep van 1915-1917 de hoog ste klassem van school 12 en de personeelsbezetting was toen vrijwel zoals op de foto. Ik kan tt ter aanvulling een paar namen geven van de personen die in het onderschrift van de foto als 'naam vergeten' staan aangege ven. Achterste rij no. 5 van links is mej. Dróge: (van Droge?) die les gal in handwerken en handen arbeid. Zij woonde vele jaren op de Nieuwestad boven de hand werkwinkel van de gezusters Breitsma. Uiterst rechts op de achterste rij staat de heer van der Heide, van wie ik mij geen verdere bijzon derheden herinner. De derde van links op de voorste rij is de heer Meinardi (Duits) door ons jongens oneerbiedig bijgenaamd 'de Kanarie', een nogal driftig man. die ons echter de grondbeginselen van het Duits goed bijbracht. Wageningen Dr. F.P. Ferwerda FOTO SCHRANS i De mooie foto op de voorpagina van ons Kleine Krantsje no. 219, welke de Werlengde Schrans in vroegere tijden weergeeft riep bij mij oude herinneringen op. In de jaren 1918-1920 wandelde ik meermalen met mijn ouders, komende met de tram uit Min- nertsga naar Leeuwarden, vanaf het station bij de Oude Veemarkt langs deze straatweg naar mijn grootouders te Wirdum. Nog vóór het Barrahuis verlieten we de straatweg meestal om door de weilanden verder te gaan, dit om de weg een stuk te bekorten. Nu herinner ik mij niet meer of het brede voetpad, of de foto rechts van de straatweg, ten westen of ten oosten 'van deze zijweg lag. Daar de bomenrij als gevolg van de meest heersende zuid-westen w inden wel naar het oosten overgeheld zal hebben, ver-onderstel ik dat de foto naar de stad toe genomen is en hel brede pad aan de oostzijde heeft gelegen.Nogmaals.het is zo maar een overpeizing, doch ik zou graag van iemand die die situatie ter plaatse beter gekend heeft in de rubriek „Lezers klommen in de pen" vernemen of mijn veron derstelling juist is. Zo ja, dan valt ook nog op te merken, dat de foto in de late namiddag genomen is; de zonne- schaduw valt achter de bomenrij naar' het oosten en dat kan alleen in de late middag. Middelburg H. Hoitsma s.'jül-V - Dit is een loto van hel Leeuwarder 1 empelierenorkest - officieel het Strijkorkest ..De Tempelier" - gemaakt in de zomer van 1917 door de heer Stoppelman uit de Slot- makcrslraat. Op de voorste rij de bekende Kerst Molenaar, cello - Van Borssum Waalkes, viool - Klaas Keikes. viool - Cccs Hanja. viool. Op de achterste rij Jelle de Jong bij het slagwerk en Marinus Nabcrman. Iluit - Worlman, klarinet - de Vries, trombone - Flip van Messel. trombone - Piel Pot, piston - Zijlstra. viool en Bijlsma, eveneens viool. De lieren repeteerden in die tijd op 'zondagmorgen van tien tot twaalf in het gebouw Lew al 65. De foto werd ons toegestuurd door onze abonnee, dc lieer De Jong uit de Hofwijck te Leeuwarden, die op de plaat voorkomt en bij het slagwerk staat. „Ik denk niet, dat er een meer in leven is. alleen ik zeil schreet de heer De Jong, die nu vier en tachtig is.

’t Kleine Krantsje, 1964-1997 | 1974 | | pagina 9